Paczka do osób niepełnosprawnych i starszych

Image

Tym razem będziemy pomagać tym najsłabszym, osobom niepełnosprawnym i seniorom. Stalowowolska Paczka Pomocy na start!

SENIORZY I NIEPEŁNOSPRAWNI W TRUDNEJ SYTUACJI MATERIALNEJ

Celem tegorocznej SPP jest wsparcie osób w wieku 60 plus oraz osób niepełnosprawnych ze Stalowej Woli, będących w trudnej sytuacji finansowej w okresie przedświątecznym poprzez zbiórkę darów rzeczowych nadających się do dłuższego przechowywania (artykuły spożywcze i chemiczne), a następnie przekazanie ich za pośrednictwem pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli i wolontariuszy. Pierwsza akcja zawężała się do seniorów.

- Myślę, że akcja powinna być rozszerzona o osoby niepełnosprawne. Bardzo często mamy w swojej pracy do czynienia, czy w swoim środowisku, z osobami niepełnosprawnymi, które wymagają wsparcia. Często się to wiąże z przewlekłymi chorobami, z wiekiem senioralnym, dlatego też to powiązanie osób starszych i niepełnosprawnych jest takie naturalne, stąd też chcielibyśmy w tym roku trafić do tej grupy osób- mówi Piotr Pierścionek, dyrektor MOPS.

W ramach akcji powołano społeczny komitet, w skład którego weszli: Maria Piekarz, Piotr Pierścionek, Agnieszka Żymek. Głównym organizatorem akcji jest MOPS. Osoby do odbioru paczek będą poddane kwalifikacji (niepełnosprawni- stopień umiarkowany i znaczny) oraz seniorzy. Osoby te mają znajdować się w trudnej sytuacji finansowej. Specjalne wnioski będą dostępne np. w klubach seniora, placówkach wsparcia dziennego, Uniwersytecie Trzeciego Wieku, Radzie Seniora, instytucjach i organizacjach pozarządowych.

- Ubiegły rok pokazał nam, że taka akcja jest potrzebna (…). Liczymy, że również w tym roku zostanie ona przyjęta przychylnie przez nasze społeczeństwo i wiele firm, instytucji, osób prywatnych, zarówno szkół, przedszkoli zaangażuje się w to, żeby pozyskać dary, które przed świętami będą mogły trafić do naszych mieszkańców- mówi Małgorzata Gotfryd, koordynator akcji.

SUKCES AKCJI W 2018 ROKU

Akcja prowadzona jest już po raz drugi na terenie naszego miasta przed świętami Bożego Narodzenia. W 2018 roku przystąpiło do niej: 13 przedszkoli, 18 szkół, 19 instytucji, 13 firm prywatnych, hipermarket, KUL, SanBank, ZNP- Sekcja Emerytów i Rencistów, parafie, stowarzyszenia i kluby seniora. Zbiórka darów odbywała się na terenie Stalowej Woli w miejscach oznakowanych logo akcji. Zbierano artykuły spożywcze i chemiczne. Nie zbierano pieniędzy.

W 2018 roku udało się zgromadzić: 5283 sztuki artykułów spożywczych (kawa, kawa zbożowa, kakao, herbata, miód, dżem, słodycze), 3807 sztuk artykułów chemicznych (płyn do zmywania, mydło, proszek do prania, papier toaletowy, ręczniki papierowe, chusteczki higieniczne itp.) i 10 sztuk innych darów rzeczowych (koce, ręczniki itp.). Akcja cieszyła się pozytywnym odzewem ze strony darczyńców, jak i samych obdarowanych, którzy bardzo dziękowali za odwiedziny, życzenia świąteczne i otrzymaną pomoc w formie paczki świątecznej z darami. W okresie przedświątecznym, tj. do 20 grudnia 2018 roku obdarowano 203 osoby 214 paczkami z artykułami spożywczymi i chemią.

TERMINARZ AKCJI 2019

Do 22 listopada 2019 roku- upowszechnianie akcji na terenie Stalowej Woli i zaproszenie do udziału osób prywatnych, instytucji, firm, i organizacji pozarządowych,

14 października- 20 listopada 2019 roku- zbiórki darów,

25 listopada- 6 grudnia 2019 roku- dystrybucja darów wśród mieszkańców Stalowej Woli,

13 grudnia 2019 roku- zakończenie akcji.

Informacje na temat akcji (np. zgłosić firmę do akcji) można uzyskać w MOPS-ie, od 8:00- 15:00, ul. Dmowskiego 1, pokój 21A (Małgorzata Gotfryd) lub pod numerem telefonu 15 842 50 97 wew.21 lub 15 642 6384.

CO W TYM ROKU ZBIERAMY?

Podobnie jak w roku ubiegłym najlepsze są rzeczy i produkty o dłuższym okresie przechowywania: artykuły spożywcze: kawa, kawa zbożowa, kakao, herbata, miód, dżem, kasze, ryż, cukier, mąka, makaron, słodycze itp., artykuły chemiczne: płyn do mycia naczyń, płyn do podłóg, mydło, proszek lub płyn do prania itp. Nie zbierane są pieniądze, warzywa, owoce i płody rolne, leki i medykamenty.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Jarek

Ładna kobita

~taka prawda

Najlepiej by bylo dla NFZ i ZUS-U gdyby wszyscy ludzie ktorzy ida na rente i emeryture od razu po przesciu na nia poumierali. Oni nie lubia starszych schorowanych ludzi. System przeliczyl ze najlepiej jakby emeryt na emeryturze zyl max 1 rok. Po roku to juz ciezar dla systemu i dla Panstwa Polskiego. Dawali i daja ochlapy. Podatek od podatku. Jak ZUS wisi pieniadze zamrlemu to nawet jak sie nalezy wyplata ostatniej emerytury to i tak ci jeje nie wyplaca i kaza isc do Sadu a sprawa z gory jest przegrana. Jak obywatel wisi Panstwu 0.20gr. to wiedza jak scigac i sciagac dlug z obywatela.Ale jak juz ZUS wisi pieniadze to od ZUS-u ciezko cokolwiek odzyskac. Juz nie wspomne jak zus traktuje osoby niepelnosprawne. 4pietra. Jak zbieraja sie orzecznicy to przewaznie windy zepsute. Oszusci zdrowi dostaja renty na stale a chory bez reki musi co rok stawac na komisje i udowadniac ze mu reka w rok nie odrosla. ZUS to jest najbardziej zlodziejska instytucja w tym kraju. Nie trawie zlodzieji ale nie ma wiekszego zlodzieja od ZUS-u. A najgorsi sa politycy. To oni pisza takie chore ustawy. Chory system to ich wina . I nikt tego systemu nie chce naprawic. Zycze wszystkim urzednikom, orzecznikom i politykom zeby wam tak matki i ojcow pokaralo. Aby was system dociskal. Zebyscie wiedzieli jak to jest. Ale wam nic nie grozi was system chroni. Chronia tez koledzy i kolezanki. Po znajomosci wszystko sobie zalatwicie. A bidny obywatel pozostawiony sam sobie. Dajcie zlodzieje ludziom wiecej pieniedzy. Obnizcie szubrawcy ludziom podatki. Ludzie sobie poradza. Nie dawajcie ludziom ochlapow. Tacy jestescie dobrzy? To zmiencie procedury. Osoby starsze ktore potrzebuja pomocy musza czekac na pomoc np.opiekunki wiele tygodni. Wiecej papierkow do wypelnienia niz to wszystko warte. MOPS to niech lepiej zatrudni wiecej opiekunek dla osob starszych bo jest patologia pod tym wzgledem. A bedzie jeszcze gorzej bo narod sie starzeje i nie bedzie lepiej. Wszystkie dobre opiekunki powyjezdzaly za granice za chlebem a te co zostaly nie wyrabiaja sie z robota. Brakuje opiekunek dla osob chorych. Temat rzeka.

~witek

Nic nas ani was nie ratuje tylko praca do roboty . Bez pracy niema kołaczy.

~Bez Rafała?

Po wyborach to już bez Weberasmiech2

~Bez Rafała?

Po wyborach to już bez Weberasmiech2

~Bez Rafała?

Po wyborach to już bez Weberasmiech2

~lala

Wnioski powinny być na stronie internetowej oraz regulamin konkretny i zrozumiały dla seniorów szczególnie 75+

~Pipi

fajnie ze taka inicjatywa lokalna

~WygrałPiS

Przecież głosowali na PiS, to dlaczego są biedni i w trudnej sytuacji finansowej ? przecież poseł Weber, senator Sagatowska może im dać. Jeszcze synuś senatorki zatrudniony w MZK. JEST W POLSCE DOBROBYT, NIE TRZEBA POMAGAĆ. Wygrał PiS i jest źle ??? jak to. a tak dodam jeszcze w zeszłym roku ta akcja była upolityczniona przez pOsła i senatorkę. Gdzie teraz są ??

~ona

Do nieśmiały. Nie wiem co Cię tak śmieszy. Chyba lepiej cokolwiek dostać, niż nic. Uważam, iż jest to wspaniała akcja. Dopomóż drugiemu, a nie krytykuj.

~ktoś

PIs da wszystko powodzenia

~nieśmiały

śmiech, zamiast dać godne świadczenia to ochłapy jakieś.. Oj durny narodzie biada ci po wyborach