Jaki jest podział mandatów na Podkarpaciu?

Image

Sprawdziliśmy kto z okręgu wyborczego nr 23 dostał się do Sejmu. Najwięcej, bo 10 mandatów uzyskał PiS.

Na Prawo i Sprawiedliwość na Podkarpaciu zagłosowało 62,38% wyborców. Choć wynik ten jest bardzo dobry, to w okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskim PiS stracił 2 mandaty w Sejmie. 6 z 12 posłów poprzedniej kadencji nie uzyskała reelekcji, są to: Andrzej Szlachta (15 115 głosów), Krystyna Wróblewska (12 738), Wojciech Buczak (10 429), Mieczysława Miazga (9 149), Józefa Hrynkiewicz (6 173) oraz Halina Szydełko (5 511). Mandat zaufania wyborcy udzielili następującym kandydatom: Krzysztof Sobolewski (38 912), Ewa Leniart (36 305), Marcin Warchoł (28 495), Rafał Weber (26 746), Zbigniew Chmielowiec (20 634), Jan Warzecha (18 913), Fryderyk Kapinos (18 450), Kazimierz Gołojuch (18 306), Kazimierz Moskal (17 444), Jerzy Paul (16 094).

Koalicja Obywatelska uzyskała 2 mandaty. KO poparło 14,39% wyborców. Najwięcej głosów otrzymał Paweł Poncyliusz z jedynką na liście (23 312). Początkowo miejsce to miał otrzymać prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, zrezygnował on jednak ze startu w wyborach do Sejmu. Nim PKW zsumowało wyniki z wszystkich okręgów wyborczych trwała rywalizacja o drugi mandat między Zdzisławem Gawlikiem a Krystyną Skowrońską. Ostatecznie do Sejmu wejdzie Skowrońska z wynikiem 16 903 głosów. Jej partyjny kolega uzyskał 14 305 głosów.

Z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego mandat uzyskał Stanisław Tyszka (17 086). PSL poparło 7,79% głosujących na Podkarpaciu. Z KW Sojusz Lewicy Demokratycznej do Sejmu dostał się Wiesław Buż (15 605). Na Lewicę zagłosowało 6,59% wyborców. Mandat zdobył także Grzegorz Braun (31 148) z KW Konfederacja Wolność i Niepodległość. Na to ugrupowanie zagłosowało 6,79% osób.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~ciekawe...

...ostatnio słyszałem, że PiS chce sprzedać podkarpacie. Ciekawe czy to prawda?

~ciekawe...

...ostatnio słyszałem, że PiS chce sprzedać podkarpacie. Ciekawe czy to prawda?

e2rds

PiS dał popis w sejmie, wracamy do średniowiecza, z konieczności szkoły będą edukować, że bocian dzieci przynosi, inaczej kara.

~elle

Co by nie powiedzieć, to i tak nie ma to znaczenia. Okazuje się , że Polacy w swoich wyborach są zróżnicowani. I dobrze, należy to uszanować.

~@allo

Takie pierdoły to wciskaj swoim z PiSekty bo trzeba swoje chamstwo jakoś wytłumaczyć. A krakowski burdel to powiesz że to żłobek na godziny no nie!

~allo

Pishołta to nie przekupstwo to propozycja dla fachowca który obiecywał że czekanie na Sorze bedzie 1 godzinka Chcieli sie mu dac wykazac a ten ogon pod siebie jak to jest w zwyczaju tych oderwanych od korytka

~PiShołota

Już hołota pisowska chciała przekupić posła z koalicji obiecując mu stołek ministra zdrowia. Ale facet z klasą i pokazał im środkowy palecsmiech2

e2rds

wielki, napisałeś cyt." dopóki będzie PIS zawsze na nich będę glosował i cała moja rodzina. A prostaków i ciemnoty szukaj wśród pseudoopozycji, [taśmy NOUMANNA] bo nawet twoi mocodawcy uważają cię za użytecznego idiote. Przypomnam ci słowa Kurskiego "ciemny lud wszystko kupi" , bez komentarza. Pozdrawiam.

~student

Polski patriota, wielbiciel Żołnierzy Wyklętych – syn Kempy, mimo poparcia Zbigniewa Ziobry, nie dostał się do Sejmu. A jak mamusia powiedziała - zasłużył się bo roznosił ulotki!

Mój boże,co za strata!

~Pacjent

Cały czas myślę ile miłości i troski otrzymujemy od naszego przywódcy - osoby specjalnej trosk

~do"edzia"

Zdecyduj się "edziu" czy jesteś "wielki" czy "inteligent" bo mnie się wydaje że ani jeden ani drugi nick do ciebie nie pasuje. Lepiej PiSz "edziu" bo twoje idiotyzmy nic nie pomogą zmieniając nicki. Dureń będzie durniem nawet jak się przefarbuje jak ty...całuski misiu smiech2

~z internetu

Ten okręg wyborczy , który ponownie dokonał wyboru Kuchcińskiego, powinien być pozbawiony praw wyborczych na trzy kadencje - za obrazę rozumu ludzkiego.

~wielki

Do power, z ciebie power jak z koziej dupy trąba twoje wypociny świadczą o jednym to ty nigdy wżyciu ani jednej książki nie przeczytałeś.. Nigdy ani złotówki od żadnej partii nie dostałem ale dopóki będzie PIS zawsze na nich będę glosował i cała moja rodzina. A prostaków i ciemnoty szukaj wśród pseudoopozycji, [taśmy NOUMANNA] bo nawet twoi mocodawcy uważają cię za użytecznego idiote.

~Obywatel_S

Brawo Grzegorz Braun !!!

e2rds

wielki i inteligent i jeszcze jakie tam odmiany nicków macie, cokolwiek byście nie pisali i chwalili PiS pod niebiosa, to PiS przegrał wybory. Chciał wygrać większość konstytucyjną i znalazł się z ręką w nocniku, a że ma większość w sejmie to bardzo dobrze, ja osobiście na to liczyłem. Teraz niech realizuje swoje obietnice wyborcze, czekam na trzynastkę, czternastkę, zobaczymy jak te pajacyki będą rządzić, to jest początek końca, ale wy jesteście za głupi, żeby to zrozumieć. Pozdrawiam.

~hehehe

Jak tam hejterzy, przestała boleć główka po niedzielnym łomocie?
Nie rozmnozyliście się pod urnami, jak w internecie wpisy pod róznymi nickami i udawanie tłumu...

~power

normalny napisze ''''poza tym''''

~power

@wielki na twoim przykładzie widać jaki elektorat ma PiS, to ciemny, prostacki lud, który książki nie czytał, kina nie widział a internetu używa do hejtu i tylko za kasiorą ciągle biega na Zachód i za kasiorę ze swoich podatków dał się kupić Qrduplowi...- "po za tym" każdy normalny w Polsce napisze , ale nie zrobi tak ciemny pisiak

~wielki

Do e2rds, zamiast lizac rany po tym POGROMIE ty dalej swoją propagande uprawiasz i się ośmieszasz. Ale wracając do tych zwycięskich wyborów partii PIS to PANI PROFESOR KRYSTYNA PAWŁOWICZ nie startowała ani do sejmu ani senatu. A PAN SZANOWNY PIOTROWICZ ma zagwarantowane miejsce w rządzie PIS bo przez te najbliższe 4 lata przeprowadzimy wielką reforme sądów bo wszysc POLACY na tą reforme czekają z nie cierpliwością. Po za tym PIS jeszcze nigdy tak wielu posłów do sejmu nie wprowadził a PATOLOGIA OBYWATELSKA jeszcze nigdy tak mało posłów nie będzie miała jak w tej nadchodzącej kadencji. Co do senatu to przekonasz się nie bawem że PIS będzie miał tam bez względną więksośc bo jet tam kilku nie zależnych senatorów i wszyscy chętnie za szanse dostania się do partii PIS już od pierwszego dnia przejdą do PIS.

~inteligent

Do e2rds, oj emerycie jak bardzo się mylisz i nie masz zielonego pojęcia o polityce to świadczy twój wpis na temat mieszkańców naszego województwa. Mieszkańcy PODKARPACiA już od wczesnych lat 70 wyjeżdżali można powiedziec masowo na zachód świata szczególnie do USA na saksy.A tam poznali na czym polega demokracja i dlatego masowo głosują na PIS. Dla nas mieszkańców , prawdziwych patriotów z PODKARPACIA to tyko PIS jest szansą dla POLSKI na dobrobyt i wszystko co najlepsze może nas spotkac.

~inteligent

No i hejterzy , hejtujcie dalej najlepszych polityków partii PIS i najepszy rząd PIS w dziejach POLSKI a POGROM już w kwietniu przyszłego roku w wyborach na prezydenta POLSKI będzie nie spotykany nigdy wcześniej w żadnym kraju. Kiedy was ostrzegałem że za ten ciągły hejt dostaniecie takiego łupnia że przez wiele miesięcy będziecie się leczyc w przychodni na WYSZYŃSKIEGO. Jeszcze nigdy PIS nie wprowadził do seju tak wielu swoich ludzi a PATALOGIA OBYWATELSKA jeszcze nigdy nie miała tak mało swoich polityków w sejmie i senacie. Już wszyscy politycy tej partii mówią że muszą w tej organizacji nastąpic wielkie zmiany razem ze zmianą nazwy tej partii bo bardzo źle się ta partia POLAKOM kojarzy.

~koń

Rzeczywiście,niesamowite ,ze Podkarpacie wybrało na posłów spadochroniarzy - Poncyliusza, Tyszkę, Brauna. To już kwestia chyba mentalności.Sami dla siebie nie mamy szacunku.Koń jaki jest każdy widzi.

~breaking news

A swoją drogą jak to jest z mentalnością ludzką na lewicy,bo to PO wprowadza na listy byłych aparatczyków Moskwy,a oni trąbią,że to PiS wprowadza PRL?

~breaking news

Chciał być prezydentem Gdańska,a znalazł się na Podkarpaciu?I ludzie go wybrali?
Tak samo Tyszkę,spadochroniarza czy Poncjusza...

~breaking news

Chciał być prezydentem Gdańska,a znalazł się na Podkarpaciu?I ludzie go wybrali?
Tak samo Tyszkę,spadochroniarza czy Poncjusza...

~K.Skiba

Krzysztof Skiba pisze list do Kaczyńskiego:

Towarzyszu Kaczyński!
Naród radziecki cieszy się wraz z narodem polskim, z Waszego zwycięstwa wyborczego! Cieszymy się, że po latach pasożytniczych rządów kapitalistów i nieudaczników, udało się Wam odsunąć od władzy zdegenerowane partie przeżarte zachodnimi ideami wolności i demokracji.
Towarzysze radzieccy są dumni, że Wasza Partia, a wraz z nią, zdrowa część narodu polskiego, podążać będzie teraz śmiało na Wschód, tam gdzie szczęście ludzkości i dobrobyt buduje się kosztem innych.
Szczególne podziękowania należą się towarzyszowi Jackowi Kurskiemu i całej ekipie TVP, która tak pięknie pokazywała sukcesy Waszej władzy i tak ładnie ukrywała Wasze afery.
Mamy nadzieję, iż zwycięstwo Wasze stanie się jeszcze większym impulsem do tego, aby wzorem towarzysza Putina, jeszcze bardziej okradać swój kraj, w imię światłych idei monopolu władzy na zawsze.
Żywimy głębokie przekonanie, iż Unia Europejska (dzięki Waszej aktywnej obstrukcji) niebawem zdechnie, a wraz z nią znikną głupie idee pokojowego współistnienia.
Jesteśmy przekonani, że nasz węgiel, który kupujecie od nas w milionach ton rozwiąże wszystkie Wasze i nasze problemy na Górnym Śląsku. Mamy nadzieję, że pomysł z magazynowaniem śmieci z całego świata w Polsce, który wam podsunęliśmy, był dobrym trikiem na zarobek dla Waszej Partii i dzięki naszym służbom nikt tego jeszcze nie odkrył. Pomysł aby kościół i biskupów mieć w swojej partyjnej portmonetce i na zawołanie, to także nasza stara, rosyjska metoda jeszcze z czasów carskich, z której skwapliwie skorzystaliście.
Wiemy, że wielu Polaków tęskniło za starymi czasami. Może nie za czerwonym sztandarem, ale za stabilizacją i za tym, aby myślał zbiorowo ktoś inny. Przecież za Gierka nie było u Was tak źle! Były krakersy, coca cola i amerykański serial w telewizji. W pewnym momencie po prostu zabrakło kiełbasy. Teraz kiełbasy nie zabraknie! To i wolność nie jest nikomu potrzebna.
Centralizacja władzy, likwidacja opozycji, podporządkowanie sądów, zamiana kultury w propagandę, to świetne pomysły, które na pewno będziecie teraz realizować z jeszcze większą konsekwencją. Co do opozycji i wrogów ludu, to trochę się tego jeszcze w Polsce pałęta, ale przecież więzienia u Was pojemne i ten problem wkrótce zapewne zniknie.
Na koniec...szczególne podziękowania należą się też naszym agentom i trollom, którzy na czas wyborów pracowali na terenie Polski szczególnie intensywnie i w pocie czoła i członka (partii).
Pozdrawiamy Was, Waszą Partię i Naród i cieszymy się, że po opuszczeniu Unii przystąpicie dobrowolnie do Związku Radzieckiego Narodów Słowiańskich pod przywództwem towarzysza Putina.

Kapitan GRU
Podwodna Flota Wielkiej Rosji

Swieta z Centralnego Komiteta

PS. I jak to mówią u nas na Wschodzie "golić frajerów!"

~Mis

Czy te jasełka piątkowe z babcią Beatą i dziadkiem kawalerem odbyły się na obiekcie, który nie uzyskał pozwolenia na użytkowanie. Czyli tłumacząc na polski na placu budowy! Kto za to odpowiada? Ile komitet wyborczy PiS zapłacił za wynajęcie tego placu budowy? Co na to nadzór budowlany?

~Mis

Czy te jasełka piątkowe z babcią Beatą i dziadkiem kawalerem odbyły się na obiekcie, który nie uzyskał pozwolenia na użytkowanie. Czyli tłumacząc na polski na placu budowy! Kto za to odpowiada? Ile komitet wyborczy PiS zapłacił za wynajęcie tego placu budowy? Co na to nadzór budowlany?

Tim

Ten wpis" dawny kolega" jest obraźliwy i uderza w osobę drugiego człowieka. Nie wiem koleś czy tak to przejdzie.

~Adela

Zapomnieliście napisać o niezwykle zasłużonym Kuchcińskim.