Press tour obwodnicą Stalowej Woli i Niska

Image

W środę zaproszono dziennikarzy na pierwszy przejazd obwodnicą. Wprawdzie nie ma jeszcze asfaltu, a droga nie na całym odcinku jest utwardzona, ale roboty idą pełną parą i są mocno zaawansowane.

9 października 2019 roku dziennikarze sprawdzali postępy prac na obwodnicy. Wszędzie mnóstwo pracowników budowlanych, sprzętu ciężkiego, samochodów ciężarowych dowożących materiały. Na budowie aktualnie pracują 264 osoby. Roboty prowadzone są na całym odcinku i we wszystkich branżach (zaawansowanie robót drogowych: 28%, robót mostowych: 29%, robót branżowych: 76%.Przez zaledwie 5 miesięcy udało się zrobić bardzo wiele.

Jak przypomniał wiceminister Infrastruktury, poseł na Sejm RP Rafał Weber po zmianach obwodnica zostanie połączona w Pysznicy z drogą powiatową co ułatwi i skróci czas podróży mieszkańcom okolicznych miejscowości.

- Stan zaawansowania prac na obwodnicy wynosi ponad 30%. Jak na 5 miesięcy robót ziemnych to wynik bardzo dobry. Mamy nadzieję, że te prace nadal będą tak szybko, sprawnie realizowane, zgodnie z harmonogramem robót, zgodnie z umową, która została podpisana 30 sierpnia 2017 roku. Obwodnica ma zostać oddana do użytku w marcu 2021 roku. Wykonawca od początku podkreśla, że będzie chciał tę inwestycję zakończyć i oddać ją do użytku jeszcze w roku 2020. Już teraz możemy powiedzieć, że jest na to bardzo duża szansa, że jeżeli warunki pogodowe będą sprzyjały, że jeżeli nie wynikną jakieś problemy np. ziemne, to ten termin wykonawca będzie w stanie dotrzymać- mówi wiceminister Rafał Weber.

Jak zauważył stalowowolski poseł mieszkańcy żywo interesują się postępami prac nad obwodnicą. Na całej długości, od Stalowej Woli aż do Niska, widać jak przychodzą, obserwują pracę ludzi i maszyn, czasem nawet pytają o przebieg i sprawy techniczne. Przypomniał również, że droga powiatowa, ul. Czarnieckiego, nie będzie wyłączona z ruchu, już teraz przygotowywana jest droga objazdowa pod mostem na Pysznicę.

Dziennikarzom podczas oglądania budowy towarzyszyli dyrektor Oddziału GDDKiA w Rzeszowie Bogdan Tarnawski, a także zastępca dyrektora ds. Inwestycji Wiesław Sowa i wiceprezydent Stalowej Woli Renata Knap.

Budowa drogi obwodowej Stalowej Woli i Niska w ciągu drogi krajowej nr 77 obejmuje odcinek od Stalowej Woli – skrzyżowanie Trasy Podskarpowej z ul. Chopina do połączenia z realizowaną drogą ekspresową S19 na terenie gminy Nisko. Inwestycja polega na budowie drogi jednojezdniowej dwupasowej o nawierzchni odpornej na koleinowanie, ze skrzyżowaniami jednopoziomowymi i dwupoziomowymi, dwoma łącznikami drogowymi, mostami, wiaduktami, przepustami, drogami obsługującymi przyległy teren, urządzeniami ochrony środowiska oraz przebudowę infrastruktury technicznej kolidującej z inwestycją.

W ramach budowy powstanie węzeł komunikujący obwodnicę z drogą powiatową nr 1024R (ul. Czarnieckiego) oraz 4 skrzyżowania jednopoziomowe (ronda) komunikujące obwodnicę ze Stalową Wolą, ze strefą przemysłową, z Niskiem oraz z DK19:

- czterowlotowe rondo na skrzyżowaniu ul. Podskarpowej z ul. Chopina i projektowaną drogą wojewódzką nr 855,

- trzywlotowe rondo na skrzyżowaniu z projektowaną drogą gminną (łącznikiem do istniejącej DK77),

- czterowlotowe rondo na skrzyżowaniu z ul. Podsanie i projektowaną ul. Modrzewiową,

- czterowlotowe rondo na skrzyżowaniu z DK19.

Zakładana ilość gruntów do budowy nasypów na obwodnicy wynosi 850 tys. m3. Do przewiezienia tego materiału potrzeba 42 500 wywrotek. Gdyby je ustawić zderzak w zderzak to pierwsza z kolumny znajdowała by się na przedmieściach Częstochowy, a ostatnia na obwodnicy Stalowej Woli.Do budowy obiektów mostowych przewidziano wykorzystanie 900 ton stali zbrojeniowej. Przeliczając na średnicę 16mm, pręt wykorzystany do zbrojenia miałby 562 km. Jest to odległość od Stalowej Woli do Gdańska. Zostanie też zamontowanych 440 metrów ekranów dźwiękoszczelnych przy zabudowaniach mieszkalnych.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Bananaś

Skoro taki infantylny łeber może być ministrem to ja mogę być prezydentem RP.Wracam do kraju.W przyszłym roku wybory na prezydenta,trzeba przygotować kampanię

~berk33

Proponuje wybudowanie pomnika dla p. Webera skoro tak dużo już zrobił.

~boby

Brawo Weber!!!

~csa

@wiadomo. elita???umiech toś pisowski czopku dowalił do pieca.umiech

~Grażyna

Czy ktoś wie jaki program ma KO oprocz podwyższenia wieku emerytylnego, zlikwidowania 500+,sprowadzenia inżynierów z afryki i podwyższenia podaty

???

~Indiana Jon

Czy będzie telefon anonimowego mieszkańca do radia że skargą jak tu władza dużo zarabia?

~Mikifor

Weź edek płatny szczurze uspokój się, nikt normalny na tą miernotę nie odda głosu . Czym on się chwali? Jakimiś procentami ukończenia? Wstydził by się , albo jest droga, albo jej nie ma . Tylko gamonie do czegoś takiego klaszczą .

~koko

az sie lezka w oku kreci ..
normalnie szopka jak za czasow PRLu ..

~emerytka

~wiadomo mów za siebie

AleLeje

Był zaraz przy Podskarpowej i tam nie wpadł z kamerami? Dlaczego nie wiem ¯_(ツ)_/¯ ale się domyślam

~wiadomo

Pan POSEŁ MINISTER RAFAŁ WEBER to obecnie wielka elita polityczna POLSKI i dlatego wszyscy mieszkańcy PODKARPACIA na jego osobe zagłosują.

~Każdy

Każdy, każdy byle nie PiS który ogłupiałemu suwerena wyprowadza z Europy i robi tu ciemnogród pod wodzą starego kawalera . Bogu dzięki bez potomka! Orban, Erdogan to jego wzorce...

~kris35

Wyraźnie nabieram szacunku do naszych władz. Czego Sobie i Władzom życzę.

~turysta70

Mira bądż pewna że nie będziemy od poniedziałku oglądać ludzi na których będziesz głosowała , lewacka szumowino.

~Fryzjer

Perukarz Marek Suski mógłby mu jakąś treskę na tę łysinę zrobić !

~Mira

Czy jeszcze w czwartek i piątek będziemy zmuszeni oglądać ten żałosny lans tego łysiejącego pajaca? Bogu dzięki że od poniedziałku nie będzie nas prześladował...

~Pytam

Czy Pan Minister powiedział coś na temat tego czy planuje się jakąkolwiek ochrone mieszkańców osiedli przy tej ulicy, dzialkowcow i użytkowników bloni przed smrodem i hałasem?...coś o ekranach albo o nasadzeniach bylo?...czy Pan Minister nakaze tirom żeby jeździły cichutko i bezemisyjnie.

~Mieszkaniec

Szkoda, że przy okazji takiej pokazówki nie wypowiedziano się na temat dlaczego tak długo i opieszale trwa remont wcześniej oddanego do użytku odcinka Podskarpowej, a już odcinek od ulicy Brandwickiej do Agatówki też się prosi o remont bo stał się torem przeszkód.

~ftfryn

A przepraszam co z otwarciem stadionu??No co??Juz dawno po terminie.

~Tak

Gdyby nie wybory ,myślicie że byłby ten artykuł?!Precz z pisem !!!

e2rds

Pobożne życzenia, nie będzie wcześniej jak 2022 rok, jak dobrze pójdzie. Tylko, żeby nie była spaprana tak jak Podskarpowa, bo to taki sam teren. I jeszcze jedno, co z garbami od Brandwickiej do Agatówki.

~dziadek60

Brawo Weber,trzeba wybudować pomnik gdzies przy tej obwodnicy ,kazdy bedie wiedział kto to wszystko wymyslił i nadzorował .

AleLeje

Oni się muszą pokazać nawet na kupie piachu ಠ_ಠ

~Driver

Manukun jedziesz z tematem !