Na jeden raz

Image

Choć sezon grillowy się powoli kończy i nie planujemy już wypadów za miasto, by na łonie natury zrobić sobie piknik, to naczynia jednorazowe stały się niezwykle istotnym elementem wielu spotkań w gronie znajomych i rodziny. To również doskonała zastawa na dziecięcą imprezę, ponieważ możemy być pewni, że nic się nie potłucze, a porządki nie zabiorą nam dużo czasu. Z drugiej strony paleta talerzyków, kubków i sztućców jest coraz szersza i poszczególne produkty wyglądają naprawdę atrakcyjne. Co istotne, bez problemu znajdziemy również te ekologiczne wykonane z papieru, surowców biodegradowalnych czy drewna.

1. Wygoda i bezpieczeństwo
2. Nie zmywaj
3. Zabierz do domu

Wygoda i bezpieczeństwo

Wiele osób sięga po kubki plastikowe. Sprawdzają się one doskonale do zimnych napojów i najczęściej pojawiają się na imprezach plenerowych. Ze względów bezpieczeństwa są także promowane podczas wydarzeń masowych, ponieważ organizatorom zależy na tym, by uczestnicy nie mieli przy sobie butelek. W codziennym użytkowaniu jednak coraz częściej stawiamy na kubki papierowe. To ekologiczna alternatywa, która sprawdza się zarówno przy przygotowywaniu zimnych i ciepłych napojów. Konkretne pojemniki jednorazowe dobieramy do potrzeb, bo zdecydowanie innych będziemy potrzebować przy Kinderbalu, a innych na ognisku, a jeszcze innych na przykład przy organizowanym cateringu.

Nie zmywaj

Przede wszystkim naczynia papierowe oszczędzają nasz czas i są higieniczne. Ciężko wyobrazić sobie imprezę, podczas której goście używają tradycyjnych talerzy, kieliszków i zastawy, a tym samym jesteśmy zmuszeni zadbać o ich czystość i regularnie zmywać. Choć pewnie takie rozwiązanie jest estetyczne, to w plenerze się absolutnie nie sprawdza. Kubki styropianowe czy też naczynia papierowe po prostu wyrzuca się do specjalnie przygotowanych koszy i nawet ogromną ich ilość jesteśmy w stanie bez problemu zabezpieczyć. Wiedzą o tym doskonale właściciele tak modnych food trucków. Poza tym zapewniamy gościom komfort niemartwienia się o to, czy przypadkiem nie pobiją jakiegoś talerzyka. Kubki jednorazowe mogą być wykonane z różnych materiałów i coraz częściej firmy decydują się również na personalizowane nadruki, co staje się atrakcyjną reklamą.

Zabierz do domu

Pojemniki jednorazowe pojawiają się również w restauracjach, ponieważ coraz częściej zamawiamy na wynos lub też decydujemy się zabrać część posiłku do domu. Te przygotowane opakowania w wielu wariantach chronią nie tylko temperaturę dania, ale również są bezpieczne w transporcie. Warto wybierać również torby papierowe nawet przy codziennych zakupach. To ekologiczne rozwiązanie, które pozwala zmniejszyć ilość szkodliwego plastiku. Poza tym torby papierowe świetnie wyglądają i stają się jednym z ważniejszych elementów miejskiego stylu. Proekologicznie. Tak jak kubki papierowe do kawy, którą kupujesz w drodze do pracy.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.