Pociągiem ze Stalowej Woli do Lublina bez przesiadek

Image

W piątek 11 października pojedziemy pociągiem bezpośrednio do Lublina przez wyremontowany most na Sanie i ostatnio przebudowywany odcinek Stalowa Wola Rozwadów – Zaklików.

Pasażerowie skorzystają z odnowionych peronów w Lipie, Kępie i Pilchowie. Inwestycja realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. za 432 mln zł z programu POPW zapewni szybszy przejazd z Lubelszczyzny na Podkarpacie.

- Zbliża się do końca modernizacja linii kolejowej L68, łączącej Stalową Wolę Rozwadów ze stolicą województwa lubelskiego, czyli Lublinem. Stan prac jest na tyle zaawansowany, że od najbliższego piątku, czyli 11 października powrócą do kursowania pociągi łączące Stalową Wolę Rozwadów z Lublinem. W pierwszej formule będą to pociągi regionalne. Powrócą 4 pary połączeń regionalnych, natomiast od 20 października powróci połączenie naszego miasta ze stolicą kraju,czyli z Warszawą- mówi wiceminister Infrastruktury, poseł na Sejm RP Rafał Weber.

Na zmodernizowaną linię między Zaklikowem a Stalową Wolą Rozwadowem w piątek, 11 października wrócą pociągi regionalne. Skończą się przesiadki do autobusów komunikacji zastępczej. Pociągi będą też kursowały na całej trasie ze Stalowej Woli do Lublina.

- Czas podróży między Stalową Wolą Rozwadów a Lublinem w pociągach regionalnych skróci się o 15 minut. Jeśli chodzi o pociągi dalekobieżne, czyli te na Warszawę, to w pierwszym etapie czas podróży zostanie skłócony o 20 minut, natomiast po pełnym zakończeniu tej inwestycji, czyli po elektryfikacji całego odcinka stukilometrowego, między Rozwadowem a Lublinem czas podróży pociągów dalekobieżnych skróci się aż o 40 minut. Modernizacja linii z Lublina do Stalowej Woli Rozwadowa to inwestycja, która rozszerza dostępność komunikacyjną mieszkańców regionu i powiatów. Lepsza i sprawniejsza kolej to ułatwienie codziennych dojazdów do szkół i do pracy oraz zwiększenie możliwości gospodarki i atrakcyjności województwa. Podjęliśmy walkę z wykluczeniem komunikacyjnym. Będzie ona kontynuowana. Mamy szansę na podniesienie mobilności społecznej– mówi wiceminister Rafał Weber.

Lepszy komfort obsługi na trasie Lublin – Stalowa Wola Rozwadów zapewni 16 zmodernizowanych stacji i przystanków: Krężnica Jara, Majdan, Niedrzwica Kościelna, Leśniczówka, Wilkołaz Wieś, Pułankowice, Kraśnik, Szastarka, Polichna Kraśnicka, Rzeczyca Kolonia, Rzeczyca, Potok Kraśnicki, Zaklików, Lipa, Kępa, Pilchów i Stalowa Wola Rozwadów. Nowe perony są dobrze oświetlone i wyposażone w ławki i wiaty. Przygotowano czytelne oznakowanie oraz informację pasażerską. Wszystkie obiekty są wyższe, ułatwiają wsiadanie i wysiadanie z pociągu oraz dostosowane są do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

- PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach inwestycji Krajowego Programu Kolejowego zwiększają komfort obsługi podróżnych na dziesiątkach peronów we wszystkich województwach. Również na linii Lublin – Stalowa Wola zdecydowanie poprawiają warunki dostępu do pociągów na 16 zmodernizowanych stacjach i przystankach. Wraz ze skróceniem czasu podróży będzie to atrakcyjna oferta przejazdów między województwem lubelskim i podkarpackim – powiedział Arnold Bresch, członek Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Między Zaklikowem a Stalową Wolą budowane są jeszcze dwa dodatkowe przystanki: Zaklików Miasto i Stalowa Wola Charzewice, które zapewnią lepszy dostęp do kolei. Perony wyposażone w ławki i wiaty oraz oznakowanie, zostaną oddane do użytku w grudniu br. Na całej trasie sprawne prowadzenie pociągów umożliwią nowe komputerowe urządzenia w Lokalnym Centrum Sterowania (LCS) w Szastarce. Projekt rozszerzono też o budowę Lokalnego Centrum Sterowania w Stalowej Woli Rozwadowie.

Zaklików – Stalowa Wola Rozwadów – kolejny etap prac

Na odcinku Zaklików – Stalowa Wola Rozwadów zmodernizowano już 22 km toru oraz 14 rozjazdów. Na stacji w Lipie oraz przystankach w Kępie i Pilchowie powstały nowe, wygodne perony wyposażone w ławki, wiaty i tablice z rozkładami jazdy.

Wszystkie perony zostały wyposażone w pochylnie, dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Większy komfort obsługi zapewni czytelne oznakowanie i lepsze oświetlenie.

Sprawnie pociągiem przez trzystumetrowy most na Sanie

W ramach prac na odcinku Zaklików – Stalowa Wola Rozwadów wyremontowano 300-metrowy trójprzęsłowy most kolejowy na Sanie w Kępie Rzeczyckiej. Wzmocnione zostały stalowe przęsła kratownicowe oraz betonowe podpory. Ułożono nowe szyny i podkłady. Postępuje montaż sieci trakcyjnej. Remont przeprawy zapewni bezpieczniejszy przejazd większej liczby składów. Po elektryfikacji odnowiona konstrukcja umożliwi podniesienie prędkości pociągów z 80 km/h do 120 km/h.

Sprawny przejazd na odcinku Lublin – Stalowa Wola Rozwadów to efekt modernizacji ok. 105 km toru oraz 60 nowych rozjazdów. Dla elektryfikacji ustawiono ponad 1800 słupów sieci trakcyjnej. Trwa budowa 5 nowych podstacji trakcyjnych w Lublinie, Niedrzwicy, Pułankowicach, Polichnie i Zaklikowie. Zakończono remont podstacji w Stalowej Woli Rozwadowie. Przebudowano 70 obiektów inżynieryjnych oraz 75 przejazdów kolejowo-drogowych.

Zakończenie inwestycji będzie w 2020 roku po uzyskaniu niezbędnych zezwoleń na eksploatację urządzeń zasilania i sieci trakcyjnej.Wartość projektu „Prace na liniach kolejowych 68, 565 na odcinku Lublin – Stalowa Wola Rozwadów” to 432,5 mln zł netto, dofinansowanie unijne z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia (POPW) to 311,9 mln zł.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~zniesmaczony

Do szemranego Mariusza77: rozkład jazdy ważny od 01.09.2019 do 20.10.2019: do Rzeszowa jest 7(!) pociągów osobowych (szynobusy), nie wszystkie jeżdżą codziennie, jeden pospieszny Zamość -Wrocław i dwa połączenia realizowane jako zastępcza komunikacja autobusowa. Do Warszawy 2 połączenia pospieszne przez Radom i dwa jako autobusowa komunikacja zastępcza (porażka). Naucz się czytać rozkład jazdy (nie tylko) ze zrozumieniem i nie bądź ignorantem. Ośmieszasz się!!!! Następna korekta rozkładu będzie obowiązywać od 20.10-14.12.2019r. Tu można znaleźć info: https://portalpasazera.pl/Plakaty

e2rds

Tak po prawdzie w lansie otworzyli odcinek Stalowa Wola Rozwadów - Zaklików, ale w rozkładach jazdy PKP do 19 października nie ma takiego połączenia, nadal widnieje BUS, to o co chodzi, tylko o lans, bo widocznie linia kolejowa St.Wola- Zaklików jeszcze nie jest technicznie odebrana i nie mogą po niej jeździć pociągi, dokładnie tak jak ze stadionem.

~@e2rds

Najlepiej otworzyć te autostrady co miały być na euro za PO-PSL a kończyli 6 lat później

e2rds

Ciekawe, czy ten nieskończony odcinek Podskarpowej też będzie ktoś z PiS-u otwierał przed wyborami, przecież co to szkodzi pokazać się, na stadionie będzie można, to tam nie.

~@Trzepak

A u nas przed blokiem sprzątaczka zgrabiła liście i takie fajne tło jest do zdjęć. Idealne do konferencji z dziennikarzami i lansu!!!

~Trzepak

Panie Weber u nas na podwórku trzepak odmalowali. Hmm, może kolejne miejsce lansu, co?

~@zmiecione

Przecież wszystkim wiadomo że największa ciemnota to ciemnogród-Podkarpaciesmiech2

~Tchórz

Dlaczego ten Napoleon żoliborski tchórzy przed debatami publicznymi tylko idzie do swoich mediów i głosi swoje „ mądrości”? Właśnie!

~zmiecione

Sondaż Polska the Times:
Podkarpacie: PiS odnotowało 66,8 proc. poparcia, zaś KO 15,5 proc

~@lans kolejny

Jakby sie inni z konkurencji nie lansowali od kilku miesiecy już...

~lans kolejny

O godz. 11-tej będzie - kamień węgielny - kolejny lans Webera! Na tym polega ich praca za nasze pieniądze?

~@Mariusz77

Ze swoją mądrością walnij łbem o ścianę. Mocy nie żałuj. Na próżno matka PiSdę darła na ciebie : D

e2rds

Panie Weber, pan jest denny z tym lansem, połączenie bezpośrednie z Lublinem było od dawien dawna i to żadna nowina, pana jeszcze na świecie nie było, nawet mnie. Jak można pod publiczkę takie pośmiewisko z siebie robić, drugi lanser Morawiecki, tylko ze Stalowej Woli.

~kolejarz

Wczoraj ktoś uszkodził mi auto zaparkowane przed budynkiem stacji ! Lepiej dla tego kogoś ,żeby się zgłosił dobrowolnie !

~RUSA

Poczytajcie tę "mowę miłości" stalowoowlskich troli opozycyjnych...
Jak oni nienawidzą innych ludzi !

~pegasus

Za jakie pieniądze ludzie mogą się tak zeszmacić...

Mariusz77

Dingdong....mnie to tez wkurza straszne ze wszelacy politycy odstawiają takie cyrki , lansują się przy rzeczach z którymi nie mają nic wspolnego ani ręki do nich nie przyłożyli . Ten weber to juz bije rekordy w takiej bezszczelnosci .Ale chyba nie masz nic przeciwko temu ze kraj się rozwija ???
Zniesmaczony....wejdz sobie na stronę z rozkladem jazdy pkp i sam zobacz , nie pisalbym tu jakiś info z kosmosu jak nachcik i manekin .
Balbidz....nie wiem czemu w tamte strony nie jeżdzą szynobusy , może to kwestia złego stanu torowiska lub poprostu mało bylo pasazerów i został jeden pociąg . To ze nie jeżdzą tam pociągi to nie znaczy ze w innych kierunkach tez mają nie jeździć .
Kończą elektryfikację i remont tej linii , za jakiś czas zakończą na trasie do Rzeszowa to moze zabiora aię i za tą linię i będziesz mógł spokojnie zoo odwiedzać a przy okazji i cale przepiękne roztocze

~zniesmaczony

Mariusz77: poczytaj rozkład jazdy bo wypisujesz straszne bzdury!!!!! Skąd wziąłeś kilkanaście pociągów do Rzeszowa dziennie, w tym pospieszne ( taki jest tylko jeden, Zamość-Wrocław)????? Cytuje: "Do Warszawa jest co prawda kilka kursów ale tylko jeden bezposredni"- to jakieś kuriozum. Jak może być kilka a tylko jeden bezpośredni???? Puknij się! Do Wa-wy są dwa pospieszne dziennie kursujące przez Sandomierz -Radom. Zanim nazwiesz kogoś półgłówkiem stań przed lustrem i dobrze się przypatrz.

~Dingdong

Mariusz idź na rower rozjeździć emocje bo pękniesz . Weberowi w tym przedwyborczym szale sukcesów mogę podpowiedzieć żeby otworzył jeszcze jakiś spożywczy po remoncie. Do tego laseły i tołcik. Suweren to kocha :-)

~balbidz

Tylko co mi z tych nowoczesnych pociągów jak nie jadą rano do Zamościa.A tam jest zoo.Potrzeba pociagu zeby jechał rano bez przesiadek bezposrednio do Zamościa.a tego nie udało sie spełnic PIS .Jest pociag bezposredni do Zamoscia ale wieczorem i trzeba czekać cała noc w Zamosciu do otwarcia zoo.Jest gorzej jak za PRL z pociągami i czestoscia połaczeń.

Mariusz77

Takich kłamstw i niewiedzy oraz głupoty jakie prezentują tu nachcik i manekin to chyba dawno nie było .
Jeden to przyglup który ma zerwany kontakt ze swiatem rzeczywistym a drugi to hejter i klamca a obu łączy bezdenna głupota

Do Rzeszowa jeździ kilka jeśli nie kilkanascie pociągów zwyklych i pośpiesznych dziennie . Od Stw Do Tarnobrzega wsiada malo osób ale potem z każdą stacją pociągi zapelniaja się szybko bo ludzie dojeżdżają szybobusami do pracy i szkoły .
Do Warszawa jest co prawda kilka kursów ale tylko jeden bezposredni .

Nie wiem czy obaj nie tkwią jeszcze w oparach PRLu i wydaje im się ze dalej jest XX wiek .
Otóż przyjmijcie do wiadomości ze po torach nie jeżdzą już ani parowozy ani nawet tak zwane "kible" a nowoczesne pociągi niskopodlogowe ( na dalekich i bliskich trasach ) które potrzebuja nowoczesnego torowiska jak i nowych peronów i infrastruktury .
Dotarło to do was półgłówki ???

~Szacun

Ja szanuję Webera. Człowiek że STALOWEJ Woli, który nie zapomniał skąd pochodzi.

~ReBULiant

Oj nadaje opozycji hejter z Rzeszowa i nie tylko.
Nicki zmieniają i wystawiają mowę nienawiści!

~balbidz

Co nam z tych peronów ?Puste perony, pociągów brakuje nawet do Zamościa.Jest co prawda jeden pociąg droższy bo przyspieszony do Zamościa,ale w godzinach wieczornych.Chcąc udać sie z rodziną do zoo w Zamościu trzeba wyjechać rano ,a wtedy nie ma bezposrednich polaczen. Jak ktos chce się wybrać to musi jechać do Zamościa przez Lublin i to zajmuje jakieś 5 godzin.Droga powrotna też tyle samo czasu przez Lublin.Czas spędzony w Zamościu to tylko około 4 godzin .Więc dłużej jedziemy tam jak zwiedzamy.Kiedy będą normalne pociągi ranne do Zamościa ?w latach 90 tych co chwila jezdziły pociągi do Zamościa ,było ich chyba z 5 lub 6 i powrotnych tyle samo .W Lublinie nie ma zoo wiec nie kazdy bedzie jechał do Lublina.

~haha

Dziekujemy ci wielki Weberze, ale już przed toba jeździlismy do Lublina bez przesiadek umiech Zrobiłeś wiele, jak nikt ogłaszając cudowną nowine.

manukun

@kolejarz
Brak przejścia z dworca PKP na osiedle Piaski był podnoszony wielokrotnie. Poseł był zbyt zajęty bankietami partyjnymi, niż pilnowaniem interesów mieszkańców miasta.

manukun

Puste perony, pociągów brakuje nawet do Rzeszowa. Poseł przespał kadencję i chwali się bezpośrednimi połączeniami do Lublina, choć te funkcjonowały jeszcze przed remontem. Ale jak nie ma się czym chwalić, to i cudze sukcesy się nadadzą...

~Piwniczanka 2

Nie jeżdżę pociągiem, długo to trwało ale naprawdę mi się podobają perony , powodzenia i szczęśliwej podróży .

go123

@ busiars3

Tak jakby te remonty peronów były do czegoś potrzebne...
Raczej zrobili by coś z ruiną "Hotelu Polskiego" naprzeciwko dworca PKP w Rozwadowie.
Zaczynając od sprawdzenia czy nie zalegają tam zwłoki jakiegoś bezdomnego.
Opuszczonego, ex-żydowskiego zakładu pogrzebowego - zaraz za zakrętem widocznym na zdjęciu nr 17 od góry, z drewnianą, niegdyś białą futryną wokół wejścia - też nie ma kto zagospodarować.

~busiars3

Zawsze pociągi jezdziły ze Stalowej do Lublina bez przesiadki.Dopiero PIS tak zaczal niepotrzebnie wydawac kasę na nowe perony że pociągi musiał jeździć wolniej z przesiadką.A teraz Weber chce udowodnić że to PIS nam umożliwi jazdę do Lublina bez przesiadki.Tylko motłoch w to uwierzy.