Pociągiem ze Stalowej Woli do Lublina bez przesiadek

Image

W piątek 11 października pojedziemy pociągiem bezpośrednio do Lublina przez wyremontowany most na Sanie i ostatnio przebudowywany odcinek Stalowa Wola Rozwadów – Zaklików.

Pasażerowie skorzystają z odnowionych peronów w Lipie, Kępie i Pilchowie. Inwestycja realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. za 432 mln zł z programu POPW zapewni szybszy przejazd z Lubelszczyzny na Podkarpacie.

- Zbliża się do końca modernizacja linii kolejowej L68, łączącej Stalową Wolę Rozwadów ze stolicą województwa lubelskiego, czyli Lublinem. Stan prac jest na tyle zaawansowany, że od najbliższego piątku, czyli 11 października powrócą do kursowania pociągi łączące Stalową Wolę Rozwadów z Lublinem. W pierwszej formule będą to pociągi regionalne. Powrócą 4 pary połączeń regionalnych, natomiast od 20 października powróci połączenie naszego miasta ze stolicą kraju,czyli z Warszawą- mówi wiceminister Infrastruktury, poseł na Sejm RP Rafał Weber.

Na zmodernizowaną linię między Zaklikowem a Stalową Wolą Rozwadowem w piątek, 11 października wrócą pociągi regionalne. Skończą się przesiadki do autobusów komunikacji zastępczej. Pociągi będą też kursowały na całej trasie ze Stalowej Woli do Lublina.

- Czas podróży między Stalową Wolą Rozwadów a Lublinem w pociągach regionalnych skróci się o 15 minut. Jeśli chodzi o pociągi dalekobieżne, czyli te na Warszawę, to w pierwszym etapie czas podróży zostanie skłócony o 20 minut, natomiast po pełnym zakończeniu tej inwestycji, czyli po elektryfikacji całego odcinka stukilometrowego, między Rozwadowem a Lublinem czas podróży pociągów dalekobieżnych skróci się aż o 40 minut. Modernizacja linii z Lublina do Stalowej Woli Rozwadowa to inwestycja, która rozszerza dostępność komunikacyjną mieszkańców regionu i powiatów. Lepsza i sprawniejsza kolej to ułatwienie codziennych dojazdów do szkół i do pracy oraz zwiększenie możliwości gospodarki i atrakcyjności województwa. Podjęliśmy walkę z wykluczeniem komunikacyjnym. Będzie ona kontynuowana. Mamy szansę na podniesienie mobilności społecznej– mówi wiceminister Rafał Weber.

Lepszy komfort obsługi na trasie Lublin – Stalowa Wola Rozwadów zapewni 16 zmodernizowanych stacji i przystanków: Krężnica Jara, Majdan, Niedrzwica Kościelna, Leśniczówka, Wilkołaz Wieś, Pułankowice, Kraśnik, Szastarka, Polichna Kraśnicka, Rzeczyca Kolonia, Rzeczyca, Potok Kraśnicki, Zaklików, Lipa, Kępa, Pilchów i Stalowa Wola Rozwadów. Nowe perony są dobrze oświetlone i wyposażone w ławki i wiaty. Przygotowano czytelne oznakowanie oraz informację pasażerską. Wszystkie obiekty są wyższe, ułatwiają wsiadanie i wysiadanie z pociągu oraz dostosowane są do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

- PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach inwestycji Krajowego Programu Kolejowego zwiększają komfort obsługi podróżnych na dziesiątkach peronów we wszystkich województwach. Również na linii Lublin – Stalowa Wola zdecydowanie poprawiają warunki dostępu do pociągów na 16 zmodernizowanych stacjach i przystankach. Wraz ze skróceniem czasu podróży będzie to atrakcyjna oferta przejazdów między województwem lubelskim i podkarpackim – powiedział Arnold Bresch, członek Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Między Zaklikowem a Stalową Wolą budowane są jeszcze dwa dodatkowe przystanki: Zaklików Miasto i Stalowa Wola Charzewice, które zapewnią lepszy dostęp do kolei. Perony wyposażone w ławki i wiaty oraz oznakowanie, zostaną oddane do użytku w grudniu br. Na całej trasie sprawne prowadzenie pociągów umożliwią nowe komputerowe urządzenia w Lokalnym Centrum Sterowania (LCS) w Szastarce. Projekt rozszerzono też o budowę Lokalnego Centrum Sterowania w Stalowej Woli Rozwadowie.

Zaklików – Stalowa Wola Rozwadów – kolejny etap prac

Na odcinku Zaklików – Stalowa Wola Rozwadów zmodernizowano już 22 km toru oraz 14 rozjazdów. Na stacji w Lipie oraz przystankach w Kępie i Pilchowie powstały nowe, wygodne perony wyposażone w ławki, wiaty i tablice z rozkładami jazdy.

Wszystkie perony zostały wyposażone w pochylnie, dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Większy komfort obsługi zapewni czytelne oznakowanie i lepsze oświetlenie.

Sprawnie pociągiem przez trzystumetrowy most na Sanie

W ramach prac na odcinku Zaklików – Stalowa Wola Rozwadów wyremontowano 300-metrowy trójprzęsłowy most kolejowy na Sanie w Kępie Rzeczyckiej. Wzmocnione zostały stalowe przęsła kratownicowe oraz betonowe podpory. Ułożono nowe szyny i podkłady. Postępuje montaż sieci trakcyjnej. Remont przeprawy zapewni bezpieczniejszy przejazd większej liczby składów. Po elektryfikacji odnowiona konstrukcja umożliwi podniesienie prędkości pociągów z 80 km/h do 120 km/h.

Sprawny przejazd na odcinku Lublin – Stalowa Wola Rozwadów to efekt modernizacji ok. 105 km toru oraz 60 nowych rozjazdów. Dla elektryfikacji ustawiono ponad 1800 słupów sieci trakcyjnej. Trwa budowa 5 nowych podstacji trakcyjnych w Lublinie, Niedrzwicy, Pułankowicach, Polichnie i Zaklikowie. Zakończono remont podstacji w Stalowej Woli Rozwadowie. Przebudowano 70 obiektów inżynieryjnych oraz 75 przejazdów kolejowo-drogowych.

Zakończenie inwestycji będzie w 2020 roku po uzyskaniu niezbędnych zezwoleń na eksploatację urządzeń zasilania i sieci trakcyjnej.Wartość projektu „Prace na liniach kolejowych 68, 565 na odcinku Lublin – Stalowa Wola Rozwadów” to 432,5 mln zł netto, dofinansowanie unijne z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia (POPW) to 311,9 mln zł.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~ola

A kiedy na dworcu w Rozwadowie pojawią się kasy biletowe?

~ola

A kiedy na dworcu w Rozwadowie pojawią się kasy biletowe?

~Baltazar

Zajebisty sukces na odcinku 100km+w 21 wieku. To brzmi tak jakby nas torami do Polski dołączyli.Tytuł w stylu będzie woda w kranie i to bez filtra.JPR....

~Baltazar

Zajebisty sukces na odcinku 100km+w 21 wieku. To brzmi tak jakby nas torami do Polski dołączyli.Tytuł w stylu będzie woda w kranie i to bez filtra.JPR....

~Henio

Widzę po wpisach że wśród opozycji króluje tolerancja i miłość ;) smiech2
Ale obłuda!

~do lewak

Tak robi, dzieki niemu zelekryfikowano trasę poza Stalową Wolą, upiększono stacje w innych miastach/woskach po drodze do lublina i sobie zapisał zasługi skrócenia czasu jazdy pociągów, to taki pomysłowy Dobromir, niedługo Stalowa Wola bedzie mieć dzieki niemu lotnisko i dostęp do morza. Tu chodzi tylko o lans przed wyborami, tylko o to, szkoda że sobie łagodnej zimy i słonecznego lata jeszcze nie przypisał, że to dzięki niemu.
Szkoda ze ludzie są tak naiwni i nie pamiętaja jak ludzie za rzadów AWS doprowadzili do upadku potężnego węzła STalowa Wola/Rozwadów i ile z nich wylądowało na bruku tracąc prace...

~PiSdek

Piórem, węglem, długopisem wszyscy piszą w PiSdu z PiSem!

~PREZES:

Przypominam że od niedzieli cofamy się o 30 lat!

~Lewak

Weber przynajmniej coś robi a nie te komentarze nienawistne...

ms7

Pan poseł chyba już na stałe wozi w bagażniku lopate i nożyczki do przecinania wstęgi bo już od dłuższego czasu codziennie musi uzywac

~@Lekarz

A ja jako prof. psychiatra zalecam ci eutanazję bezbolesną smiech2

~Wyborca

Panie pośle R. Weber zagłosuję na Pana jak załatwi Pan przejście przez tory (pieszo-rowerowe) z oś. Piaski do Rozwadowa na kształt tego w miejscu starej kładki na hali targowej

~zniesmaczony

"Nie zmienia to faktu ze niektórzy piszą tu bzdury o tym ze pociagów nie bylo, nie ma i nie potrzeba !!!" - z tym się zgadzam.
Niejaki obywatel Weber to lanser i cienias. Mierny ale wierny, stąd takie stanowisko. To jest jak za minionego słusznie systemu albo jeszcze gorzej. Brak słów.

~Lekarz

pupki można uleczyć błyskawicznie!
Zalecam hejterom podwójną lewatywę oraz odstawienie komputera do 14 października.
W wypadku wystąpienia objawów odstawienia (drgawki, nudności, zimne poty) zapraszam na SOR.
Czopki przepisuję bezpłatne.

~Wuef

Jedz weber się jeszcze polansowac na hopkach na podskarpowej

~Zybi

Nareszcie zniknął ten ohydny napis, który jakiś artysta akrobata namalował naście lat temu na konstrukcji tego mostu nad torem od strony Stalowej Woli / Pilchowa jadąc do Lublina.

e2rds

Jeśli ktoś uważnie oglądał serial "RANCZO" to widać wykorzystanie scenariusza w partii PiS. Po kolei, PiS to partia jednego człowieka jak w Ranczu Polska Partia Uczciwości, która miała tyle z wspólnego z uczciwością co PiS z prawem i sprawiedliwością, mało tego grupa hejterów psowskich wzięła przykład a hejtu wylanego na Lusi przez Czerapacha, Dudę i Lodzię. To jest wszystko kopia filmu.

~osa

A z Koziej Wólki do bżdziuchowa kiedy panie weber pan zrobisz. Choćby wołami.
I fota tyż bedzie...

~osa

łóóóó. osiągnięcie na miarę epoki,
A ile se można zrobić zdjęć i kryptoreklamy.
Ja ich znam........

~jan

.... a tektury z cyferkami pan wiceminister nie przygotował tym razem ?

~Obserwator

To "cud" PiS-u,
że przed wyborami "wielkie otwarcie"

Tygodniami patrzyliśmy na bezruch i brak jakiekolwiek ruchu na torach,

a tu proszę praca zaczęła się w największy upał i żal było patrzeć na pracowników, którzy się skarżyli, a potem podczas ulewnego deszczu montowali trakcję elektryczną.

Wstyd mi za taką organizację.

~Obserwator

To "cud" PiS-u,
że przed wyborami "wielkie otwarcie"

Tygodniami patrzyliśmy na bezruch i brak jakiekolwiek ruchu na torach,

a tu proszę praca zaczęła się w największy upał i żal było patrzeć na pracowników, którzy się skarżyli, a potem podczas ulewnego deszczu montowali trakcję elektryczną.

Wstyd mi za taką organizację.

~Obserwator

To "cud" PiS-u,
że przed wyborami "wielkie otwarcie"

Tygodniami patrzyliśmy na bezruch i brak jakiekolwiek ruchu na torach,

a tu proszę praca zaczęła się w największy upał i żal było patrzeć na pracowników, którzy się skarżyli, a potem podczas ulewnego deszczu montowali trakcję elektryczną.

Wstyd mi za taką organizację.

~Obserwator

To "cud" PiS-u,
że przed wyborami "wielkie otwarcie"

Tygodniami patrzyliśmy na bezruch i brak jakiekolwiek ruchu na torach,

a tu proszę praca zaczęła się w największy upał i żal było patrzeć na pracowników, którzy się skarżyli, a potem podczas ulewnego deszczu montowali trakcję elektryczną.

Wstyd mi za taką organizację.

~student1

Pan Weber dzieki swojej pracy zrobił połaczenie bezposrednie Stalowej z Lublinem które nigdy nie istniało.Zamiast dojezdzac autobusem do Zaklikowa to pojedziemy sobie od Rozwadowa szynobusem bezposrednio do Lublina.Kto nie jezdzi pociagami do Lublina to moze i w to uwierzy.

Mariusz77

Zniesmaczony...ja korzystalem z: strony rozklad-pkp .pl i się jakimś cudem pomylilem w obliczeniu . Rzeczywiscie jest 9 a nie 11 połączeń z Rzeszowem . Nie wiem czemu napisalem ze do Warszawy jeździ jeden a nie dwa pociagi , jakaś pomroczność jasna chwilowa chyba . Przepraszam za pomyłkę
Nie zmienia to faktu ze niektórzy piszą tu bzdury o tym ze pociagów nie bylo, nie ma i nie potrzeba !!!

~imrich

polaczenie z lublinem istnieje od kiedy ruscy wybudowali linie z owczesnej rosji czyli lubelskiego i dolaczyli ten fragment do naszej Galicyjskiej sieci kolejowej w rejonie Rozwadowa czyli juz ponad 70 lat temu panie Weber - troche rozeznania jako Podkarpatczyk wstyd nie wiedziec takich wydarzen i opowiadac dyrdymaly..

~Który to

Który to ten weber bym nie głosowała na niego?

~Pendolino

W piątek 11 ma się zdarzyć cud most nie gotowy przejazdy jeszcze w budowie i pociągi mają już chulac nie mogę się doczekać

scarlet2000

A ze Stalowej Woli Centrum do Rozwadowa piechota...fajne udogodnienia