Pociągiem ze Stalowej Woli do Lublina bez przesiadek

Image

W piątek 11 października pojedziemy pociągiem bezpośrednio do Lublina przez wyremontowany most na Sanie i ostatnio przebudowywany odcinek Stalowa Wola Rozwadów – Zaklików.

Pasażerowie skorzystają z odnowionych peronów w Lipie, Kępie i Pilchowie. Inwestycja realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. za 432 mln zł z programu POPW zapewni szybszy przejazd z Lubelszczyzny na Podkarpacie.

- Zbliża się do końca modernizacja linii kolejowej L68, łączącej Stalową Wolę Rozwadów ze stolicą województwa lubelskiego, czyli Lublinem. Stan prac jest na tyle zaawansowany, że od najbliższego piątku, czyli 11 października powrócą do kursowania pociągi łączące Stalową Wolę Rozwadów z Lublinem. W pierwszej formule będą to pociągi regionalne. Powrócą 4 pary połączeń regionalnych, natomiast od 20 października powróci połączenie naszego miasta ze stolicą kraju,czyli z Warszawą- mówi wiceminister Infrastruktury, poseł na Sejm RP Rafał Weber.

Na zmodernizowaną linię między Zaklikowem a Stalową Wolą Rozwadowem w piątek, 11 października wrócą pociągi regionalne. Skończą się przesiadki do autobusów komunikacji zastępczej. Pociągi będą też kursowały na całej trasie ze Stalowej Woli do Lublina.

- Czas podróży między Stalową Wolą Rozwadów a Lublinem w pociągach regionalnych skróci się o 15 minut. Jeśli chodzi o pociągi dalekobieżne, czyli te na Warszawę, to w pierwszym etapie czas podróży zostanie skłócony o 20 minut, natomiast po pełnym zakończeniu tej inwestycji, czyli po elektryfikacji całego odcinka stukilometrowego, między Rozwadowem a Lublinem czas podróży pociągów dalekobieżnych skróci się aż o 40 minut. Modernizacja linii z Lublina do Stalowej Woli Rozwadowa to inwestycja, która rozszerza dostępność komunikacyjną mieszkańców regionu i powiatów. Lepsza i sprawniejsza kolej to ułatwienie codziennych dojazdów do szkół i do pracy oraz zwiększenie możliwości gospodarki i atrakcyjności województwa. Podjęliśmy walkę z wykluczeniem komunikacyjnym. Będzie ona kontynuowana. Mamy szansę na podniesienie mobilności społecznej– mówi wiceminister Rafał Weber.

Lepszy komfort obsługi na trasie Lublin – Stalowa Wola Rozwadów zapewni 16 zmodernizowanych stacji i przystanków: Krężnica Jara, Majdan, Niedrzwica Kościelna, Leśniczówka, Wilkołaz Wieś, Pułankowice, Kraśnik, Szastarka, Polichna Kraśnicka, Rzeczyca Kolonia, Rzeczyca, Potok Kraśnicki, Zaklików, Lipa, Kępa, Pilchów i Stalowa Wola Rozwadów. Nowe perony są dobrze oświetlone i wyposażone w ławki i wiaty. Przygotowano czytelne oznakowanie oraz informację pasażerską. Wszystkie obiekty są wyższe, ułatwiają wsiadanie i wysiadanie z pociągu oraz dostosowane są do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

- PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach inwestycji Krajowego Programu Kolejowego zwiększają komfort obsługi podróżnych na dziesiątkach peronów we wszystkich województwach. Również na linii Lublin – Stalowa Wola zdecydowanie poprawiają warunki dostępu do pociągów na 16 zmodernizowanych stacjach i przystankach. Wraz ze skróceniem czasu podróży będzie to atrakcyjna oferta przejazdów między województwem lubelskim i podkarpackim – powiedział Arnold Bresch, członek Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Między Zaklikowem a Stalową Wolą budowane są jeszcze dwa dodatkowe przystanki: Zaklików Miasto i Stalowa Wola Charzewice, które zapewnią lepszy dostęp do kolei. Perony wyposażone w ławki i wiaty oraz oznakowanie, zostaną oddane do użytku w grudniu br. Na całej trasie sprawne prowadzenie pociągów umożliwią nowe komputerowe urządzenia w Lokalnym Centrum Sterowania (LCS) w Szastarce. Projekt rozszerzono też o budowę Lokalnego Centrum Sterowania w Stalowej Woli Rozwadowie.

Zaklików – Stalowa Wola Rozwadów – kolejny etap prac

Na odcinku Zaklików – Stalowa Wola Rozwadów zmodernizowano już 22 km toru oraz 14 rozjazdów. Na stacji w Lipie oraz przystankach w Kępie i Pilchowie powstały nowe, wygodne perony wyposażone w ławki, wiaty i tablice z rozkładami jazdy.

Wszystkie perony zostały wyposażone w pochylnie, dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Większy komfort obsługi zapewni czytelne oznakowanie i lepsze oświetlenie.

Sprawnie pociągiem przez trzystumetrowy most na Sanie

W ramach prac na odcinku Zaklików – Stalowa Wola Rozwadów wyremontowano 300-metrowy trójprzęsłowy most kolejowy na Sanie w Kępie Rzeczyckiej. Wzmocnione zostały stalowe przęsła kratownicowe oraz betonowe podpory. Ułożono nowe szyny i podkłady. Postępuje montaż sieci trakcyjnej. Remont przeprawy zapewni bezpieczniejszy przejazd większej liczby składów. Po elektryfikacji odnowiona konstrukcja umożliwi podniesienie prędkości pociągów z 80 km/h do 120 km/h.

Sprawny przejazd na odcinku Lublin – Stalowa Wola Rozwadów to efekt modernizacji ok. 105 km toru oraz 60 nowych rozjazdów. Dla elektryfikacji ustawiono ponad 1800 słupów sieci trakcyjnej. Trwa budowa 5 nowych podstacji trakcyjnych w Lublinie, Niedrzwicy, Pułankowicach, Polichnie i Zaklikowie. Zakończono remont podstacji w Stalowej Woli Rozwadowie. Przebudowano 70 obiektów inżynieryjnych oraz 75 przejazdów kolejowo-drogowych.

Zakończenie inwestycji będzie w 2020 roku po uzyskaniu niezbędnych zezwoleń na eksploatację urządzeń zasilania i sieci trakcyjnej.Wartość projektu „Prace na liniach kolejowych 68, 565 na odcinku Lublin – Stalowa Wola Rozwadów” to 432,5 mln zł netto, dofinansowanie unijne z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia (POPW) to 311,9 mln zł.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
art2deco

Nam jeździć pociągami nie kazano. Ale to wykluczenie komunikacyjne jest zmieniane.

~rozwadow11

Co nam z tych nowoczesnych pociagow i remontów jak nie ma porannych pociągów do Zamościa.W latach 90 tych za Wałęsy było 4 pociągi do Zamościa i jeden wieczorem pospieszny.Do Warszawy było 3 pociagi bezposrednie pospieszne.Do Krakowa 3 pociągi pośpieszne.Do Przemyśla 5 pociagow pospiesznych.Teraz do Przemysla sa 2 pospieszne bez przesiadek .Chociaz sa polaczenia do Przemyśla z przesiadkami 1 pospieszne i 3 z przesiadkami na zwykly pociag trasa przez Przeworsk.Ale najgorzej jest dostac sie do Zamościa.NIE ma zadnego pociagu bezposredniego do Kielc.Sa ale z 1 przesiadka o 6-30 i 18-19 .

e2rds

Jaga, odpuść już Szyszce, nie żyje.

manukun

@mariusz77
Pierwszy akapit napisałeś tak, jak powinna wyglądać dyskusja.

Nie wiem, czemu zepsułeś go drugim akapitem. Połączenia kolejowe są systematycznie niszczone z przyczyn politycznych. Większość uruchamianych połączeń kolejowych frekwencją przewyższa oczekiwania organizatorów. Nie ma Podkarpaciu- u nas każdy wzrost liczby pasażerów jest szybko niwelowany zmianą rozkładu tak, aby pasażerowie nie wymagali częstszych połączeń. Albo zamkną linię kolejową, albo wydłużą dojazd zahaczając o Sandomierz. Dlatego wspomniałem o trasie przez Przeworsk/Łańcut jako szybszej. Nie mija się z celem, o ile trwa krócej niż jazda przez Kolbuszową.

Nie wiem, skąd wziąłeś bzdury o moim rzekomym poparciu dla PO. Rozumiem, że łatwiej ci zwyzywać mnie od hejterów, niż dyskutować.

Chcesz opinii o remoncie infrastruktury - której? Informacja pasażerska na peronie, z którego odjeżdża kilka pociągów dziennie jest przerostem formy nad treścią

~!!!

~do HEJTERÓW pozyjemy zobaczymy nie sprzedamy ojczyzny za 500 zl.

~!!!

Do wszystkich pisowskich ślepców: Polska pięknieje - ale dzięki kasie z Unii z której rządzacy muszą sie rozliczyć!
Tylko dzięki niej i tylko od niej. W innym razie ta kasa zostałaby przeżarta przez nasz udany rząd.
Na różnej maści nagrody, lociki z rodziną i na rozgłośnię. Szkoda ze nam Unia nie stawia wymogów dla szpitali, bo coraz wiecej ludzi umiera z powodu braku lekarzy, leków które przestały być refundowane i braku kasy na leczenie.
Wspomnicie moje słowa jak będziecie w potrzebie, ślepcy!

~do HEJTERÓW

Czy macie idioci świadomość tego, że nawet jak po 1000 hejtów wstawicie, to nie uchroni to was od porażki w niedzielę 13.10?
Czy macie idioci świadomość tego, że te wasze wypociny chamskie i wulgarne tylko zniechęcają ludzi do głosowania na totalna targowicę?

~jóżko

Kiedyś ,,Kryształy'' były w cenie i zachowały się do dzisiaj jak mówił Prezes że Banaś jest czysty jak kryształ to jest i wielu innych też jest czystych z PIS-u do puki będą rządzić a będą.

~Kryształ

Pilnie uruchomić bezpośrednie połączenie do Krakowa. Jest sporo chętnych odwiedzić burdelik Banasia - „kryształowego” człowieka PiSu jak mówił prezes. Kźwa u nich same kryształysmiech2smiech2smiech2

Mariusz77

Manekin...przeprosilem już za to że pomylilem się o te 11 a nie 9 połączeń . Różnica nie wielka .
Taka ilość połączeń widać wystarcza . Tak się składa że do poprzedniego roku korzystalem kilka razy w miesiącu z tych połączeń szynobusowych w obie strony o różnych porach dnia więc zdążylem zauważyć że taka ilość połączeń jest wystarczająca bo tak jak piszesz są jeszcze busy i autobusy . Tak, są dwie linie łącząc: nas z Rzeszowem ale nie sądzisz ze jechanie pociagiem ze Stw do Rzeszowa przez Przeworsk i Łańcut to trochę mija się z celem ??
Dlaczego jest tak malo połącz:ń z Roztoczem to juz napisalem poniżej .
Taka sama ilosć połaczeń albo i mniejsza z Rzeszowem i Roztoczem byla za twojego ukochanego PeŁo więc o co wogóle masz pretensje ??? Jesteś zwyklym trolem który bezmyślnie krytykuje i ostatnią tu osobą mogącą komuś zarzucać str)niczość przez popiereranie tej czy innej partii .
A moze wypowiesz się na temat czy remont linii kolejowych i całej infrastruktury to dobra decyzja czy zła ?? Tylko o konkrety proszę a nie partyjny bełkot .

~Jaga

PiSowski Szyszko twierdzi że żłobek czy przedszkole to przeżytek z komunizmu o PO. Teraz już wiemy dlaczego Lucjusz wycofał się z szumnej spowiedzi budowy przedszkola przy KENsmiech2

~Rodzic

Kaczor uważa że ZDROWA rodzina to mąż, żona i dziecko. Czyli on nie tylko chory jest na kolana?

~Zapytajcie

Zapytajcie go kiedy ostatnio w poczekalni czekał do lekarza? Nic dziwnego że będą bronić koryta!

~Ela79

Panie Weber co to za Rząd który daje nasze pieniądze synowi Banaszak na remont burdelowej kamienicy. Sprawa druga to danie takich narzędzi policji żeby w naszych domach życzyła nam śmierci,

~Ela79

Panie Weber co to za Rząd który daje nasze pieniądze synowi Banaszak na remont burdelowej kamienicy. Sprawa druga to danie takich narzędzi policji żeby w naszych domach życzyła nam śmierci,

~Polka

Proszę pana a dlaczego Łapówkarz prezes i Banaś za burdelu nie siedzą, to ma być polski rząd? .

~PiSdeczka

Jak długo ten naród da się tak ogłupiać przez PiSmatołów?

manukun

@mariusz77
Ktoś tu jest wyznawcą partii. Każda krytyka powoduje stan uniesienia. Może zamiast ośmieszać się na forum, napiszesz o tych "kilku, jesli nie kilkunastu połączeniach do Rzeszowa". Pomyliłeś chyba sobie marcele z kolejką marszałka. Pociągów nawet do Rzeszowa jest za mało, chociaż istnieją 2 trasy do wyboru.

6 regio i 2 intercity to ma być wystarczająca oferta? Gdzie te kilkanaście pociągów? Po co ta żenada na peronach, skoro byle Łańcut czy Dębica mają o niebo lepszą ofertę dla pasażera kolei od Stalowej Woli? A przecież jesteśmy węzłem kolejowym, skąd we wszystkich kierunkach jeżdżą dalekobieżne. Tylko co z tych paru kursów dziennie? Nawet jakby chcieć, to ani Przemyśla, ani Zamościa nie zwiedzisz, bo taki pociąg rano nie jedzie.

Łatwiej zwyzywać od hejterów, co nie?

Kiedy ostatnio jechałeś pociągiem?

~Sos

Świat lata w kosmos, na Marsa, a nam przywrócili po kilku latach koleją żelazną na odcinku 100 km bez przesiadek. No po prostu sukces na miarę republiki bananowej.

~z internetu

Neuman zrezygnował, najwyższy PiSowski kontroler Banaś - podatkowy kanclerz, właściciel kamienicy z burdelikiem, kumpel sutenerów - oczywiście nie. Chcecie mieć Banasiów - głosujcie na PiS. Dostaniecie republikę Banasiową z turbodoładowaniem. smiech2

~z internetu

Neuman zrezygnował, najwyższy PiSowski kontroler Banaś - podatkowy kanclerz, właściciel kamienicy z burdelikiem, kumpel sutenerów - oczywiście nie. Chcecie mieć Banasiów - głosujcie na PiS. Dostaniecie republikę Banasiową z turbodoładowaniem. smiech2

~Frida

Widać, że ta pisowska szyszka ma problemy socjalne. A ja tylko pytam, gdzie, za friko i za jakich czasów kończyła szyszka studia, zamiast wisieć na jakimś iglaku...
so what...

~PiSowiec

Nie trzeba pomagać w sposób sztuczny w budowie żłobków, przedszkoli i tych innych rzeczy. To są sprawy chwilowe, jako spuścizna po poprzednim systemie komunistycznym i po PO - mówił w Pruszkowie kandydat PiS do Sejmu, były minister środowiska Jan Szyszko.

~Młodzieży

Sądy i resztę niezależnych mediów .Młodzieży kochana nasz los w waszych rękach .Idźcie na wybory !

~Wyborca

"jozek: oddajmy glos na PiS a Polska naprawde stanie sie wspaniala i piekna" a dotychczasowe drobne afery zbledna w blasku nowych o wiele wiekszych i wspanialszych .

~lokomo

Jak taki dobry ten pan Weber to najlepiej zbudować mu pomnik z metalu na tych odnowionych peronach .Wtedy kazdy przechodzacy bedzie wiedział kto otworzył nam połaczenia kolejowe z Lublinem.

~Ja z Niska

W środę kolejna odsłona przedstawienia "Lans Webera". Tym razem widowisko będzie na budowanej obwodnicy, a raczej jednopasmowej drodze, którą gdyby nie PiS jeździlibyśmy już dawno.

Mariusz77

Nie rozumiem już chyba ludzi w tym kraju . Wszyscy są bezmyśle na TAK lub na NIE .
Jedni bezmyślnie hejtują wszystko co robi się w tym kraju dobrego, tak jak np w przypadku wymiany torowisk starych i niebezpiecznych oraz elektryfikuje się te linie .
Drudzy bezkrytycznie zachwalają tych którzy tylko otwierają te czy inne inwestycje a z ich powstaniem nie mieli nigdy nic wspólnego .
Są tu i tacy którym wszystko się nie podoba i najlepiej by się poczuli gdyby PRL nie upadł .

Czy w tym kraju już nikt nie ma własnego rozumu i własnego zdania ???

~jozek

Ktos pisze ze Weber wozi ze soba nozyczki do przecinania.Tak moze to i prawda bo naprawde za rzadu PiSu Polska pieknieje z dnia na dzien i wszystko sie rozwija a nie zwija jak za POpaprancow.Jesli ktos tego nie.widzi to ma klepki na oczach i slucha dziennikarzy TVN.Pracy jest tak duzo ze brakuje ludzi do wykonywania inwestycji.Bezrobocie 5,1% i jest najmniejsze od 30 lat.Budzet sie zapelnia pomimo ze wydano obywatelom moc mld zl na cele spoleczne.I bedzie tak dalej jesli 13 pazdziernika wybierzymy tych co swoje obietnice przedwyborcze realizuja prawie w 100%. Przypomne tylko ze :obiecali i dali 500+ ,obnizyli wiek emerytalny,dzieci ida do szkoly w wieku 7 lat,dali 13 emeryture,obnizyli od 1 Pazdziernika podatek PiT,obnizyli horendalne emerytury esbekom,przywracaja posterunki policji zlikwidowane przez PO, .Po prostu sa wiarygodni w przciwienstwie do POpaprancow.Oddajmy glos na PiS a Polska naprawde stanie sie wspaniala i piekna

~jerro

20 lat temu jeździło się do Lublina pociągiem "lubelką" ale sukces gratulacje !!!