Ćwiczenia ratownicze strażaków

Image

Na terenie gminy Zaleszany w miejscowości Motycze Szlacheckie zostały przeprowadzone ćwiczenia ratownicze w zakresie budowy układów pompowo-wężowych zaopatrzenia wodnego w oparciu o możliwości taktyczno-techniczne plutonu wsparcia kompanii gaśniczej centralnego odwodu operacyjnego, jednostek PSP z powiatów: stalowowolskiego, mieleckiego, niżańskiego, tarnobrzeskiego, kolbuszowskiego oraz pozostałych jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu gminy Stalowa Wola i Zaleszany.

Ćwiczenia rozpoczął zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego bryg. Andrzej Marczenia, który wraz z funkcjonariuszami wydziału operacyjnego Komendy Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie, nadzorował prawidłowe wykonanie ćwiczeń.

Warsztaty polegały na zbudowaniu linii wężowych o łącznej długości ponad 3000 m, rozstawieniu 2 zbiorników wodnych o pojemności 13 000 litrów i podłączeniu sprzętu pożarniczego w konfiguracji zależnej od założeń taktycznych. Dzięki dużemu zaangażowaniu ćwiczących, określone cele udało się osiągnąć sprawnie.

Ćwiczenia zakończyły się podsumowaniem oraz podziękowaniami ze strony komendanta powiatowego PSP w Stalowej Woli mł. bryg. Roberta Lebiody dla druhów i funkcjonariuszy PSP za udział w manewrach.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.