Muszkieterowie Poręba i Nadbereżny wspierają Webera na ostatniej prostej do Sejmu

Image

W sobotnie popołudnie przyszli do Parku Miejskiego, by tuż przed wyborami wesprzeć Rafała Webera, wiceministra i posła z Podkarpacia w drodze do Parlamentu.

Są jak trzej muszkieterowie. Wspierają się, współpracują i walczą o sprawy miasta i Podkarpacia. Ich walka skupia się na eliminacji chociażby wykluczenia komunikacyjnego, by region nie był białą plamą na mapie Polski. Również dziś spotkali się we trzech: członek rządu Premiera Mateusza Morawieckiego, wiceminister Infrastruktury i poseł na Sejm Rafał Weber, europoseł Tomasz Poręba i Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. Każdy z nich pracuje na „innym odcinku” po to, by globalnie ich praca przyniosła wymierne efekty. Uzupełniają się, pomagają sobie i patrzą w przyszłość w jedną stronę. W jedności i współpracy siła!

Współpracują na rzecz małej i dużej Ojczyzny

Każdy z nich działa aktywnie w swoim obszarze. Europoseł Tomasz Poręba od 10 lat skutecznie pracuje na arenie międzynarodowej zajmując się budową szlaków transgranicznych, międzynarodowych, w szczególności ważna jest dla niego Via Carpatia.

By mogło się wiele dziać musieli zakasać rękawy i plany przekuć w czyny. To, o czym wcześniej była mowa właśnie się dzieje: obwodnica Stalowej Woli, S-19, S-74. To wszystko jest realizowane i będzie służyć mieszkańcom Podkarpacia i Polski. Do tego potrzebna była współpraca i zgoda.

- Nie ma szans żeby cokolwiek zrobić ważnego, strategicznego dla kraju, dla mniejszego czy większego miasta, regionu jeżeli się nie ma wsparcia, jeżeli się nie ma ludzi, którzy chcą pomóc i się zaangażować i chcą bardzo mocno realizować wspólnie różnego rodzaju projekty. Dzisiaj jesteśmy z takimi osobami: posłem, ministrem Rafałem Weberem, prezydentem Lucjuszem Nadbereżnym, osobami, które ja znam od 10 lat- mówił podczas spotkania w Parku Miejskim w sobotę europoseł Tomasz Poręba.

Przez ostatnie lata wiele się zmieniło, a projekty stały się faktem właśnie dzięki współpracy samorządu z rządem i UE. Trzej muszkieterowie reprezentują każdy z tych elementów.

- Jesteśmy razem, działamy razem, znamy się świetnie i na pewno w przyszłości- jestem tego pewien- Rafał Weber jako poseł z tego regionu, z tego miasta, syn tej ziemi, będzie nadal dla Stalowej Woli ciężko pracował. To jest taki bardzo dobry ambasador Stalowej Woli, Podkarpacia w Warszawie, ale też osoba, która świetnie współdziała na poziomie politycznym, również jeżeli chodzi o moje relacje w Brukseli- mówił Tomasz Poręba.

Jak zapewnił europoseł, Rafał Weber toosoba wiarygodna i skuteczna w działaniu, posiadająca plan, konsekwentnie realizowany od lat, warto więc na niego oddać głos w nadchodzących wyborach. Współpraca wiceministra z Lucjuszem Nadbereżnym przynosi wymierne korzyści dla mieszkańców miasta. A przed nami kolejne projekty i plany rozwojowe. Jeśli nie będzie komunikacji między miastem a rządem, rozwój może przygasnąć. Rafał Weber sprawdził się w roli posła, ma mocne wsparcie władz partii i rządu, zarówno premiera Mateusza Morawieckiego, jak i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Inwestycje lokalne siłą małej Ojczyzny

Stalowa Wola rozwija się i pięknieje. W zasadzie wszystkie zadania i projekty realizowane u nas nie miałyby szans zaistnienia gdyby nie współpraca na linii- Unia Europejska- Miasto- Rząd. Dzięki współpracy trzech muszkieterów, którzy reprezentują te trzy punkty, wszystko stało się możliwe. Miasto czerpie pełnymi garściami z dobrodziejstw płynących z Unii i Warszawy.

Prezydent Lucjusz Nadbereżny trzy dni temu w Katowicach na XVII Kongresie Kapitału i Finansów Samorządowych odebrał dwie ważne nagrody dla miasta: za zajęcie 4 miejsca wśród miast powiatowych pod względem inwestycji w przeliczeniu na liczbę mieszkańców i za 8 miejsce pod względem wielkości pozyskanych środków unijnych.

- To jest ranking, który nie jest liczony według sympatii, czy jakiegokolwiek wpływu grona jakichkolwiek osób. To jest ranking, który powstaje na twardych danych ze sprawozdań wydatków zrealizowanych inwestycji i liczby mieszkańców. Stalowa Wola jest więc na topie, jesteśmy w ścisłej czołówce polskich miast, które wykorzystująwszystkie narzędzia, które są w środkach europejskich, które są w środkach rządowych i nie byłoby to możliwe, nie byłoby tych sukcesów Miasta Stalowej Woli gdyby nie działanie naszych ambasadorów, posła, ministra Rafała Webera, który- w sercu samorządowiec Stalowej Woli, bo przecież te duże działania Rafała rozpoczęły się od drogi samorządowej, wspólnie pracowaliśmy w samorządzie, w kadencji 2010- 2014, kiedy razem nabieraliśmy ważnego doświadczenia, kiedy razem, jeszcze w opozycji, ale kreśliliśmy ważne plany na przyszłość, od roku 2014, kiedy mieszkańcy Stalowej Woli nam zaufali, mamy możliwość realizacji tych naszych marzeń, tych planów, a odkąd Rafał jest posłem, a teraz ministrem w rządzie pana premiera Mateusza Morawieckiego, naprawdę te wszystkie projekty przyspieszyły- mówił Lucjusz Nadbereżny.

By niemożliwe wciąż stawało się możliwe- Głos na 10- tkę- Rafał Weber, lista numer 2

Dzięki wzajemnemu wsparciu „niemożliwe” do realizacji przez ostatnie dziesięciolecia, stało się nagle „możliwe”. Dlatego, jak przekonuje prezydent, warto zagłosować na takich ludzi, którzy potrafią działać i współpracować i pamiętają skąd pochodzą, wciąż tu mieszkają, a nie tylko bywają co jakiś czas. By Stalowa Wola i Podkarpacie mogły wciąż się rozwijać, jak zapewnia Lucjusz Nadbereżny, potrzebny jest głos na listę numer 2- Prawo i Sprawiedliwość, pozycja numer 10- Rafał Weber. Dopiero wówczas będziemy mieć pewność, że projekty, które są realizowane lub mają być realizowane doczekają się finału, a obietnice będą spełnione.

Sam Rafał Weber zapewnia, że wciąż chce popierać strategiczne projekty dla naszego miasta, konsekwentnie pracować na rzecz swojej małej i dużej Ojczyzny. A jak sam mówi jest to możliwe odkąd mandat zaufania otrzymało Prawo i Sprawiedliwość. Pieniądze płyną do nas zarówno z Brukseli, jak i od rządu. Państwo wspiera nas na różnych polach, dzięki czemu Stalowa Wola może prężnie się rozwijać. Drogi, mosty, obwodnice, ale też miejsca odpoczynku i rozrywki. To wszystko nie mogłoby powstać bez ambasadorów pracujących na rzecz Podkarpacia w Parlamencie i rządzie.

- Mam nadzieję, że będzie nam dane współpracować przez kolejne miesiące i lata, bo trudno sobie wyobrazić zmianę władzy, bo wszystko to, co zostało rozpoczęte może zostać wstrzymane. Podkarpackie pod rządzami Prawa i Sprawiedliwości przeżywa bardzo duży rozwój. Tutaj koncentrujemy bardzo duże środki finansowe- mówił wiceminister Rafał Weber.

I przypomniał, że chociażby na podkarpacki odcinek Via Carpatia pójdzie 10 mld zł. Nigdy jeszcze w historii naszego kraju tak duże środki nie zostały przeznaczone na projekt drogowy na terenie Podkarpacia. Rafał Weber zachęca również mieszkańców na oddanie na niego głosu.

Przypominamy, że wybory już w niedzielę 13 października.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Milczenie?

Ty „edziu” jesteś przecież „inteligent” to powiedz co tam się dzieje z podkomisją smoleńską? Wasz „Napoleon” z Żoliborza każdego miesiąca „ dochodził” bez orgazmu do dzisiaj. Ile nas wszystkich to kosztowało i chyba nadal kosztuje? Binienda zgarnął miliony i pokazał PiSowi środkowy palec . Czy nadal komisja konsumuje parówki na nasz koszt?

~@inteligent

czyli „edziu” nie wiesz czy ten burdel na godzinę Banasia dalej działa bo wybieram się do Krakowa. Możesz się jak chcesz dosiąść ze swoim chłopem jak chcesz? Daj znać.

~boby

Nie mogę się doczekać kiedy zagłosuję na Rafała Webera.

~cenzura

@kabi - to może Ty nie rżnij głupa. Normalny człowiek jest po prostu uczciwy. Ile razy nie odpowiesz pod różnymi nickami, rzeczywistości nie zmienisz. Wasza partia zwycięży. Bo ludzie żyją na skraju ubóstwa. Nawet ci, którzy uczciwie pracują. I zostali kupieni. Zapytaj pana Webera i pana Nadbereżnego gdzie byli wczoraj i za czyje pieniądze zjedli obiad?Pozdrawiam.

~podatnicy

Inteligent inaczej, to taki pisowski hejter !!Adane sa nieubłagalne kto rznie polakow na paliwie !!

~podatnicy

Cena ropy na giełdzie w 2012 r 111 dolarów a 2019 -57 dolarów wiek kto na robi w h,,a ? jak myślicie ?

~inteligent

Do jozek, ciemniaku cena paliwa za PLATORMY OBYWATELSKIEJ to była prawie 7 złotych , pamiętasz jak TUSEK mówił że jak doszliśmy do koryta to benzyna może byc nawet po 7 złotych , dużo nie brakowało do tej ceny. A POLAKÓW to TUSEK podzilił po klęsce wyborczej w 2005 roku kiedy dostał łomot od PRAWA i SPRAWIEDLWOŚCI nazywając POLAKÓW ''' MOHEROWE BERETY'''.

~podatnicy

Teraz jozek podaj ceny ropy na giełdach i będziemy wiedzieli kto naj w bambuko robi hahah

~jozek

do mieszkanca.Gwoli przypomnienia niektorym.Cena benzyny za PO w 2012r.5,71 zl a w 2014 5,50zl.Cena w maju 2019 B-5,20zl a w pazdzierniku 5,04.zl

kabi

mieszkaniec, ty niczego nie rozumiesz do szkoły miałeś pod górkę

kabi

cenzura, tak jest w każdej partii nie tylko w PiS, więc nie rżnij głupa.

~ebo123

Najpiękniejsze miejsce w Stalowe Woli powstałe dzięki Panu Prezydentowi Andrzejowi Szlęzakowi oraz Panu Profesorowi Magdziakowi.

Maurito

No Stalowe.Wznieśliście się na wyżyny wchodzenia w d..e.

~cenzura

Dajcie spokój. To jest bardzo biedny człowiek. Oczywiście nie mam na myśli pieniędzy, bo tych w partii się dorobił (nie mylić z wypracował). Ale przecież każdy myślący młodzieniec widzi co się dzieje w kraju (chyba, że do sklepu nie chodzi - ale podobno ma żonę). Biedny dlatego, że musi mówić to co przekaz dnia nakazuje. Musi myśleć jak prezes. Mimo sprzeczności z samym sobą musi być wierny. Szkoda mi tego człowieka. I jego rodziny. Tak po ludzku.

~mieszkaniec

Na pewno dzięki Weberowi płacimy po 10groszy więcej za każdy litr paliwa wlany do naszego baku, a także każdy litr paliwa potrzebny do wyprodukowania i przywiezienia do sklepu każdego chleba codziennego i wszystkich innych niezbędnych produktów . Usługi transportowe i komunikacyjne dzięki niemu zdrożały.
Na pewno głosował za tym nowym podatkiem paliwowym.
Może ktoś spróbuje oszacować ile już przepłaciliśmy za paliwo w naszym tylko regionie?

~wifon

muszkieterowie.... zenada

~E2rds

Całe peło to jedno bagno, pokazał to ostatnio nojman ot oni racy wszyscy hamowaci.

~richman

Nigdy na pis.Nikt tak jak pis nie podzielił Polaków.Nigdy tak Polacy nie szczuli na siebie i nie chcieli ze sobą rozmawiać.PiS to największe zło,za parę lat to odczujecie.Dobrze,żeby PiS wygrał wybory żeby ta katastrofa gospodarcza jaka będzie za 2-3 lata przez to rozdawnictwo i inflację nie spadła na inną partię

~Aj waj

Coś mi tu strasznie czosnkiem zapachniało...

~@inteligent

Ten inteligent to przecież „ edziu” który nie wykonał jeszcze dziś masturbacji i mu kacze fekalia mózg uciskająsmiech2

~Emilka

Polityków trzeba wymieniać tak jak pieluchy i to z tych samych powodów.

~jozek

Do Hauzik i jemu podobnych.Zarzucasz kolego Weberowi i PiSowi ze nie zrealizowali niektorych obietnic.Ale zapominasz ze zrealizowal takie ktorych nieobiecal w kampani wyborczej.A teraz przypomne Ci co obiecal Tusk w swoim exspose w 2007 roku.A oto one:1.Cud gospodarczy jak w Irlandi.2.Wyzsze place,emerytury i renty.3.Nowe drogi i autostrady.4.Przyjazna sluzba zdrowia.5. Nizsze podatki i ulgi dla dzieci.6.Nowe stadiony i lepsze szkoly i godnie zarabiajacych nauczycieli .7.Szybki powrot zolniezrzy z Iraku. 8.Powrot Polakow z emigracji. 9.Prawdziwa walka z korupcja. To byly obietnice na 4 lata.Ile z tych obietnic wykonali ci z PO przez 8 lat odpowiedz sobie sam i wszyscy Ci co to chca glosowac ponownie na PO.

~Hauzik

Weber w poprzedniej kampani obiecał kwotę wolna od podatku 8 tys a zagłosował preciwko podniesieniu i jak mu teraz uwierzyć ?
Mój głos stracił bo oszukał mnie i wyborców !
Czas dać szanse innemu bobttem sie nie sprawdził mówiąc jedno a robiąc drugie

~TWA i BMW

Żenujące sa te socjotechniczne zagrywki tych panów. W eurowyborach kudłaty inłaber popierali biednego europosła porebe a tera on popiera łabera a w samorządowych bedą popierać nadbereznego intak właśnie towarzystwo wzajemnej adoracji działa a ciemny lud kupi wszystko .
Brakuje jeszcze poparcia Janiny z sercem sagatowskiej umiech

~~123

kto pisze prawdę to hejterzy PIS mówią ze to opozycja . ZA NABESZTANEGO STALOWA WOLA STALA SIĘ MIASTEM BRUDU SYFU AZ NIE MIŁO SPACEROWAĆ PO CHODNIKACH TYLKO KIBICE ZADOWOLENI PO ZROBIŁ STADION CIEKAWE CZY GO UTRZYMAJĄ JAK NA SPRZĄTANIE NIE MA PIENIĘDZY JEST TYLKO LANSIK I POPIERANIE JEDNEGO PRZEZ DRUGIEGO MIERNEGO ALE BARDZO WIERNEGO

~Www

Weber to ten co przy ludziach w miejscu publicznym 'wyciąga konsekwencje' od dzieci żądając im serię klapsow. To tak bardzo po katolicki i w stylu tejże partii

ogier

NADBEREŻNY ZADŁUŻYŁ MIASTO PO USZY

~Realista

Do inteligenta
To już przerabialiśmy że ,mierny nie inteligientny, nie wyksztalcony ale wierny, czym to się skończyło? Ale widać ty i inni pisowcy szykujecie się do wyjazdu do Grecji.szerokiej drogi.

~prawica

skok na kasę, zaden z nich nie ma sukcesów, ale pasmo porażek tzw. "koryciarze"

~klerr

Ten inteligent to taki pisowski urban hejt na każdym kroku hejt