Muszkieterowie Poręba i Nadbereżny wspierają Webera na ostatniej prostej do Sejmu

Image

W sobotnie popołudnie przyszli do Parku Miejskiego, by tuż przed wyborami wesprzeć Rafała Webera, wiceministra i posła z Podkarpacia w drodze do Parlamentu.

Są jak trzej muszkieterowie. Wspierają się, współpracują i walczą o sprawy miasta i Podkarpacia. Ich walka skupia się na eliminacji chociażby wykluczenia komunikacyjnego, by region nie był białą plamą na mapie Polski. Również dziś spotkali się we trzech: członek rządu Premiera Mateusza Morawieckiego, wiceminister Infrastruktury i poseł na Sejm Rafał Weber, europoseł Tomasz Poręba i Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. Każdy z nich pracuje na „innym odcinku” po to, by globalnie ich praca przyniosła wymierne efekty. Uzupełniają się, pomagają sobie i patrzą w przyszłość w jedną stronę. W jedności i współpracy siła!

Współpracują na rzecz małej i dużej Ojczyzny

Każdy z nich działa aktywnie w swoim obszarze. Europoseł Tomasz Poręba od 10 lat skutecznie pracuje na arenie międzynarodowej zajmując się budową szlaków transgranicznych, międzynarodowych, w szczególności ważna jest dla niego Via Carpatia.

By mogło się wiele dziać musieli zakasać rękawy i plany przekuć w czyny. To, o czym wcześniej była mowa właśnie się dzieje: obwodnica Stalowej Woli, S-19, S-74. To wszystko jest realizowane i będzie służyć mieszkańcom Podkarpacia i Polski. Do tego potrzebna była współpraca i zgoda.

- Nie ma szans żeby cokolwiek zrobić ważnego, strategicznego dla kraju, dla mniejszego czy większego miasta, regionu jeżeli się nie ma wsparcia, jeżeli się nie ma ludzi, którzy chcą pomóc i się zaangażować i chcą bardzo mocno realizować wspólnie różnego rodzaju projekty. Dzisiaj jesteśmy z takimi osobami: posłem, ministrem Rafałem Weberem, prezydentem Lucjuszem Nadbereżnym, osobami, które ja znam od 10 lat- mówił podczas spotkania w Parku Miejskim w sobotę europoseł Tomasz Poręba.

Przez ostatnie lata wiele się zmieniło, a projekty stały się faktem właśnie dzięki współpracy samorządu z rządem i UE. Trzej muszkieterowie reprezentują każdy z tych elementów.

- Jesteśmy razem, działamy razem, znamy się świetnie i na pewno w przyszłości- jestem tego pewien- Rafał Weber jako poseł z tego regionu, z tego miasta, syn tej ziemi, będzie nadal dla Stalowej Woli ciężko pracował. To jest taki bardzo dobry ambasador Stalowej Woli, Podkarpacia w Warszawie, ale też osoba, która świetnie współdziała na poziomie politycznym, również jeżeli chodzi o moje relacje w Brukseli- mówił Tomasz Poręba.

Jak zapewnił europoseł, Rafał Weber toosoba wiarygodna i skuteczna w działaniu, posiadająca plan, konsekwentnie realizowany od lat, warto więc na niego oddać głos w nadchodzących wyborach. Współpraca wiceministra z Lucjuszem Nadbereżnym przynosi wymierne korzyści dla mieszkańców miasta. A przed nami kolejne projekty i plany rozwojowe. Jeśli nie będzie komunikacji między miastem a rządem, rozwój może przygasnąć. Rafał Weber sprawdził się w roli posła, ma mocne wsparcie władz partii i rządu, zarówno premiera Mateusza Morawieckiego, jak i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Inwestycje lokalne siłą małej Ojczyzny

Stalowa Wola rozwija się i pięknieje. W zasadzie wszystkie zadania i projekty realizowane u nas nie miałyby szans zaistnienia gdyby nie współpraca na linii- Unia Europejska- Miasto- Rząd. Dzięki współpracy trzech muszkieterów, którzy reprezentują te trzy punkty, wszystko stało się możliwe. Miasto czerpie pełnymi garściami z dobrodziejstw płynących z Unii i Warszawy.

Prezydent Lucjusz Nadbereżny trzy dni temu w Katowicach na XVII Kongresie Kapitału i Finansów Samorządowych odebrał dwie ważne nagrody dla miasta: za zajęcie 4 miejsca wśród miast powiatowych pod względem inwestycji w przeliczeniu na liczbę mieszkańców i za 8 miejsce pod względem wielkości pozyskanych środków unijnych.

- To jest ranking, który nie jest liczony według sympatii, czy jakiegokolwiek wpływu grona jakichkolwiek osób. To jest ranking, który powstaje na twardych danych ze sprawozdań wydatków zrealizowanych inwestycji i liczby mieszkańców. Stalowa Wola jest więc na topie, jesteśmy w ścisłej czołówce polskich miast, które wykorzystująwszystkie narzędzia, które są w środkach europejskich, które są w środkach rządowych i nie byłoby to możliwe, nie byłoby tych sukcesów Miasta Stalowej Woli gdyby nie działanie naszych ambasadorów, posła, ministra Rafała Webera, który- w sercu samorządowiec Stalowej Woli, bo przecież te duże działania Rafała rozpoczęły się od drogi samorządowej, wspólnie pracowaliśmy w samorządzie, w kadencji 2010- 2014, kiedy razem nabieraliśmy ważnego doświadczenia, kiedy razem, jeszcze w opozycji, ale kreśliliśmy ważne plany na przyszłość, od roku 2014, kiedy mieszkańcy Stalowej Woli nam zaufali, mamy możliwość realizacji tych naszych marzeń, tych planów, a odkąd Rafał jest posłem, a teraz ministrem w rządzie pana premiera Mateusza Morawieckiego, naprawdę te wszystkie projekty przyspieszyły- mówił Lucjusz Nadbereżny.

By niemożliwe wciąż stawało się możliwe- Głos na 10- tkę- Rafał Weber, lista numer 2

Dzięki wzajemnemu wsparciu „niemożliwe” do realizacji przez ostatnie dziesięciolecia, stało się nagle „możliwe”. Dlatego, jak przekonuje prezydent, warto zagłosować na takich ludzi, którzy potrafią działać i współpracować i pamiętają skąd pochodzą, wciąż tu mieszkają, a nie tylko bywają co jakiś czas. By Stalowa Wola i Podkarpacie mogły wciąż się rozwijać, jak zapewnia Lucjusz Nadbereżny, potrzebny jest głos na listę numer 2- Prawo i Sprawiedliwość, pozycja numer 10- Rafał Weber. Dopiero wówczas będziemy mieć pewność, że projekty, które są realizowane lub mają być realizowane doczekają się finału, a obietnice będą spełnione.

Sam Rafał Weber zapewnia, że wciąż chce popierać strategiczne projekty dla naszego miasta, konsekwentnie pracować na rzecz swojej małej i dużej Ojczyzny. A jak sam mówi jest to możliwe odkąd mandat zaufania otrzymało Prawo i Sprawiedliwość. Pieniądze płyną do nas zarówno z Brukseli, jak i od rządu. Państwo wspiera nas na różnych polach, dzięki czemu Stalowa Wola może prężnie się rozwijać. Drogi, mosty, obwodnice, ale też miejsca odpoczynku i rozrywki. To wszystko nie mogłoby powstać bez ambasadorów pracujących na rzecz Podkarpacia w Parlamencie i rządzie.

- Mam nadzieję, że będzie nam dane współpracować przez kolejne miesiące i lata, bo trudno sobie wyobrazić zmianę władzy, bo wszystko to, co zostało rozpoczęte może zostać wstrzymane. Podkarpackie pod rządzami Prawa i Sprawiedliwości przeżywa bardzo duży rozwój. Tutaj koncentrujemy bardzo duże środki finansowe- mówił wiceminister Rafał Weber.

I przypomniał, że chociażby na podkarpacki odcinek Via Carpatia pójdzie 10 mld zł. Nigdy jeszcze w historii naszego kraju tak duże środki nie zostały przeznaczone na projekt drogowy na terenie Podkarpacia. Rafał Weber zachęca również mieszkańców na oddanie na niego głosu.

Przypominamy, że wybory już w niedzielę 13 października.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Ile jeszcze?

Jak sądzicie ile jeszcze fot z weberem i lucjuszem będziemy musieli do soboty oglądać?

~Ile jeszcze?

Jak sądzicie ile jeszcze fot z weberem i lucjuszem będziemy musieli do soboty oglądać?

~Pacześ

Poseł Weber ma mój głos widac jak dużo dla Stalowej Woli i okolic robi

~@manekin

Miasto stoi w korkach?
Człowieku ty o Rzeszowie piszesz?
Co nas twoje miasto obchodzi!

~pegasus

~Olszewska T. --- świetnie ujęty wizerunek rządu " dobrej zmianu " w jednej pigułce .....

manukun

O, mają chłopaki rozmach. Miasto stoi w korkach, a oni poklepują się po plecach. Może zamiast na spędy partyjne, zrobiliby w końcu porządek z chaosem w mieście?

~observer

Mam poczucie, że śnię jakiś koszmarny sen i zaraz się obudzę i wszystko będzie dobrze. Ale to nie sen, niestety, ani nawet koszmar senny………… O przyszłości, po ewentualnej wygranej PiS-u (względnie „podrasowanych” przez nich wynikach wyborów, wolę nie myśleć!

~Olszewska T.

Od 4 lat żyję w państwie, gdzie kłamstwo stało się jedyną prawdą, nepotyzm sprawiedliwością, korupcja naturalnym zaspokojeniem potrzeb rządzących, agresja sprawiedliwością dziejową, niedouczenie powodem do dumy, postawa roszczeniowa podstawą rozwoju państwa, niezaspokojona żądza władzy i kasy należy się jak psu zupa, a buta i arogancja brylują na politycznych salonach, pozwalając i nam, maluczkim, na coraz większe hołdowanie tym demonom.

~RobiZnajrobi

A jesli by tak zmiejszyc ilosc poslow o 50%,zamiast 460 to zrobic 230. Czy rezultat rzadow w Polsce byly by inne? ?? Uchwalali by inne ustawy? ?? Dlaczego podatnicy musza tylu utrzymywac? ???

~student

Jestem studentem medycyny w przyszłym roku kończymy studia - jest nas dwadzieścioro. Jeśli wybory wygra PiS wszyscy wyjeżdżamy z Polski po specjalizacjach. W państwie PiS nie ma miejsca dla lekarzy.

~z internetu

Myślę, że nie da się spotkać choćby jednego człowieka, który byłby w stanie wymienić i opisać wszystkie afery PiS. Jest ich tak dużo, a PiS generuje następne, że najwyższy czas zacząć je katalogować. Mamy niby: demokrację, trójpodział władzy, Prezydenta RP ..., ale realne przekręty, nadużycia, afery, czyli PiS. "...Telewizja Polska S.A. przeprasza KW Konfederacja Wolność i Niepodległość za to, że w dniu 26.09.2019 roku podała niepełne wyniki sondażu, pomijając informację o osiągnięciu progu wyborczego przez ten Komitet...". Wszczęto procedurę zmierzającą do delegalizacji, likwidacji PiS. Dość afer, nadużyć, łamania Konstytucji itd. /// Nie jestem idiotą, dlatego głosuję na OPOZYCJĘ. Nie bądź idiotą i Ty, dlatego zrób to, co Ja!!! Głosujcie na Konfederację (lista nr 4), wyjątek: w Warszawie głosujcie na przyszłą Premier, wicemarszałek Sejmu Małgorzatę Kidawę-Błońską (KO), a do Senatu: na wspólnych kandydatów Opozycji /// Być może jeszcze przed wyborami Trybunał Konstytucyjny wyda orzeczenie o niezgodności z Konstytucją celów oraz działalności partii politycznej Prawo i Sprawiedliwość, aby na tej podstawie Sąd wydał postanowienie o wykreśleniu jej wpisu z ewidencji partii politycznych. Trzy najbardziej skryte tajemnice PiS: 1/ Ich faktyczne poparcie na poziomie ... jedynie 20% 2/ Poparcie Konfederacji na poziomie 10-15% 3/ Rozpoznawanie przez Trybunał Konstytucyjny mojego wniosku o ich delegalizację. Myślę, że pkt 3 wygeneruje kolejny zmyślony sondaż, czyli nagły skok poparcia dla PiS, z dotychczasowych, faktycznych 20% do … aż 70%. umiech he he , ale to … na szczęście … jedynie fantazje liderów PiS. Głosujcie na obecną Opozycję, na Konfederację, bo skoro PiS-u nie będzie, to ktoś musi zadbać o Wasze świadczenia, tj. 500+ itd., które mają obecnie status praw nabytych, wskutek czego nie mogą być anulowane. /// Nasilenie sondaży o różnych treściach, gdzie PiS jest górą, to przygrywka do sfałszowania wyborów, bo ... jak to powiedział Piebiak, wiceminister sprawiedliwości ... za czynienie dobra ONI nie wsadzają. /// Ludziska nie nabierajcie się na te sondaże, bo to sposób na profesjonalne oszukiwanie wyborców, a to dlatego, że oni zmyślają ich treści oraz ich wyniki, aby PiS był zawsze na górze. Nie wierzcie w sondaże, bo Konfederacja ma faktycznie 10-15% poparcia, a PiS maksymalnie 25-30%. Sondaże to prymitywna manipulacja podświadomością wyborców, po to, aby chcieli głosować rzekomo tak, jak inni, bez zastanowienia się. W sondażach celowo stawiają pytania tak: czy uważacie, że Szef NIK dobrze zrobił idąc na urlop bezpłatny, w związku z aferą z jego udziałem ... wynik potencjalnego sondażu: 95% uważa, że tak. Inne pytanie i tak powinno być postawione: czy uważasz, że Szef NIK powinien być uczciwy, poza wszelkimi podejrzeniami: odpowiedź w sondażach: 100% tak. Drugie pytanie: czy uważasz, że Szef NIK ma prawo prowadzić burd...? 100% NIE. Trzecie pytanie: Czy żona Kuchcińskiego miała prawo sama latać rządowym odrzutowcem: 100% NIE. PiS manipuluje sondażami, dlatego nikt tego typu pytań nie zada, a zada tylko takie, aby PiS-owi sprzyjało i aby wynik mógł być w miarę oczywisty. /// WNIOSEK w sprawie delegalizacji PiS (likwidacji)... kodeks karny nie zawiera legalnej definicji zorganizowanej grupy przestępczej ... Pełny wniosek jest na stronie: www .partia-sami-swoi. pl (oczywiście pisane bez spacji)
Sławomir Grzywa

~Jitto

Dlaczego Darek?
Dlaczego?

~Paweł

Gdzie te 500+ na krowę i 100+ na świnieę obiecane rolnikowi przez kaczora pytam ???

~Wyborca

Za 5 minut nowe taśmy neumanna w reżimowej tv.
W tvn nic o tym nie mówią

~kolo

Z nich muszkietery jak z koziej...

~tylko nie wy!

Kaczyński pojechał na podkarpacie, jedyne wojewódzwo w którym go nie wygwizdaja...

~angol

Lansuja się muszkieterzy przy parku wybudowanym przez prezydenta SZLEZAKA zenada !!

~pegasus

~wybraniec - ja uważam, że są ludzie z którymi cywilizowany człowiek nie współpracuje i są rzeczy, których nie robi.
Wodzuś - Umiłowany Przywódca podkupił najbardziej łasych na kase dupków z innych ugrupowań. Takich co pochwalali głosowanie na dwie ręce i głosili, że: "...Prawo jest ważną rzeczą, ale prawo to nie świętość..." Jesteś znawcą tematu o podrzędności prawa - napisz coś o tym ???

~@wybraniec

Nojman się wycofał a burdel-tata z krakowskiej kamienicy poszedł na urlop. Lotnik Kuchciński musiał zrezygnować z marszałka a dziś w Krośnie „Napoleon” z Nowogrodzkiej go promował. Ileż to by wyliczać jeszcze afer PiSlamu... czy wy PiSmatoły rzeczywiście oślepliście całkiem???...

~@wybraniec

Nojman się wycofał a burdel-tata z krakowskiej kamienicy poszedł na urlop. Lotnik Kuchciński musiał zrezygnować z marszałka a dziś w Krośnie „Napoleon” z Nowogrodzkiej go promował. Ileż to by wyliczać jeszcze afer PiSlamu... czy wy PiSmatoły rzeczywiście oślepliście całkiem???...

~@wybraniec

Nojman się wycofał a burdel-tata z krakowskiej kamienicy poszedł na urlop. Lotnik Kuchciński musiał zrezygnować z marszałka a dziś w Krośnie „Napoleon” z Nowogrodzkiej go promował. Ileż to by wyliczać jeszcze afer PiSlamu... czy wy PiSmatoły rzeczywiście oślepliście całkiem???...

~jozek

Inteligencie zasrany.Poczytaj sobie dane cen benzyny w latach 2010-2019 i nie nazywaj mnie ciemniakiem.

~wybraniec

Najnowsza wiadomośc naczelny z PLATFORMY OBYWATELSKIJ niejaki NEUMANN wycofał się z PEŁO. Prawie na 100 procent PAŁO do sejmu i senatu się nie dostanie zresztą o tym marzą wszyscy POLACY.

~manius

oj bo się ze*ram -" muszkieterowie ". ale jaja. czy wy wstydu nie macie? no ale jak się ma wykształcenie od plebana to się pod beretem szare komórki gniotą.

~Adam

~??? - i tu sie hejterze pomyliles

~???

Dlaczego hejty to prawie włącznie IP Rzeszów ZALESIE

~Obserwator

Do boby. Uważaj żeby z tej niecierpliwości nie narobić w majtki , bo byłby drugi obok faktu twojego głosowania wstyd i smród.

~do@inteligent

Są z tym burdelem problemy bo dziwnym trafem teraz zginęły. w prokuraturze dokumenty dotyczące tej kamienicy. Tak jak zniszczeniu uległy nagrania z rozwaleniem limuzyny Beaty Szydłosmiech2 smiech2 smiech2
Co „edziu” sądzisz o tym???

~Wyborca

... zeby Wam cos dac to trzeba Wam cos zabrac i to znacznie wiecej - bo trzeba utrzymac takich Muszkieterow i ich rodziny na znacznie wyzszym poziomie niz Wasz.

~UM Stalowa

bawia sie wasza kasa, kazdy glos na pis to glos stracony