Rządowe wsparcie dla jednostek OSP w powiecie stalowowolskim

Image

4 października w komendzie Powiatowej PSP w Stalowej Woli odbyło się spotkanie z przedstawicielami jednostek OSP z terenu powiatu stalowowolskiego. Z rąk wiceministra Infrastruktury Rafała Webera 38 jednostek otrzymało promesy w wysokości 5 tys. zł każda.

- Środki zostały przyznane każdej jednostce spełniającej wymagania polegające na tym, aby jednostka posiadała: aktualny KRS, była zarejestrowana jako stowarzyszenie oraz miała konto w banku. Każda z tych jednostek, która spełniła te minimalne wymagania, złożyła stosowny wniosek, otrzymała dotację– mówi mł. bryg. mgr inż. Robert Lebioda, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli.

Jak podkreśla wiceminister Infrastruktury, poseł na Sejm RP Rafał Weber w skali województwa podkarpackiego ponad 1100 jednostek otrzymało takie promesy.

- W tej chwili na terenie powiatu stalowowolskiego funkcjonuje 38 jednostek OSP. Cieszę się bardzo, że wszystkie te jednostki złożyły wniosek i wszystkie otrzymają po 5 tys. zł na swoją działalność. Te środki nie mogą być przeznaczone na działalność operacyjną, ale ta paleta zadań, które są związane ze służbą Ochotniczych Straży Pożarnych jest tak duża, że jestem przekonany, że te 5 tys. zł dla każdej jednostki zostanie spożytkowane albo na stroje dla młodzieżowych drużyn pożarniczych, albo na organizację jakiejś uroczystości integrujące środowisko strażaków. My, jako rząd pana premiera Mateusza Morawieckiego, postanowiliśmy w ten sposób docenić służbę strażaków– ochotników. Wygospodarowaliśmy w budżecie na 2019 rok w skali całego kraju 82 mln zł, które są właśnie w taki sposób rozdysponowane na Ochotnicze Straże Pożarne, które złożyły wnioski w tym naborze. W ten sposób chcieliśmy docenić trud strażackiej działalności– podkreśla wiceminister Infrastruktury, poseł na Sejm RP Rafał Weber.

W okresie ostatnich kilku lat, zarówno komenda PSP w Stalowej Woli, jak również jednostki OSP otrzymały różnego rodzaju wsparcie finansowe m.in. na zakup wyposażenia, samochodów gaśniczych, remonty remiz OSP itp.

Starosta Janusz Zarzeczny był pełen uznania wobec służby Ochotniczych Straży Pożarnych.

- Mamy aż 38 czynnych jednostek, które mogą brać czynny udział bezpośrednio w akcjach, tym powiat jest silny. Trudno było sobie wyobrażać parę lat temu, że taki potencjał i siłę będą stanowić jednostki OSP. Dzisiaj jest to faktem– mówi starosta Powiatu Stalowowolskiego Janusz Zarzeczny.

Starosta podziękował wicemistrzowi Infrastruktury Rafałowi Weberowi za wsparcie jednostek OSP. Słowa wdzięczności popłynęły również ze strony samych strażaków.

- Panie ministrze, chciałem serdecznie podziękować za promesy po 5 tys. zł dla jednostek, ale również za zmiany w ustawie o ochronie przeciwpożarowej, które pozwolą jednostkom samorządu terytorialnego m.in. na szkolenia mieszkańców naszych miejscowości. To była bardzo ważna zmiana, o której nie mówiło się dużo. Zarówno panu, jak i całemu rządowi zawdzięczamy program modernizacyjne, dzięki którym remizy OSP pięknieją z dnia na dzień, za co jeszcze raz dziękuję– mówił Jan Idec, prezes OSP w Kotowej Woli.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Ormo

Lepszy propagandowy efekt zrobiłby odmalowany Żuk obwoźny do którego kluczyki wręczono by każdej jednostce z osobna.

~z internetu

Poparcie dla PiS to jest pewien socjologiczny fenomen, o czym już kilka razy w swoich komentarzach wspominałem, Nie było partii z taką ilością afer i aferek i tak wysokim poparciem To jest naprawdę zadziwiajace. I nic nie wskazuje żeby cokolwiek się stało, z tym poparciem. Niestety żadne rzeczowe argumenty nie docierają do zwolenników PiS. Nie docera nawet katastrofa służby zdrowia jaka rozgrywa się na naszych oczach. Każdy inny rząd w ostatnim 30 leciu został by w wyborach zmieciony ze sceny politycznej,a PiS poparcie nawet nie drgnie. I co niektórzy naprawdę wierza że są leczeni przez „najlepszą słuzbę zdrowia w Europie”. Wierzą tez że po „deformie dzieci i mlodzież ucza się w najlepszym szkolnictwie w Europie”??? Przeraza mnie najbardziej to że Polacy w znacznej ilosci uwierzyli w propagandę która serwuje im PiS. Przerazjace jest równiez to ze do tego aparatu propagandy został wciagniety kościół.
Już się pogodziłem z tym że musimy spaść na dno, i wtedy znowu się obudzimy z tego letargu i cywilizacyjnej zzapasci jaka zafundował nam PiS z prezesem tysiąclecia na czele. To dno mozemy osiagnąć szybciej niz nam się wydaje

~Dobre

Sakiewicz twierdzi że Kaczyński kiedyś odbierze nagrodę Nobla. Tylko nie zdradził KOMU?

~Emilia

PiShejterzy dajcie sobie odpocząć od waszej ciężkiej pracy bo sami widzicie co się stało z właścicielem burdelu na godzinę i nie mamy z czego wam płacićsmiech2

~pegasus

~Lojo - pisowski hejterze , jak śmiesz pisac takie bzdury ( chyba, że jesteś Mącińskim czy Durakiem - ludźmi bez kręgosłupa) o Hejterach opozycji??? popatrz co pisałeś wcześniej ....... z ( Rzeszowa Zalesia ).
6 Października 2019 16:19:46
~???
Dlaczego hejty to prawie włącznie IP Rzeszów ZALESIE

~Lojo

Dlaczego hejty to prawie włącznie IP Rzeszów ZALESIE

~richman

Nigdy na pis.Nikt tak jak pis nie podzielił Polaków.Nigdy tak Polacy nie szczuli na siebie i nie chcieli ze sobą rozmawiać.PiS to największe zło,za parę lat to odczujecie.Dobrze,żeby PiS wygrał wybory żeby ta katastrofa gospodarcza jaka będzie za 2-3 lata przez to rozdawnictwo i inflację nie spadła na inną partię

~E2rds

Rafał jesteśmy z Tobą. Tylko PiS, tylko Dobra Zmiana!!!!!

~@Tra

Myślisz że tylko JEDNA osoba ma rozum? Nie sądzę, ty też zacznij myśleć sam a nie partia za ciebie.

~Tra

Tylko jedna osoba z opozycji wstawia hejt. Oczywiście pod różnymi nickami.
Żenada.

~Komu?

Sakiewicz twierdzi że Kaczyński odbierze nagrodę Nobla. Jest tylko pytanie KOMU?

~pegasus

" Jaśnie Panie" ~mariusz , żeby pisać na forach trzeba mieć przynajmniej podstawową wiedze na temat tego o czym się pisze a to co "Jaśnie Pan " spłodził pokazuje jak prymitywny i niski jest poziom elektoratu PiS, który reprezentujesz.

~z internetu

Według zastępcy Ziobry nowa siedziba prokuratur w Sosnowcu powstała dzięki… modlitwie biskupa!
– „A ja głupia do remontu budowlańca szukam, zamiast dzwonić na plebanię” – skomentowała jedna z internautek.
Nawet w Iranie nie gadają takich głupot, że to ajatollah pomógł w budowie jakiegoś budynkusmiech2

~O Boże!!!

Znowu ten Weber???smiech2 smiech2 smiech2

~dojna zmiana+

Ciekawe ile nas podatników kosztuje ta gęba pokazywana co drugi dzień na tym portalu?

~pegasus

~mariusz .... a gdzie rozum?

~mariusz

dzięki PIS USA zniosło dziś vizy!!! brawo pis

~Mieszkanka

Panie Weber a ile minister zdrowiane dał Rydzykowi naszych pieniędzy .To my mamy Rydzyka utrzymywać i zdychac pod szpitalem to były nasze składki zdrowotnej ciężko zapracowani. Rydzyk sobie cztery litery posmarować. Trzeba ludzi pytać czy chcą utrzymywać Rydzyka.

~pegasus

" Z rąk wiceministra Infrastruktury Rafała Webera 38 jednostek otrzymało promesy w wysokości 5 tys. zł każda." To bardzo miło wiedzieć, że mamy tak dobrego i szybkiego doręczyciela działającego już prawie tak jak w serwisie" Pocztex Kurier Bezpośredni ". Czy etat w Pocztexie nie byłby dla społeczenstwa tańszym rozwiązaniem?

~@prezes

Po ilu piwach?

~prezes

swietna sprawa bardzo nam to pomaga

~prezes

swietna sprawa bardzo nam to pomaga

~prezes

swietna sprawa bardzo nam to pomaga

~prezes

swietna sprawa bardzo nam to pomaga

~prezes

swietna sprawa bardzo nam to pomaga

~prezes

swietna sprawa bardzo nam to pomaga

~Stal

Panie starosto żadnych koszmarów w nocy?Co pan zażywa na sen?

~Jogd

Dobrze wiedzieć że opozycja nie szanuje OSP!
Odpowiednie hejty już za moment.

~Stalowa

Starosta pełen uznania. Super. Pozdrawiam pana starostę. Naprawdę można być takim człowiekiem?

~Liljana

Kampania wyborcza w pełni. Weber w ciągu ostatnich dwóch tygodni pojawia się w mediach tyle, co przez ostatnie cztery lata.