Z uporem maniaka parkują na zakazie

Image

Dlaczego każdego dnia w tych dwóch miejscach policja wypisuje wezwania dla kierowców? Dlaczego z uporem maniaka mieszkańcy stawiają tam auta i idą na zakupy?

Nie ma dnia żeby policyjny patrol ze stalowowolskiej drogówki nie zajechał przed Primę lub obok Nazira na ulicy Okulickiego (i nie chodzi tu o pójście na kebab, o nie!). Po prostu udający się na zakupy z lekkością w sercach zostawiają swoje pojazdy w miejscach, gdzie widnieją znaki B-36, czyli zakazu zatrzymywania się i postoju. Czyżby kierowcy nie znali się na przepisach?

Otóż nie. Znają się doskonale, ale nie chce im się poświęcić kilku dodatkowych minut na dotarcie od parkingu np. przy placówkach handlowych na KEN lub nieopodal PKS-u, gdzie w ciągu tygodnia znaleźć można bez trudu jakieś miejsce postojowe do galerii czy sklepu, bo wymagałoby to wysiłku na jaki wielu nie jest w stanie się zdobyć. Najczęściej słyszalnym wytłumaczenie jest „bardzo mi się spieszy i ja tylko na chwilę, dosłownie na sekundę”. Każdego więc dnia drogówka zajeżdża w te dwa miejsca i wypisuje od kilku do kilkunastu wezwań. Zdarzają się też „recydywiści”, którzy nagminnie parkują tam, gdzie nie wolno i nic sobie z tego nie robią. Wzywający policję mówią, że to dlatego, że większość akcji kończy się „pouczeniem”, co tylko rozbawia niesfornych kierowców. Mandaty też nie są wysokie. Ot stówka i sprawa zamknięta. Dla niektórych to tyle co nic…Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~kolo

Wincyj chodników i ścieżek rowerowych gdzie matoly i tak rowerami po ulicy jezdza.

~andrzej

qwerty jak nie wiesz gdzie zaparkować bezproblemowo to ci już napiszę , otóż pod wiaduktem jest zawsze mnóstwo miejsc do parkowania ,tylko ludziom się nie chce , są wygodni i wolą zapłacić mandaty.nie długo zostanie oddany parking przy nowo wybudowanej hali targowej i zobaczymy jak się i wówczas niektórym nie będzie chciało podjechać parę metrów dalej.

~kiero

a ty ucz przepisow, bo kiepsciutko z tym u ciebie.

ps. jestes lekarzem ze piszes mi ze mam sie leczyc ? czy po prostu masz na tym polu taka sama wiedze jak wiedza o przepisach

~qwerty

A gdzie mają parkować ? jak obok Hali i sklepu Społem stoją furgonetki 90% handlujących .
Najlepiej postawić zakaz , zbierać kasę za mandaty bo to najłatwiej .I
tyle w tym temacie.

jacky108

kiero masz jakiś kompleks szeryfa czy coś. Dobre hasło "wróć jak masz jaja" - ej tak mnie zawstydziłeś że boję się do kompa podejść. Lecz sie chłopie.

~KRIS

Na co Straż Miejska nic dobrego nie robili. Najlepiej wprowadzić parkometry - zobaczycie, że szybko ludzie się nauczą szybko załatwiać sprawy i bedzię więcej miejsc do parkowania

~kiero

tez jestem za tym zeby przyjezdni placili za miejsca parkingowe wokol bloku gdzie mieszkam.

~Niewzruszony

A ja jestem za większą ilością płatnych miejsc parkingowych i parkomatów w pobliżu hali targowej primy i pksu. Mało tego uważam że w tym mieście Januszy potrzebny jest powrót straży miejskiej bo policja już sobie rady nie daje.

~Łukasz

Co za grafomania, brawa dla autora tych wypocin.

~kiero

jacky108 - jak nastepnym razem bedziesz wjezdzal na parking przed prima, to popatrz sobie na znak po PRAWEJ stronie, a nie po lewej.
potem otworz rozporzadzenie i przeczytaj wyjasnienie i opis znaku ktory zauwazysz.
nastepnie wroc i opisz swoje spostrzezenia. jak masz jaja

jacky108

Pod Primą znak jest trochę mało precyzyjny. Nie wiadomo której strony dotyczy. Można interpretować że znak dotyczy Okulickiego. Tabliczka pod znakiem dużo by wyjaśniła. Osobiście wiem że piszą mandaty to nie parkuje.

~Mlody 38

Parkuje tam od roku i zero mandatu ☺☺☺ rak wiem.jest sie czym chwalić

rock

A może zacząć przestać jeździć do St. W. na tzw.,, targ''bo ceny takie same jak w Nisku i pewnie w Zaklikiwie... Minęły czasy (ja je pamiętam lata 90 gdzie hala targowa była przodownikiem handlu) drogich cen - dzisiaj w DOBRYM WARZYWNIAKU na osiedlu są te same ceny i ten sam towar co na targu. Ja tak kupuje w Nisku lub Stalowej w małych sklepach bez myślenia czy zaparkuje czy nie...

~siwy

mandaty to nie rozwiązanie. rozwiązaniem ejst powiekszenie miejsc parkingowych!!!

~jochann

Nie trzeba było likwidować Straży miejskiej. Jak oni działali to był pod halą porządek.

~Mama

W Toruniu blokada na koła i leć do straży po kwit na mandat potem zaplać i spowrotem do nich z potwierdzeniem, i powiedzą kiedy podjada zdjąć blokadę. A nie szybko przyjeżdżają, tu też tak powinno być napewno by oszczędzili czas

~Sześć 6 7

Obok jest parking za niewielką opłatą, miejsca wolne są.
Głupi pragnie zaoszczędzić

~www

Rozbudowa parkingów? Przecież tam wszędzie są parkingi. Byliście w centrum jakiegoś większego miasta? Szerokie chodniki, deptaki, placyki, a samochód zostawia się kawałek dalej. Jak ktoś nie musi to jedzie rowerem albo autobusem. A u nas?

~....

Proponuje zamiast samochodu jechać autobusem na halę lub rowerkiem ewentualnie isc na piechotę wtedy nie będziecie miec problemów z miejscami na parkingu :-)

~Jaja

Państwo PIS - karać, karać, karać. Nie umożliwiać, nie pomagać. Tylko karać. Dobijać. Wszystkich. No chyba, że jadą hulajnogą.

~Wowo

Może w końcu zrobić porządki
Opłacane parkigi i usunięcie tych zaparkowanych buso-magazynów
W sumie to dlaczego od lat jest na to przyzwolenie
Nawet wypadki w tych miejscach z udziałem pieszych i ograniczoną widocznoscią nic nie zmieniły
A tu za darmoszkę stoją hmmm

~ftfryn

Co z tego ze wybudowane nowe parkingi przy nowej hali warzywnej jak zajete sa przez straganiarzy ze swoimi stolami .I jeszcze pyskują jak sie im zwróci uwage.

~Eli

Niech Urząd Miasta zastanowi się nad rozbudowa parkingów wokół hali a nie ludzie muszą mandaty płacić bo nie ma gdzie zaparkować taka jest prawda.

remont

to samo przy budoinstalu pisze wyraznie tylko dla klientów sklepu.. a tu Grażyna i Janusz parkują i cyk na halę... K... a człowiek jedzie po materiał i nie ma gdzie zaparkować auta..

~Adzia

Brak parkingów to niby gdzie należy parkować? Czyja to wina kierowców? W okolica hali ciężko zaparkować!

~Sylwek

Panie ja tylko na sekundę. Policja powinna odpowiadać " Panie to tylko 300"

~czytelniczka

Faktycznie ! nawet osttanio nie widziałam.
Dziękuje Panu, który mi zwrócił uwagę, że jest zakaz parkowania. Myślałam, że robi sobie żarty ...

~Edmund

Fajnie jakby jakieś znaki poziome tam namalowali. Żołte albo czerwone linie i zakaz zatrzymywania się na czerwono. Moze by wtedy bylo im glupio zostawic tam auto.

~Edmund

Fajnie jakby jakieś znaki poziome tam namalowali. Żołte albo czerwone linie i zakaz zatrzymywania się na czerwono. Moze by wtedy bylo im glupio zostawic tam auto.

~Mieszkanka

To wy nie wiecie że policja też łamie prawo a nawet życzą śmierci a do prima jeżdżą na obiady bo tam sobie kupują a aresztantom dają sam syf.