Stalówka wraca do Boguchwały? Co ze stadionem ?

Image

Opracował: Radosław Brzyski

Obserwując postępy pracy przy budowie nowego stadionu, kibice coraz częściej zastanawiali się czy budowlańcy, a potem stosowne odbiory zakończą prace przed 26 października, a więc przed hitowym starciem z Widzewem Łódź.

Coraz częściej można było spotkać się z poglądami, że szans w tym roku na otwarcie stadionu już nie ma, a z oficjalną informacją zwleka się do okresu po wyborach.

Udało się nam na ten temat porozmawiać z prezesem PSA Stal Stalowa Wola Mateuszem Nowakiem: Jeszcze tego nie potwierdzam. Wiem, że wycieka dużo nieprawdziwych informacji, póki co nie ma takiej decyzji. Faktycznie trochę się sprawy skomplikowały, ale po pierwsze ja tego nie potwierdzę, bo to nie jest tak do końca pytanie do mnie, a po drugie czekamy na decyzje, gdzie dużo zależy od firmy Budimex. Nie ma jednej konkretnej przyczyny opóźnień, jak czytam gdzieś, że brakło trawy to kompletna bzdura jest. Trwają uzgodnienia co do rodzaju nawierzchni, są poprawki wewnątrz i na zewnątrz trybuny, dużo czynników się na to składa. Jednak moją wypowiedź proszę traktować nieoficjalnie. Oficjalną stroną w tej sprawie jest Budimex. Co do stadionu w Boguchwale, to aby dostać licencje na występy w obecnym sezonie, podpisaliśmy umowę wynajmu do 30 czerwca 2020 r. i jej nie zrywaliśmy. Wiadomo, że nie chcielibyśmy już z niej korzystać, albo jak najmniej, ale jest taka opcja, że jeszcze może się tam coś odbyć.

W dniu dzisiejszym, nie udało nam się uzyskać informacji i stanowiska ze strony wykonawcy.

Dla wielu osób, prawdopodobna informacja o odłożeniu w czasie otwarcia stadionu, to będzie przykra wiadomość. Kibice cieszyli się na mecze z Widzewem czy GKS-em Katowice. Z drugiej jednak strony, jakby miał być oddany „na siłę”, to bardzo szybko wyszłyby niedociągnięcia i stałyby się powodem jeszcze większej irytacji.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~rzecznik

Do jogi60, hejterze fustracie ja walcze z hejterami a ty mnie nazywasz hejterem coś ci we łbie pier..doli. Czy ty ciemniak nie wiesz że PAN PREZYDENT L.N. został prezydentem dzięki kibicom i za to piękne CENTRUM SPORTOWE wszyscy kibice będą głosowac na PANA POSŁA RAFAŁA WEBERA a także PANIĄ SAGATOWSKĄ w nadchodzących wyborach. Bo gdyby nie PIS to piękne CENTRUM SPORTOWE w naszym mieście nigdy by nie powstało.

~TwójStary

Gówniana opozycja i jej kibole czyli CIPA-bohaterowie z za klawiatur dalej w natarciu.... Całkiem niezły numer z tą trawą. Ale co...?? znowu nie wyszło choć dużo ludzi się nabrało nie wyjdzie a 13 października czeka was debile kolejny łomot...

~jogi60

Kibice to jakis hejter pisowski.Udaje raz rzecznika kibiców .Prawdziwi kibice leją na partię.Byłeś na pierwszych meczach gdzie kibice zawiesili barwy?

~Do nie spać.

Przeczytaj artykuł jeszcze raz.

~Olo

kibolstwo= bandyctwo przykladow jest co niemiara ,na waszym miejscu siedzialbym cichutko i nawet te głupie lepetyny kibolskie nie podnoscie znad klawiatury !!

~kibice

Do dzisek68, hejterze uważaj aby kibice ciebie i tego drugiego hejtera nie wywieźli na taczkach raz na zawsze z tego miasta bo ciężko na to produkujecie. Wiem że wy hejterzy marzycie o tym aby PAN PREZYDENT L.N. awansował do senatu w miejsce PANI SAGATOWSKIEJ ale jeśli tak się stanie to za 9 lat po skończeniu swoich następnych kadencji bo ma jeszcze ponad 4 lata obecnej i 5 lat następnej.Czekaliśmy na to CENTRUM SPORTOWE 70 lat to i poczekamy jeszcze te 3 tygodnie.

~Nie spać

Od rana układają trawę, której ponoć zabrakło.
Dlaczego nie ma o tym artykułu tylko wciąż wisi na stronie ten FAKE NEWS?

~Lola

Trawa jak trawa jest zielona a Nowak mówił że producent nie ma trawy. O co tu kuźwa chodzi?

~---@-Brawo

Mowa miłości Lucjusza Nadbereznego przekonująca niestety nie jest.Takich wariatów jak wy właśnie potrzeba było do podpisania się pod jego projektem.

~kibic

Do brawo, powiem ci krótko tak , gdybyś cichutko siedział nikt by nie wiedział że jesteś użytecznym idiotą.

~ktoś

Muszę napisac komentarz na temat portalu STALOWE MIASTO , ten portal to zero obiektywności.

~@Brawo

Nikt bardziej nie ośmieszył totalnej opozycji stalowowolskiej jak ich trolle i hejterzy.
Bluzgi, mowa nienawiści, niewiedza w komentarzach.
A ponoć tacy "lepsi" inteligentni i brzydza się hejtem.
No widać właśnie, nawet po twoim wpisie!

~wiemy

Do murwa kac, wiesz dlaczego ten portal jest tak nie wiarygodny bo wpływy tam mają ci 2 hejterzy co plują i obrażają wszystkich mieszkańców naszego miasta.

~@zks

Była inna, a jest kładziona taka jak na narodowym...

~@Jacek

W dupie byłeś i gunwo wiesz!

~Polak

Trawę klada więc jak się spręża to się powinno udać

~Mały

Trawę właśnie kładą na głównym

~Jacek

Trawa jest czy nie ma wiedzą wszyscy ale nie wie Nowak,cielawe czy wie ile kasy przeszlo klubowi koło nosa przez to że kolejne mecze z Widzewem i Katowicami będziemy grać w Boguchwale. Liczyć chyba umie przecież sprzedawał gazety.

~zks

W stalowej nie jest ukladana zadna trawa hubrydowa, w projelcie było inne rozwiazanie hubrudowa jest tylko jedna w polsce

~Brawo

Nikt tak fenomenalnie i skutecznie nie ośmiesza Nadbereznego jak jego elektorat czyli kibice.Podziękowania cipie bohater ,rzecznikowi i innym chłopcom z prezesem na czele ,to była świetna zabawa.Szkoda tylko ,że wszyscy za ich głupotę płacimy .
No to Chopoki trawa je czy nie mo Bo stadionu to jak nie było tak nie mo
A jak już bedzie to też guzik z niego .

~MURWA KAĆ!

Dlaczego stalowemiasto nie napisze teraz artykułu, ŻE TRAWĘ KŁADĄ?
NA PODSTAWIE FEJKA napisali FAKE NEWSA, ale rzetelną informację to kiedy podadzą?

cdn

I jeszcze jedna informacja na temat trawy kładzionej w Stalowej Woli.Wynika z niej ze wlasciwie na drugi dzień można juz grac mecz....
cyt..20.lipiec 2016 Firma Trawnik Producent z podszczecineckiego Turowa układa pierwszą w Polsce -na ekstraklasowym stadionie – murawę hybrydową..W polskich warunkach klimatycznych i przy wysokich, zadaszonych trybunach, które ograniczają dostęp świtała słonecznego i powietrza do boiska, zwykła nawierzchnia szybko się zżywa. Trzeba ją często wymieniać lub ratować doświetlając murawy specjalnymi lampami i stosując dmuchawy. Każde z tych rozwiązań jest szalenie kosztowne.
Murawa hybrydowa – choć droższa na starcie od zwykłej trawy - wydaje się być dobrym rozwiązaniem. Czym jest owa hybryda? W wielkim skrócie można powiedzieć, że tradycyjną trawę z rolki wysiewa się na polu, po czym zbiera specjalnymi maszynami wraz z darnią i układa na boisku. Natomiast trawę hybrydową uprawia się podobnie, z tym, że na polu układa się maty z tworzywa sztucznego, podobne do zwykłej trawy syntetycznej, ale o znacznie rzadszych źdźbłach. Na to wysiewa się trawę sportową i uprawia, jak zwykłą murawę: nawozi, kosi, podlewa. Gotową hybrydę zbiera się niczym dywan i rozkłada na stadionie, grać można praktycznie od razu. po ułożeniu.Najlepszym okresem na kładzenie takiej trawy to październik i listopad a wiec miesiące jesienne."

cdn

I jeszcze cytat z artykułu o kładzeniu trawy na Narodowym. cyt....Trawnik Producent" trawę na PGE Narodowym położył trzy dni przed meczem.To wystarczy aby dywanik trawiasty sie ułożył i był gotowy do użytku.....koniec cytatu.

cdn

Stalowe Miasto gdyby chciało byc naprawdę wiarygodne a nie podpuszczać ludzi na siebie to powinno wysłać na stadion reportera i przeprowadzić wywiad z kierownikiem budowy oraz zamieścić zdjęcia .Wówczas miałoby to sens a tak to dupa i kupa gówna.Bylem ,widzialem i potwierdzam.Trawa jest ukladana i do niedzieli bedzie po robocie.Nie wiem czy mecz z widzewem sie odbedzie ale jak na moje oko nie powinno byc problemów.Bo tak naprawde do rozegrania meczow potrzebny jest stadion i boisko ale juz nie koniecznie boiska treningowe czy tez balon.To moze byc wykonane pozniej.I taki jest plan.Trawa po ulozeniu jest gotowa do uzytku po tygodniu.Często nawet krócej jak np.na Narodowym gdzie kladzie sie ja kilka dni przed meczem.

~rzecznik

Do hejtera który coś wypocił o karach za FAKE NEWSY to gdyby to ciebie obowiązywało to dziś byś nie siedzial przy kompie a siedział na ulicy jako bezdomny. Bo to ty najwięcej FAKE NEWS rozgłaszasz i robisz w naszym mieście za błazna.

~kkk

A co sie stanie jak sie opóźni ta inwestycja. Każda inwestycja ma poślizgi. A kibice powinni się cieszyć ,ze w ogóle takie coś jest budowane.Choć czy to przyniesie efekty to jest wątpliwe. Pożyjemy zobaczymy.

~kkk

A co sie stanie jak sie opóźni ta inwestycja. Każda inwestycja ma poślizgi. A kibice powinni się cieszyć ,ze w ogóle takie coś jest budowane.Choć czy to przyniesie efekty to jest wątpliwe. Pożyjemy zobaczymy.

~kibole+

zaorać to pole stadionem zwane i niech kibole mają prze..ne

~kibole+

zaorać to pole stadionem zwane i niech kibole mają prze..ne

~kibole+

zaorać to pole stadionem zwane i niech kibole mają prze..ne