Gmina Stalowa Wola- Samorządowy Lider „od grypy”?

Image

Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy wyróżnił samorządy, które w największym stopniu angażowały się w realizację projektów zdrowotnych w zakresie profilaktyki grypy. Wśród najlepszych nasze miasto.

W tym roku przyznano aż 58 różnych tytułów Samorządowego Lidera. Chodzi i samorządy, które dbają o obywateli, propagują programy, uczą profilaktyki, a także ofują bezpłatne szczepionki dla niektórych grup społecznych. Bezpłatne szczepienia przeciw grypie są szczególnie ważne dla osób z grup ryzyka: przewlekle chorych, diabetyków, seniorów, kobiet w ciąży i dzieci.

Samorządowy Lider to akcja, której celem jest aktywizacja jednostek samorządu terytorialnego w zakresie realizacji programów zdrowotnych oraz popularyzacja samorządowych programów zdrowotnych w dziedzinie profilaktyki grypy.

W tym roku Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy przyznał samorządom tytuły: Nowego Lidera, Lidera, Super Lidera, Eksperta Lidera w Innowacjach oraz Honorowego Eksperta. Specjalną kategorią w tym roku był Lider w Innowacjach, tytuł ten przyznano trzem samorządom realizującym program zdrowotny dla innej grupy niż osoby starsze. Zazwyczaj do konkursu zgłaszają się gminy, miasta i powiaty, w tegorocznej edycji po raz pierwszy wyróżniono również województwo. Łódzkie jako jedyne województwo w Polsce zostało wyróżnione statuetką Lidera w innowacjach.

Na liście laureatów akcji „Samorządowy Lider Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy”, oprócz Gminy Stalowa Wola znalazły się: Miasto Biłgoraj, Miasto Bydgoszcz, Gmina Choroszcz, Miasto Głogów, Miasto Międzyrzec Podlaski, Gmina Ożarów Mazowiecki, Gmina Piekary Śląskie, Gmina Sosnowica, Gmina Strawczyn, Gmina Strzelin, Miasto Zgierz.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~No name

A teraz może twarde dane ile osób było chorych na grypę ( ciężko o konkrety bo badań wirusologicznych się nie wykonuje). W grupie zaszczepionych ile osób zachorowało. Lider od grypy. He he

~Janusz

Na przeziebienia i grypy chorowalem 2-3 razy do roku. Sytuacja zmienila sie gdy przestalem realizowac recepty, przeziebienie zdarza sie raz na pare lat. Tym bardziej nie wierze w szczepionki antygrypowe. Zdrowka zycze.

~he hee

najlepszy jest RumJanek.
Rum wypić
Janek wyrypie
i po grypie....umiech))

~Monia

Ja chorowałałam 2-3 razy w roku i zawsze musiałam leczyć się antybiotykami.Od 5 lat piję na czczo napój przygotowany wieczorem na 3/4 szklanki letniej przegotowanej wody łyżka miodu i 1/2 cytryny wyciśniętej.Tylko trzeba pić codziennie,przynajmniej 5 razy tygodniowo a nie sporadycznie.Od 5 lat nie choruję.Polecam wszystkim,sprubujcie tylko pijcie profilaktycznie a nie jak już zachorujecie

~Totalny

Jak sobie poradzić z BULem życi?

Mariusz77

I następny dyplomik za nic na ścianę u biurw ... A za dyplomiki rzecz jasna biurewka dostaje kasiorkę i tak się interesik kręci .

~Piwniczanka 2

Ble ble i nie wiadomo o co chodzi .

~Ateista

Na grypę chorowałem, raz w życiu, 20 lat temu. Nie szczepiłem się przeciw grypie nigdy.

~TwojLogin

co z honorowym liderem, nowym ekspertem,liderowym liderem liderstwa ? Kto to wymyśla te nazwy? Co do samego artykułu to jakieś konkrety by się przydały. Za jakie działania gminy otrzymały te "wypasione" tytuły.

~rrr

po tym "ogierze" a wcześniej "egonie" i jego wpisach widzicie jaki jest poziom umysłowy stalowowolskiej opozycji i jej zwolenników.