Jest sposób na głupotę i wandalizm

Image

Jeden z budynków, który przeszedł niedawno termomodernizację zostanie ochroniony przed graficiarzami. W jaki sposób?

Zakończyły się prace termomodernizacyjne Przychodni numer 6 na ulicy Okulickiego, znajdującej się na osiedlu Centralnym. Budynek prezentuje się pięknie, ale by tak pozostało potrzebne były pewne zabezpieczenia, które sprawią, że nowa elewacja nie pokryje się za chwilę maziajami i niecenzuralnymi wyrazami tak gorliwie wypisywanymi na wszystkich budynkach w mieście. Znalazł się sposób na wandali.

- Obecnie będą prowadzone pewne prace zabezpieczające elewację przed ewentualnymi dewastacjami. Budynek zostanie pokryty farbą antygraffitową tak, by nikt tam nie składał swoich popisów głupoty na tym nowym, pięknym budynku, który tak dobrze się wpisał w tą przestrzeń osiedla Centralnego- mówi Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

Farby i specjalne lakiery, którymi pokrywa się teraz budynki lub ich część znakomicie spełniają swoje zadanie. Są wytrzymałe na ścieranie i odporne na warunki atmosferyczne. Problem pojawiających się na ścianach nieestetycznych bazgrołów był na tyle uciążliwy, że producenci powłok malarskich postanowili wyjść mu naprzeciw z ofertą systemów antygraffiti. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania znika konieczność odmalowywania całości powierzchni obiektu.

Zadanie było dofinansowane w ramach RPO.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~kibolezjebole

kibole pochodzą z patologicznych rodzin i mają debilizm nakierowany na dewastację w genach

~kibicbolk

Chcecie uchronic budynek przed malowanie kibiców to trzeba całosc obłozyc szkłem .Na szkle jak kibic pomaluje to bedzie łatwo zdrapac farbe lub zmyc .Koszty tego beda duze ,ale co tam wazne ze farbe bedzie łatwo zmyc,wydrapać.

~Janusz

Drodzy czylelnicy mysle ze czas najwyzszy przestac sie licytowac pomiedzy po a pis, jedni i drudzy nie dzialaja w interesie polskiego narodu. Najwyzszy czas na zmiany nie namawiam do glosowania lecz proponuje zainteresowac sie projektem politycznym zwanym konfederacja, poczytajcie, posluchajcie, wyciagnijcie wnioski i oddajcie swoj glos madrze.

~@krowa+

Podzielam Twoją opinię!!!

~alezjeby

Już około 10 tysięcy Polek i Polaków - słuchaczy Radia Maryja i widzów TV Trwam, nie tylko modli się ale i pości w intencji zwycięstwa partii władzy w wyborach parlamentarnych 13 października 2019 r.

e2rds

Jeszcze jedno, myślę, że właśnie ten budynek stanie się celem tak wandali jak i graficiarzy.

e2rds

Czy wierzycie, że farba będzie panaceum na głupotę i wandalizm, bo ja nie. Kolejne pieniądze będą wyrzucone w błoto.

~aspik

Trzeba kupic kibolom farby i pomaluja ta przychodnie jak im pasuje i kazdy bedzie zadowolony,

~kibol

kibolom zrobić ustawke i niech sie bandyci nawzajem wybiją a elewacje odżyją

~zxc

Przechodziłem dzisiaj ok.12-tej koło sklepu społem,,Justyna" i jakaś kobieta oszalała,krzyczała i powtarzała TVN-u nie oglądam,TVN-u nie oglądam,TVN-u nie oglądam.....
Widać chyba co ogląda i po czym tak jej odbiło

~krowa+

Zwracam się z uprzejmą prośbą do (p)osła webera o niezaśmiecanie mi skrzynki pocztowej.Już wystarczy,że twoją mordę widzę co chwilę na billboardach w całym mieście

~homik

i bardzo dobrze

~kolo7

Sprawdzcie czy już coś na tym odremontowanym budynku nie wymalował ten co zapowiadał że pójdzie malować ,sebix chyba kibic.Jak tak to łatwo go namierzyc bo zapowiedział że pojdzie .

~Xyz

Akurat na tym osiedlu to jest od groma kibiców Stalówki, a stojące tam osoby są anty PiS.

~z internetu

Film "Polityka" już dostępny na stronie: politykatv.nd. pl na tej stronie również wszystkie inne filmy weg, film mega, wystarczy podać imię i email aby film działał, bardzo dobra jakość filmu

~krakowianka

W Szpitalach armagedon, brak pieniędzy, ludzie a Komuchy z PIS robią sobie wiece wyborcze ze miliony. Tak to już jest jak facet z demencją zatrzyma postkomunizm i wprowadzi bolszewizm... Wizjoner Kaczyński buduje państwo dobrobytu gdzie zamykane są oddziały i pacjenci czekają 8 godzin w karetce na przyjęcie do szpitala. Państwo dobrobytu dla Polonii amerykańskiej związanej z PiS. Miliony z PFN płyną dla rodziny Chodakiewicza, który jest znajomym byłego wiceprezesa PFN Świrskiego. Promowanie Polski to jedzenie, picie, podróżowanie, konferencje, napisanie maila i jeden wywiad dla radia Ave Maria

~PREZES

Ciemny ludzie! Załatwiliśmy reparacje, przekopali mierzeje, przewalutowali kredyty, podnieśli progi podatkowe, zmniejszyli zadłużenie z 870 mld za PO do 1100 mld teraz, budujemy milion aut elektrycznych, promy w stoczniach wybudowaliśmy 800 mieszkań z obiecanych 100 tys.! Sprzedajemy miliony tom węgla rosjanom, mamy silną reprezentację w PE!! Więc wybierzcie nas!!

~!z internetu

Ostatnio jechałem do Hamburga samochodem 5 lat temu. Dziś ta trasa usłana jest setkami nowych wiatraków i hektarami paneli słonecznych. Zapiera dech w piersiach. jestem pewien, że oni nie kupują węgla w Mozambiku!

~@Stalowiak

Kiedyś zapytano Kaczora o jego ulubiony zespół to powiedział, że "najbardziej lubi "u dwa"smiech2smiech2smiech2

~z internetu

Podziwiam premiera, sprowadzać węgiel z Mozambiku i kandydować do Sejmu z woj. śląskiego! Ma facet odwagę albo niezły tupet!?

Mariusz77

Ludzka glupota jest bezdenna a urzędasy i kibole w swej głupocie biją wszystkich w przedbiegach . Sebixy poprostu
zniszczą i tak te pseudo genialne farby . Czysta strata kasy za którą wszyscy płacimy

~Stalowiak

Ciekawostka :gdybyś biegł w kółko z prędkością 299 792 458 m/s byłoby teoretycznie możliwe wydymanie samego siebie .
Ponieważ jednak nie jesteś w stanie osiągnąć takiej prędkości ,zwłaszcza w tym wieku,możesz osiągnąć ten sam efekt głosując
na PIS !!!!!!!

~Stalowiak

Dlaczego Bayer Full to ulubiony zespół prezesa Kaczyńskiego ????
Bo nazwa zespołu odpowiada programowi partii !!!

~WyborcaPO

mieszkaniec głupi jesteś jak but z lewej nogi.... I póki co nic tego nie zmieni. Ciulu. Co ty sobie myślisz? Będziesz tu mędrkował błaźnie.

~stal,koniu

Proponuje zamowic graficiarza niech namaluje tam jakis mural klubowy stalówki ,bo jak nie to kibice sami to zrobia ale juz byle jak.

~mieszkaniec

kibolom stalówki niestraszne żadne zabezpieczenia i tak swoje bazgroły naniosą
bo tak sie bawi stalowa lova - przybudówka pIsIorów

~DA-,,_P

Postawić tam tego do do prokury donosi. .. Rudego... a nie u nas inny jest taki fajny opozycyjny,...

~Mieszkaniec

Kuli ty jesteś patusem któremu się nudzi i siedzi w oknie 24h i tylko utrudnia młodzieży życie z nudów , a co oni maja robić ? Nie moga sobie stać u siebie na osiedlu ? Gdzie mają stać pod klatka? To że sobie stoją nikomu to nie przeszkadza ale zawsze znajdzie się jakiś pajac ktory wszystkiego się czepi. Pod przychodnia niech nie stoją pod blokiem niech nie stoją na amfiteatrze niech nie siedzą najlepiej niech w ogóle z domu nie wychodzą, bo Tobie wielce to przeszkadza. Jak się nie podoba życie w mieście to na wieś proszę się wyprowadzić a nie czepiać młodzieży.

~uj boy

Żałosne hejty opozycji, tylko na tyle ich stać.
Zapamiętamy przy urnach, 13.10.
To bedzie dla nich pechowa data.

~Kuli

A nie wystarczyło by wymusić na policjantach by zaczęli patrolować miasto a nie tylko wozić zadki po mieście? Pod ta przychodnia co piątek/sobotę koczują napruci nastolatkowie lub lokalne patusy. Wystarczy wysłać tam patrol pieszy (bo samochodowy nawet nie wysiada z radiowozu) i zacząć tą hołotę karać.