Co to jest CUW i ile będzie kosztować?

Image

Rada Miejska podjęła uchwałę w sprawie utworzenia Stalowowolskiego Centrum Usług Wspólnych. Co to za twór i po co powstał?

- Chciałbym zaproponować przyjęcie uchwały w sprawie powołania stalowowolskiego Centrum Usług Wspólnych, jako wyspecjalizowanej jednostki stanowiącej bardzo istotne centrum kompetencyjne wspierające poszczególne jednostki, prowadzące sprawy z zakresu: finansowego, rachunkowego, kadrowego, płacowego, informatycznego, a także zamówień publicznych. Chcemy w pierwszej kolejności powołać 34 obecnych pracowników, którzy są „rozsiani” w poszczególnych jednostkach i stworzą silną instytucję- mówił podczas obrad Lucjusz Nadbereżny.

CUW będzie jednostką budżetową, która w ramach swojej działalności będzie obsługiwać: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Środowiskowy Dom Samopomocy Nr 2, Zakład Administracji Budynków, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, jak również żłobki, przedszkola i szkoły.

Centrum Usług Wspólnych ma się przyczynić do optymalizacji wydatków jednostek organizacyjnych Gminy, a przeprowadzanie wspólnych zamówień publicznych pozwoli uzyskać znaczące oszczędności na zakupach materiałów biurowych, energii itp.

- Jeśli chodzi o główną intencję jest to w skali miasta chęć uzyskania lepszej działalności, planowania budżetu, a jednocześnie uwolnienie dyrektorów jednostek organizacyjnych od kwestii zarządzania typowo administracyjno-księgowego. Będą oni mogli skupić się na działalności merytorycznej i statutowej jednostki–mówi prezydent miasta.

Planowane wydatki w miesiącach od września do grudnia 2019 r., związane z przygotowaniem do rozpoczęcia działalności centrum, szacowane są na kwotę 200 tys. zł i obejmują m.in. wynagrodzenie kadry oraz wydatki rzeczowe związane z wyposażeniem jednostki.

Za przyjęciem uchwały w sprawie powołania Centrum zagłosowało 18 radnych, 2 wstrzymało się od głosu, 1 osoba była przeciwna.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Do hmmmmmm

Ale cię nurtuje kto to będzie!!!!! Jeszcze poczekaj chwilkę i się okaże kto będzie Twoim dyrektorem

~WSA

Ruszył nabór na studia wyższe proponuje się zapisać tym co jeszcze nie zdobyli tytułu mgr

~Domek

marlow szczurze, zionie od ciebie pisią miłością

~hmmmmm

Ciekawe kto zasiądzie za sterem tego cuwu?

~HEJT STOP

ILE JESZCZE RAZY HEJTER Z RADY MIEJSKIEJ TU POD KSYWKĄ "EGON"
BĘDZIE KŁAMAŁ I WYPISYWAŁ BREDNIE?
ADMIN ŚPISZ?

~Ateista

Przykro mi to pisać, ale ten kraj może uratować tylko wojna, porządna domowa wojna.

~RST

Obok postawionego na łapy capu masztu, który się potem zawalił, kwestia nieudzielania odpowiedzi o wydatkach naszego miasta jest jedną z najbardziej skandalicznych decyzji Nadbereżnego.
Nawet radnym opozycji odmawia się odpowiedzi na pytania w sprawach bieżących, bądź planowanych, a komisja rewizyjna została sparaliżowana.
Takiego samorządu nie mieliśmy po 1989 roku.
Podzielam oburzenie Egona.

~marlow

egon - weź spie.... j i nie zajmuj miejsca w komentarzach, najlepiej wynajmij se stronę w gazecie i tam pisz co chcesz.

~Demon

Kolejne urzędy, urzędnicy. Nikogo nie zatrudniają tylko etatów przybywa. A za wszystko zapłacą podatnicy. Rozrost nomenklatury biurokratycznej przyspieszył do prędkości światła.

~Demon

Kolejne urzędy, urzędnicy. Nikogo nie zatrudniają tylko etatów przybywa. A za wszystko zapłacą podatnicy. Rozrost nomenklatury biurokratycznej przyspieszył do prędkości światła.

~Serwant

Program koryto +

~Black

Brawo Brawo Panie Prezydencie. Bardzo trafne decyzje i kroki w lepszą przyszłość!!!!

~Do Realista

Szkoda ci że ktoś wie a ty nie

~realista

I tak wyjdzie drożej, bo obetną pracownikom ale trzeba dać dużo "swoim"kierownikom, którzy już czekają w kolejce żeby wskoczyć na posadki. My jeszcze nie wiemy,kto to będzie ale oni już wiedzą

~Ateista

Rozczaruje was, nie czytam żadnych gazet, nie oglądam żadnej telewizji, a radia też nie słucham.

~Kot prezesa

GW czy Newsweek to zbyt trudne dla ciebie. Twój móżdżek na poziomie Naszego Dennika

~@ Ateista

Modlę się za ciebie.
Mózg przeprany przez GW i Newsweeki, ale jest nadzieja w Panu!

~Ateista

Za dużo urzędasów zatrudnił, dzieciaczek, to teraz próbuje im znaleźć jakąś robotę. W Polsce jest za dużo urzędników, połowę spokojnie można zwolnić.

~ksiegowa

dobry krok!

panna_pina

tetsowy wpis