Co to jest CUW i ile będzie kosztować?

Image

Rada Miejska podjęła uchwałę w sprawie utworzenia Stalowowolskiego Centrum Usług Wspólnych. Co to za twór i po co powstał?

- Chciałbym zaproponować przyjęcie uchwały w sprawie powołania stalowowolskiego Centrum Usług Wspólnych, jako wyspecjalizowanej jednostki stanowiącej bardzo istotne centrum kompetencyjne wspierające poszczególne jednostki, prowadzące sprawy z zakresu: finansowego, rachunkowego, kadrowego, płacowego, informatycznego, a także zamówień publicznych. Chcemy w pierwszej kolejności powołać 34 obecnych pracowników, którzy są „rozsiani” w poszczególnych jednostkach i stworzą silną instytucję- mówił podczas obrad Lucjusz Nadbereżny.

CUW będzie jednostką budżetową, która w ramach swojej działalności będzie obsługiwać: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Środowiskowy Dom Samopomocy Nr 2, Zakład Administracji Budynków, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, jak również żłobki, przedszkola i szkoły.

Centrum Usług Wspólnych ma się przyczynić do optymalizacji wydatków jednostek organizacyjnych Gminy, a przeprowadzanie wspólnych zamówień publicznych pozwoli uzyskać znaczące oszczędności na zakupach materiałów biurowych, energii itp.

- Jeśli chodzi o główną intencję jest to w skali miasta chęć uzyskania lepszej działalności, planowania budżetu, a jednocześnie uwolnienie dyrektorów jednostek organizacyjnych od kwestii zarządzania typowo administracyjno-księgowego. Będą oni mogli skupić się na działalności merytorycznej i statutowej jednostki–mówi prezydent miasta.

Planowane wydatki w miesiącach od września do grudnia 2019 r., związane z przygotowaniem do rozpoczęcia działalności centrum, szacowane są na kwotę 200 tys. zł i obejmują m.in. wynagrodzenie kadry oraz wydatki rzeczowe związane z wyposażeniem jednostki.

Za przyjęciem uchwały w sprawie powołania Centrum zagłosowało 18 radnych, 2 wstrzymało się od głosu, 1 osoba była przeciwna.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.