Potrąciła kobietę jadąc rowerem i uciekła. Nagrał ją monitoring

Image

W tym miejscu musiało dojść do tragedii. Każdego dnia, o każdej porze dnia i nocy przechodnie idąc tamtędy potrącani są i strofowani przez rowerzystów.

W piątek 13 września 2019 roku około godziny 13:20 doszło do potrącenia pieszej przez jadącą rowerem typu „składak” rowerzystkę. Jak wynika z relacji świadków starsza pani szła wraz z mężem przez poziome przejście przez tory (między ul. Okulickiego a 1 Sierpnia), gdy nagle najechała na nią rowerzystka. Piesza upadając uderzyła głową i lewym barkiem o słupek przy torach. Rozbiła głowę tak poważnie, że konieczne stało się założenie szwów. Prawdopodobnie doznała również złamania barku, gdyż cała ręka dosłownie puchła w oczach.

Po zdarzeniu rowerzystka nie zatrzymała się celem udzielenia pomocy, lecz beztrosko odjechała pozostawiając ranną. Pomocy udzieliły jej panie sprzedające obok ubrania. Posadziły ranną na krzesełku i wezwały służby na pomoc.

Na miejsce przybył Zespół Ratownictwa Medycznego i patrol policji. Na szczęście obok nie brakuje kamer monitoringu i całe zdarzenie zostało dokładnie zarejestrowane. Sprawczyni jest więc nagrana i poniesie konsekwencje.

Obszar między Okulickiego a 1 Sierpnia, w tym poziome przejście, ścieżka wzdłuż PKS-u, teren, gdzie sprzedawane są ubrania i warzywa, to miejsce gdzie strach iść, zwłaszcza z dzieckiem za rękę. Rozpędzeni rowerzyści nie tylko łamią tam przepisy w ogóle jeżdżąc między pieszymi, ale często pędzą jak na złamanie karku dzwoniąc na przechodniów lub krzycząc żeby zeszli im z drogi. Niedawno jeden z czytelników był świadkiem jak na wąskim chodniku przy zajezdni autobusowej(między płotem a siatką PKS) zderzyło się czołowo dwóch mężczyzn jadących z naprzeciwka rowerami. Strach pomyśleć co by się stało, gdyby na chodniku znajdowały się jakieś osoby. Uderzenie było tak duże, że w rowerach pokrzywiły się koła! Możliwe, że gdyby w rejonie przejścia poziomego, a także wejścia na chodnik przy kiosku RUCH-u (Okulickiego) i z drugiej strony, przy wejściu na rynek od strony 1 Sierpnia zamontowano słupki, wymusiłoby to na rowerzystach zejście z jednośladu i przeprowadzenie go przez chodnik. Wówczas nie dochodziłoby do tego typu sytuacji.

Kobieta z piątkowego wypadku została odtransportowana do stalowowolskiego szpitala. Jeśli nic się nie zmieni w tym rejonie, będzie dochodziło do kolejnych tego typu zdarzeń.

Przewiń do komentarzy








Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.