Ile miasto kosztowały tegoroczne imprezy masowe?

Image

Czy wielkie imprezy na błoniach tak naprawdę kosztowały mniej niż nam się zdaje?

- Jakie kwoty z budżetu miasta zostały wydane na poszczególne wydarzenia promujące Stalową Wolę na błoniach?Chodzi o umowę z TVP i „Lato z Radiem”. Chciałabym usłyszeć konkretne kwoty– mówiła podczas piątkowych obrad Rady Miasta radna Renata Butryn.- Jeden i drugi podmiot jest podmiotem publicznym. Umowy zawierane między podmiotami publicznymi są po prostu jawne– przekonywała Butryn.

Prezydent miasta podkreślił, że kwota jaka została wydana z budżetu Stalowej Woli jest nieproporcjonalna do efektu promocyjnego jakie uzyskało miasto z tego tytułu.

- Stoję przed państwem z pełną satysfakcją co do tego, za jakie środki udało się zorganizować wydarzenia o takim charakterze promocyjnym. Mówię o organizacji koncertów dla miasta i dla gości. Jeżeli chodzi o telewizję,to Stalowa Wola w zapowiedzi, w realizacji na żywo i w późniejszych retransmisjach koncertów była pokazywana jako pozytywne miasto. „Stalowa Wola” ciągle była powtarzana. Jeżeli chodzi o umowę z TVP jest ona zastrzeżona z punktu widzenia ochrony konkurencji i konsumentów. Jest to podmiot publiczny działający na niełatwym rynku medialnym, dość agresywnym. TVP ma prawo chronić swoje umowy partnerskie w tym zakresie– mówił podczas sesji Rady Miasta Lucjusz Nadbereżny.

Prezydent podkreślił, że kwota wydana na tegoroczną edycję imprezy transmitowanej przez TVP jest mniejsza niż średni koszt organizacji Dni Stalowej Woli. Przypomnijmy, że w 2017 i 2018 roku koszty związane z tymi imprezami nie przekroczyły 400 tys. zł.

W tym roku kalendarzowym nie było Dni Miasta w takiej formule jaką znamy z lat minionych. W zamian Miejski Dom Kultury zorganizował pięciodniową „Majówkę”,podczas której odbywały się różne imprezy kojarzone właśnie z Dniami Miasta, było to m.in. Stalowowolskie Dyktando „Gżegżółki”, Rowerowy Cross Country, Masa Krytyczna, konkurs „Mistrz pięknego czytania”, Wniebogłosy, Alejka Inicjatyw Pozytywnie Zakręconych itd. Podczas „Majówki” nie zorganizowano dużych koncertów plenerowych z popularnymi gwiazdami. Znanych artystów mieszkańcy mogli zobaczyć podczas koncertów Lata z Radiem oraz na imprezie TVP „Lato, Muzyka, Zabawa”.

Podczas obrad Rady Miejskiej prezydent zaznaczył, że zarówno radni jak i mieszkańcy mają prawo złożyć wniosek do sądu administracyjnego w zakresie uzyskania dokładnych kosztów związanych z imprezami masowymi.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.