Organy u Kapucynów wymagają konserwacji

Image

Organy w Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów wymagają konserwacji. Na ten cel potrzeba w sumie 43 tys. zł. Część tej sumy została już uzbierana.

Na przestrzeni lat w murach klasztoru rozbrzmiewało wiele pięknych utworów i melodii, których można było posłuchać przy okazji różnych koncertów. Wielu mieszkańców miasta, a także regionu uczestniczy regularnie w koncertach wakacyjnych, które odbywają się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego. Nie powinien więc dziwić fakt, że organy wymagają konserwacji i strojenia. Wpływ na to ma nie tylko upływ czasu, ale również kurz, który osiada wewnątrz mechanizmów instrumentu. Ostatni raz podobny zabieg był wykonywany Az 23 lata temu.

Zbiórka na ten cel prowadzona jest w klasztorze od kilku miesięcy. Dzięki hojności parafian, którzy wspierali to dzieło m.in. podczas koncertów oraz Pikniku Charytatywnego, udało się zebrać część potrzebnej kwoty. Brakuje jeszcze kilkanaście tysięcy złotych.

Choć początkowo zakładano, że prace przy instrumencie mają być wykonywane w tym roku, to ostatecznie zostały one przesunięte na przełom kwietnia i maja 2020 roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~No name

"Bo chodzi o to aby zbierać". A potem z ambony, "Tylko ciężka praca podoba się Bogu". Ale jak coś to dajcie. Jedna z najbardziej majętnych instytucji tylko prosi wiernych o datki to ja już chyba wolę podatki

~aga

Hmm! Chyba o jakichś innych organach piszesz. Na te zbierają od wiosny. Warto wiedzieć, a nie pisać bzdur. Chyba, że to prowokacja, to... dałam się, jak dzieciak, sprowokować.

~Aga

Do Hmm

~Aga

Do Hmm

~Hmm

Już kilkanaście lat zbierają i zbierają na te organy i nic z tego. To co się z tymi pieniędzmi dzieje ? Coś mi tu nie gra.

~wierny

Aż starch pomyśleć kto im te organy ogląda ;)

~olek

Najlepszy organista był Brat Wiesiu on tak pięknie śpiewał cały Kościół ludzi wszyscy śpiewali , dzieci było pełno koło niego jak nie miał czasu dla dzieci to przez okno się wychylił do nich .Ojciec Gwardian przez ulice przeprowadzał dzieci aby nie wpadli pod samochód .

~ola

I żeby jeszcze wróciły do klasztoru panie organistki, które dawniej tam grały.

~Boss_STF

Chodziło o to, że ludzie mogą wydawać swoje pieniążki, na co tylko chcą. Jedni mogą na Radio Maryja, inni zamówić Mszę św. w Kościele. To jest sprawa osobista.

~Boss_STF

Miejscowy, ich pieniążki, mogą wydawać na co tylko chcą. Nic ci do tego.

~Prokuratura

Ja potrzebuję na nowe mieszkanie 150tys kto mi da