Organy u Kapucynów wymagają konserwacji

Image

Organy w Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów wymagają konserwacji. Na ten cel potrzeba w sumie 43 tys. zł. Część tej sumy została już uzbierana.

Na przestrzeni lat w murach klasztoru rozbrzmiewało wiele pięknych utworów i melodii, których można było posłuchać przy okazji różnych koncertów. Wielu mieszkańców miasta, a także regionu uczestniczy regularnie w koncertach wakacyjnych, które odbywają się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego. Nie powinien więc dziwić fakt, że organy wymagają konserwacji i strojenia. Wpływ na to ma nie tylko upływ czasu, ale również kurz, który osiada wewnątrz mechanizmów instrumentu. Ostatni raz podobny zabieg był wykonywany Az 23 lata temu.

Zbiórka na ten cel prowadzona jest w klasztorze od kilku miesięcy. Dzięki hojności parafian, którzy wspierali to dzieło m.in. podczas koncertów oraz Pikniku Charytatywnego, udało się zebrać część potrzebnej kwoty. Brakuje jeszcze kilkanaście tysięcy złotych.

Choć początkowo zakładano, że prace przy instrumencie mają być wykonywane w tym roku, to ostatecznie zostały one przesunięte na przełom kwietnia i maja 2020 roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.