Kaskadowy pomiar prędkości- podsumowanie działań

Image

Podkarpaccy policjanci podsumowali ogólnopolskie działania pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Uczestniczący w akcji policjanci ujawnili ponad 700 przypadków przekroczeń prędkości.

W sobotę na terenie całego kraju, policjanci prowadzili działania "Kaskadowy pomiar prędkości". Kontrole prowadzone były na tej samej drodze, w tym samym czasie, na różnych jej odcinkach. Brały w nich udział dwie, trzy lub więcej załóg policyjnych, ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim odcinku drogi.

W ramach działań prowadzonych na drogach Podkarpacia, w 269 punktach pomiaru prędkości, policjanci skontrolowali 1260 pojazdów i ujawnili 743 przypadków przekroczeń prędkości. 23 kierowców straciło prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h.

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. W celu poprawy bezpieczeństwa w niedzielę, podkarpaccy policjanci prowadzili działania „Prędkość”.

Policjanci skontrolowali 900 kierowców. Ujawnili 489 przypadki przekroczeń dozwolonej prędkości, zatrzymali 9 praw jazdy, za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym.

Przypominamy, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~kierowca

To nie predkość zabija tylko drogi ktore u nas w wojewodzwie sa najgorsze w kraju.

~J 23

A kiedy będą kaskadowe kontrole rowerzystów i pieszych? No robią co chcą... Nie ma na nich paragrafów? Ileż można tłumaczyć, że nie jeździ się rowerem pod prąd lub jezdnią gdy jest droga dla rowerów. O oświetleniu w nocy to już szkoda gadać. Nie widać ich jak szaleją po drogach - nawet piesi mają już z tym kłopot.