65 mln na drogi w regionie. Będą też nowe sekundniki

Image

Wiceminister infrastruktury Rafał Weber przekazał bardzo dobrą wiadomość dla naszego regionu. W ramach Funduszu Dróg samorządowych do powiatu stalowowolskiego, niżańskiego i tarnobrzeskiego trafi aż 65 mln zł.

Fundusz Dróg samorządowych to nowe narzędzie wsparcia dla samorządów w modernizacji infrastruktury drogowej. Na listach podstawowych zadań rekomendowanych do dofinansowania znalazło się ich aż 3220, w tym 812 zadań powiatowych i 2408 gminnych. Na listach rezerwowych wciąż jest jeszcze 681 zadań, w tym 72 powiatowe i 609 gminnych, które będą mogły zostać również zrealizowanych dzięki dofinansowaniu otrzymanemu w ramach oszczędności uzyskanych na listach podstawowych.

- Wszystkie jednostki samorządu terytorialnego z powiatów: stalowowolskiego, niżańskiego i tarnobrzeskiego, które złożyły wnioski uzyskały dofinansowanie. Ich łączna wartość to blisko 65 mln zł. Taka kwota środków rządowych zasili budżety gmin, powiatów, miast. Te środki zostaną przeznaczone na modernizacje, remonty, przebudowy, budowę nowych ciągów komunikacyjnych. Jeszcze nigdy w historii nie tylko ostatnich lat, ale dekad taka pula środków rządowych nie trafiła na zadania, które są realizowane przez samorząd– wyjaśnia Rafał Weber, wiceminister Infrastruktury.

W przypadku powiatu stalowowolskiego środki pozyskają: powiat stalowowolski, Stalowa Wola, Pysznica, Zaklików, Bojanów, Zaleszany. Dofinansowanie dla naszego powiatu wyniesie w łącznie aż 33 335 572,02 zł.

W powiecie niżańskim środki rządowe zasilą: powiat niżański, Nisko, Rudnik nad Sanem, Ulanów, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów. Łącznie będzie to 21 924 400,90 zł.

W powiecie tarnobrzeskim dofinansowanie na ogólną kwotę 9 706 243,01 zł pozyskają: powiat tarnobrzeski, Tarnobrzeg, Grębów, Gorzyce, Nowa Dęba i Baranów Sandomierski.

- Stalowa Wola otrzyma dofinansowanie w wysokości 20 mln zł. Tak jak zapowiadał pan prezydent Lucjusz Nadbereżny zostały złożone w tym naborze 2 wnioski. Jedno bardzo istotne połączenie to przejście wielopłaszczyznowe przez tory kolejowe (ul. 11 listopada). Drugi element wzmacniający infrastrukturę to połączenie ronda na DK 77 przy ul. Energetyków z budowaną właśnie obwodnicą Stalowej Woli i Niska– mówi Rafał Weber.

Wiceminister infrastruktury Rafał Weber przekazał jeszcze jedną dobrą wiadomość, a dotyczącą instalacji w Stalowej Woli kolejnych sekundników.

- Skrzyżowanie Al. Jana Pawła II i ul. Okulickiego to skrzyżowanie w ciągu Drogi Krajowej i tak jak zapowiadałem, na tym skrzyżowaniu zostaną zainstalowane sekundniki. Prace w tym zakresie rozpoczną się jeszcze we wrześniu. W kolejnych tygodniach również będą instalowane sekundniki na pozostałych 2 skrzyżowaniach, które teraz nie są objęte takimi urządzeniami, czyli na skrzyżowaniu obwodnicy z ulicą Brandwicką oraz na ostatnim skrzyżowaniu, od strony południowej, ul. Energetyków- mówi wiceminister.

Sekundniki będą działały w trybie akomodacyjnym, czyli zmiennoczasowym. Będą wkrótce funkcjonowały na wszystkich skrzyżowaniach w ciągu Dróg Krajowych w Stalowej Woli.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.