65 mln na drogi w regionie. Będą też nowe sekundniki

Image

Wiceminister infrastruktury Rafał Weber przekazał bardzo dobrą wiadomość dla naszego regionu. W ramach Funduszu Dróg samorządowych do powiatu stalowowolskiego, niżańskiego i tarnobrzeskiego trafi aż 65 mln zł.

Fundusz Dróg samorządowych to nowe narzędzie wsparcia dla samorządów w modernizacji infrastruktury drogowej. Na listach podstawowych zadań rekomendowanych do dofinansowania znalazło się ich aż 3220, w tym 812 zadań powiatowych i 2408 gminnych. Na listach rezerwowych wciąż jest jeszcze 681 zadań, w tym 72 powiatowe i 609 gminnych, które będą mogły zostać również zrealizowanych dzięki dofinansowaniu otrzymanemu w ramach oszczędności uzyskanych na listach podstawowych.

- Wszystkie jednostki samorządu terytorialnego z powiatów: stalowowolskiego, niżańskiego i tarnobrzeskiego, które złożyły wnioski uzyskały dofinansowanie. Ich łączna wartość to blisko 65 mln zł. Taka kwota środków rządowych zasili budżety gmin, powiatów, miast. Te środki zostaną przeznaczone na modernizacje, remonty, przebudowy, budowę nowych ciągów komunikacyjnych. Jeszcze nigdy w historii nie tylko ostatnich lat, ale dekad taka pula środków rządowych nie trafiła na zadania, które są realizowane przez samorząd– wyjaśnia Rafał Weber, wiceminister Infrastruktury.

W przypadku powiatu stalowowolskiego środki pozyskają: powiat stalowowolski, Stalowa Wola, Pysznica, Zaklików, Bojanów, Zaleszany. Dofinansowanie dla naszego powiatu wyniesie w łącznie aż 33 335 572,02 zł.

W powiecie niżańskim środki rządowe zasilą: powiat niżański, Nisko, Rudnik nad Sanem, Ulanów, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów. Łącznie będzie to 21 924 400,90 zł.

W powiecie tarnobrzeskim dofinansowanie na ogólną kwotę 9 706 243,01 zł pozyskają: powiat tarnobrzeski, Tarnobrzeg, Grębów, Gorzyce, Nowa Dęba i Baranów Sandomierski.

- Stalowa Wola otrzyma dofinansowanie w wysokości 20 mln zł. Tak jak zapowiadał pan prezydent Lucjusz Nadbereżny zostały złożone w tym naborze 2 wnioski. Jedno bardzo istotne połączenie to przejście wielopłaszczyznowe przez tory kolejowe (ul. 11 listopada). Drugi element wzmacniający infrastrukturę to połączenie ronda na DK 77 przy ul. Energetyków z budowaną właśnie obwodnicą Stalowej Woli i Niska– mówi Rafał Weber.

Wiceminister infrastruktury Rafał Weber przekazał jeszcze jedną dobrą wiadomość, a dotyczącą instalacji w Stalowej Woli kolejnych sekundników.

- Skrzyżowanie Al. Jana Pawła II i ul. Okulickiego to skrzyżowanie w ciągu Drogi Krajowej i tak jak zapowiadałem, na tym skrzyżowaniu zostaną zainstalowane sekundniki. Prace w tym zakresie rozpoczną się jeszcze we wrześniu. W kolejnych tygodniach również będą instalowane sekundniki na pozostałych 2 skrzyżowaniach, które teraz nie są objęte takimi urządzeniami, czyli na skrzyżowaniu obwodnicy z ulicą Brandwicką oraz na ostatnim skrzyżowaniu, od strony południowej, ul. Energetyków- mówi wiceminister.

Sekundniki będą działały w trybie akomodacyjnym, czyli zmiennoczasowym. Będą wkrótce funkcjonowały na wszystkich skrzyżowaniach w ciągu Dróg Krajowych w Stalowej Woli.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Obserwator

Ja też przejeżdżam zieloną falę, ale na pewno nie jadąc 50 km/h :]

~Szofer

@tomala
Zielona fala
Mnie nie raz.
Bajo

tomala

Zapytam mieszkańców.
Komu udało się przejechać chociaż raz tzw .zielona linię? Jak nie jedno przejście dla pieszych bez sygnalizacji-tam piesi decydują kiedy wejdą na pasy mając tzw zieloną linię w d..... to za chwilę następne i następne.
Jeśli przejścia dla pieszych nie uzyskają sygnalizacji to cała dotacja unijna i wkład miasta można uważać za pieniądze wyrzucone w błoto.A sekundniki niczego absolutnie nie zmienią.

~Niezadowolony

Inteligent niestety nie trafiłeś, nie oglądam telewizji którą wymieniłeś, dziś twierdzisz że pisze brednie. Zanotuj sobie to o czym dziś piszemy wrócimy za jakiś czas do tego i wtedy ocenisz swoją arogancję dla prawdy , której dziś się tak wyrzekasz.

~inteligent

Do niezadowolony , pytasz mnie skąd wiem co ty oglądasz w telewizji , więc odpowiedź jest badzo prosta po twoich wypocinach wiadomo co ty oglądasz i jakie masz poglądy. Takie brednie to tylko w TVN24 opowiadają.

e2rds

Do Obserwator, tak zielone na Brandwickiej od strony Agatówki świeci się 4 do 5 sekund, w tym czasie w stanie wjechać na skrzyżowanie jest max. 3 samochody tym bardziej, że droga jest w naprawie i w użyciu jest tylko jeden pas ruchu.

~prawica

komuchy z pisu rzucają ochłapy tego co zgarneli w podatakch

~Obserwator

Czy ktoś w końcu zainteresuje się tym, dlaczego zielone na Brandwickiej świeci się tak krótko? Przecież tam nie da się normalnie wyjechać.

~myślący

Super ze Unia daje, a im więcej daje tym wiecej można ukraść kasy z budżetu bo za unijne się zrobi, lecz nie wszystko niestety.. Dlatego idziemy w recesje na całego.

~Niezadowolony

Inteligent skąd czerpiesz wiedzę na temat tego co ja oglądam......
po drugie nie nazywaj mnie ciemniakiem, mało widziałeś , mało wiesz ,dlatego wydaje Ci się że masz dużo do powiedzenia. Najfajniejsze jest to że nic śmiesznego nie napisałem a Ty piszesz że to Cie rozśmiesza...... niektórzy ludzie tak mają, gdy nie wiedzą co odpowiedzieć wtedy głupio się śmieją......
Nie zniżę się do Twojego poziomu . Paplaj się sam w swojej gnojówce, pamiętając aby od czasu do czasu zaczerpnąć powietrza.

~Kamyk

Super, super wszystko za darmo. Ale czasów doczekaliśmy, jesteśmy bogaci bo nam się należy.
A Pan Nadbereżny kupuje Was za wasze pieniądze. Oby tak dalej a zadłużenie miasta przekroczy 200 mln i zacznie się płacz jak trzeba będzie spłacać kredyty. Ale ok, głosujcie dalej jak chcecie - Wasza wola i wasze pieniądze.

~Jugi

E2 jesteś wyróżniony jak G w no w betoniarce

~pegasus

Możliwość komentowania tego artykułu została wyłączona

e2rds

Jug, tobie zaciął się CapsLk, nie ośmieszaj się. CapsLk-a używa ten kto w swojej bezsilności próbuje wykrzyczeć to co ma do powiedzenia, nie krzycz, bo w tym jest taka prawda jak w Warszawskim Czarnobylu carycy Katarzyny, jak cała prawda o prawie i sprawiedliwości w PiS-ie.

~poszkodowany

Panie pośle! CO Z NASZYMI PIENIEDZMI Z MPKZP HSW S.A. ???!!!!!!

Chodzi Pan tylko z jakimiś planszami a co ze "Sprawiedliwością"? HSW S.A. (jej spółki "córki")skroiła ludzi na 700 000 PLN i nic się nie stało umiech Co niekórzy chwalą się, że po Pana interwencji odzyskali pieniądze. Tylko proszę mi powiedzieć co z pozostałymi? Robicie sobie Pańśtwo zdjęcia z Prezesem Zającem a nie potraficie wpłynąć na niego aby zwrócił pieniądze pokrzywdzonym tak jak to zostało zadeklarowane przez wcześniejsze Zarządy HSW S.A?

Jakby Pan się czuł, gdyby to Pańskie pieniądze zostały SKRADZIONE, gdyby to przez winę Sądu Rejonowego nie mogło dojść do skutecznego zajęcia kont (prawie po roku czasu SR poprawił wyrok na ten bez NIP, ) gdyby to PR umożyła śledztwo w sprawie kradzieży Pańskich pieniędzy z powodu ... właśnie - BRAKU POWODU !!! I jakby się Pan czuł gdyby to Pana olewali rządzący, nie odpisując nawet maila z informacją, że przyglądną się tej sprawie?

~Szary

Po wpisach widzę, że strasznie to boli opozycję.
TROLE z ich farmy trolli zaciekle hejtują.
Wstyd!

~Ateista

PiS-PO to jedno zło!

~Emil

A na farmie państwowej szeroki front robót, widać efekty powielaczy z MŚ.

~Emil

A na farmie państwowej szeroki front robót, widać efekty powielaczy z MŚ.

~Emil

A na farmie państwowej szeroki front robót, widać efekty powielaczy z MŚ.

~Emil

A na farmie państwowej szeroki front robót, widać efekty powielaczy z MŚ.

~Jug

TROLE OPOZYCJI ZNÓW W NATARCIU?
BANKOMAT W METALOWCU ZNÓW WYPŁACA?

~babcia

kruger tak mysli 95 % wyborców.4 .9 to pasożyty a 0,1 to ci co rozumią tych 95.To nie wina tych 95 że pracuja u tego czy tego.Dla nich sie liczy żeby wystarczyło od 1 do 31.

kruger

Az przykro patrzeć jaki mamy marny naród, który po pracy nie potrafi nic innego jak pstrykać kanałami i czeka na 500+. Uważacie że żyje wam się lepiej. Powiem wam że wcale nie. Wciąż pracujecie u Niemca czy w jakimś innym kołchozie za marne grosze a nasza gospodarka nadal jest zacofana. Przekop mierzei czy repolonizacja banków wcale z nas bogaczy nie uczyni. Program 500 nie jest determinantem lepszego życia a jedynie kupionym głosem u suwerena by gęba była pełna i brzuch syty a reszta nas nie obchodzi. Ważne że tamci złodzieje i ośmiorniczki.

~he hee

sie nie ma nic do zaoferowania to i uprawnienia do kierowania rakietą nic nie dadzą.A który z peło jest samodzielny???? sponsor daje sponsor rzada a oni tylko skamlą jak te pieski na smyczy So...rza czy innego sponsora.

~buhahaaa

i cóż w tym złego że PiS ma takiego GENIALNEGO architekta . Wszystko idzie w dobrym kierunku, daje sie ludziom a zabiera złodziejom.Ludzie to widza i sa efekty 45 % poparcia.Jest program i jest realizowany....wiec o co chodzi?????? acha a peło wciąż bładzi .I to jest ta róznica...zrozumiał...zatrybił???

~inteligent

Do niezadowolony, hejterze głupoty to codziennie oglądasz w tej nie polskiej telewizji TVN24 dlatego do takich ciemniaków jak ty prawda nie dociera.Ale oglądaj dalej te idiotyzmy bo bardzo mnie tac jak ty rozśmieszają swoją prostotą.

~acha

Do "buhahaaa" ten manewr jest lepszy niż kierowanie rządem, prezydentem, sejm nie mając prawa jazdy nawet kat.B z tylnego siedzenia. Powiesz, że Moarwiecki, Duda, Kuchciński a teraz Witek to samodzielni ludzie? Buhahaaa...

~buhahaaa

łopozycyjni trole jak skomentujecie podwiniecie ogona i ucieczkę waszego lidera z Warszawy do Wrocławia i jego dymisje na miesiąc przed wyborami. Żenada.

~Niezadowolony

Taka tylko malutka uwaga do wypowiedzi inteligenta : nawet maszyna nie potrafi skorygować tych głupot , które wypisuje. Słownik nie obejmuje takiej mądrości.