Pierwszy kurs na szkołę po wakacjach

Image

Wakacyjna laba za nami. 2 września 2019 roku stalowowolskie dzieciaki ruszyły przywitać się ze szkołą. Przed nimi 187 dni nauki i… aż 101 dni wolnych do kolejnych wakacji.

Wszyscy opaleni, wypoczęci, szczęśliwi, zwarci i gotowi do nauki. Przynajmniej taką mamy nadzieję. Szkoła to nie tylko miejsce do uczenia się i odpytywania, gdzie stres goni stres, to też przyjaciele, zabawa, prawidłowy rozwój w gronie współuczniów, wycieczki, przygody pamiętane do końca życia i odkrywanie świata.

2 września 2019 roku w szkołach prowadzonych przez miasto, czyli podstawówkach i SLO na pierwszy dzwonek stawiło się około 5200 młodych ludzi, w tym 460 rozpocznie edukację w 1 klasie PSP. Powiat „pod opieką” będzie miał 4494 uczniów (ZSO- 897, ZSP1- 643, ZS2- 907, ZS3- 724, CEZ -862, ZSS6- 203, CKZiU-258). Tutaj pierwszy raz mury szkoły przekroczyło łącznie 1951 osób.

W Polsce toczy się walka na słowa, ponieważ w wielu szkołach uczniowie będą musieli, w związku z połączonymi naborami z gimnazjów i podstawówek, do szkół średnich chodzić na zmiany. U nas nie ma tak drastycznych sytuacji. W wielu placówkach pozostały jeszcze wolne miejsca. Rozpętała się przy okazji debata nad tym, czy każdy uczeń, nawet „słaby” musi dostać się do wymarzonej klasy. Jedni twierdzą, że samorządy powinny zapewnić miejsce wszystkim wszędzie tam, gdzie chcą, inni, że w szkołach powinna prowadzona być selekcja, a ci, którzy nie osiągnęli zadowalających wyników powinni kształcić się np. w szkołach branżowych. Niepokój rodziców budzi również fakt, że coraz głośniej mówi się o wznowieniu strajków przez nauczycieli. W tej sprawie mają być przeprowadzone referenda w szkołach. Jak wynika z badań ogólnopolskich nauczyciele raczej w przeważającej większości są za protestem, ale nie w tak drastycznej formie jaka zaistniała przed wakacjami. Czas pokaże czy placówki edukacyjne znów zamilkną na głucho. Póki co rok szkolny rozpoczął się bez perturbacji.

Według obowiązującego obecnie rozporządzenia ministra Edukacji Narodowej zajęcia skończą się w ostatni piątek czerwca 2020 roku. Wakacje potrwają 76 dni.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Liljana

A czemu tak późno w przyszłym roku wakacje. Normalnie tydzień wcześniej by się zaczynały.

~Pinakolada

Czego w oczekujecie drodzy rodzice od tych hunów? To towarzystwo zamieniło honor na honorarium i wypowie każdą bzdurę i głupotę ponieważ utrzymanie się przy korycie jest najważniejsze. Jakie dzieci, jaka młodzież, jacy nauczyciele tu się liczy towarzysz partyjny, pensja, limuzyna, samolot i inne apanaże osobiste tych marnych istot. To co ten pan powiedział w tv na potrzeby partii, jak to wręcz nie mógł się doczekać tego czegoś ci zrobiła ta ich baba od edukacji dzieciom to świadczy o jego brakach i deficytach. Teraz ten pan promuje się lub swoich towarzyszy z uśmiechem na ustach przed kolejnymi wyborami aby ta ich partyjna was do końca dojechała i mogła trzymać za twarz. Idźcie do wyborów i pogońcie hunów.

~Pinakolada

Czego w oczekujecie drodzy rodzice od tych hunów? To towarzystwo zamieniło honor na honorarium i wypowie każdą bzdurę i głupotę ponieważ utrzymanie się przy korycie jest najważniejsze. Jakie dzieci, jaka młodzież, jacy nauczyciele tu się liczy towarzysz partyjny, pensja, limuzyna, samolot i inne apanaże osobiste tych marnych istot. To co ten pan powiedział w tv na potrzeby partii, jak to wręcz nie mógł się doczekać tego czegoś ci zrobiła ta ich baba od edukacji dzieciom to świadczy o jego brakach i deficytach. Teraz ten pan promuje się lub swoich towarzyszy z uśmiechem na ustach przed kolejnymi wyborami aby ta ich partyjna was do końca dojechała i mogła trzymać za twarz. Idźcie do wyborów i pogońcie hunów.

~@@@@@@

A ja z innej beczki. Czy to, że starostwo nie publikuje oświadczeń majątkowych mimo bardzo jasnego obowiązku wynikającego z ustawy to już łamanie prawa czy tylko "niedopatrzenie"??????????????

~toż to szok

Zacytuję poprzednika: " nie mozecie zjednoczyc sie i udac grupa do ludzi wladzy i powiedziec co was boli?".
DOBRY ŻART.

~maski

@rodzice

Absolutnie cie nie atakuje. Doskonale rozumiem sytuacje rodzicow, ale naprawde nie mozecie zjednoczyc sie i udac grupa do ludzi wladzy i powiedziec co was boli? To m.in. wy oplacacie tych ludzi z waszych podatkow i to w waszych rekach jest przyszlosc tej malej spolecznosci. Biernoscia nic nie zdzialacie.

~rodzic

@maski - wiem jak to zabrzmiało. Niemniej jednak czego mogę oczekiwać? Przecież jestem świadomym rodzicem. I tacy na pewno niczego od tego pana nie oczekują. Dlaczego mnie atakujesz? Bo piszę, że nie oczekuję niczego od człowieka od którego wiem, że nie mogę niczego oczekiwać? Weź teraz i mnie zjedz.

~maski

@rodzic

Jezeli nic jako rodzic nie oczekujecsz od czlowieka pelniacego funkcje starosty no to lepiej nic nie mowic. To sa skutki robienia ludziom wody z mozgu przez takich jegomosci jak pan Zarzeczny a pozniej wielkie zdziwienie ze jest inaczej niz bylo mowione. W mniemaniu ludzi tzw. wladzy liczy sie tu i teraz, co bedzie pozniej nie jest wazne. Jaka odwaga, o czym piszesz? To zart? Ludzie, przejrzyjcie na oczy kogo sobie wybieracie na przedstawicieli wlasnej lokalnej spolecznosci. Pretensje natomiast miejcie tylko i wylacznie do siebie.

~rodzic

@maski, przecież wiadomo, że nikt niczego od tego pana nie oczekiwał. Mimo wszystko przedstawiał się w telewizji jako starosta stalowowolski, mówił, że jest tak dobrze jak nigdy wcześniej. Powinien teraz stanąć przed uczniami i to powtórzyć. Przecież to podobno były nauczyciel. To może wypadałoby stanąć też przed nauczycielami? Tylko czy ma tyle odwagi?

~maski

Czego oczekiwaliscie od Zarzecznego? Byliscie wyjatkowo naiwni, ze wierzyliscie w farmazony wypowiadane przez tego pana. Panstwo z tektury i puchu.

~toż to szok

Nawet jak ktoś jest ze Stalowej Woli, to godziny MKS są chyba brane z powietrza. Z powodu deformy szkoły o rożnej godzinie zaczynają lekcje. Pan Starosta się pewnie nie wypowie. Bo przecież jest super. Jak to powiedział minister Piątkowski do dziennikarki: "chaos to jest w pani głowie". Tak wypowiada się minister EDUKACJI. Jak widać edukuje przyszłe pokolenia.

~KaKa

Niech pan Zarzeczny wytłumaczy się z tej wspaniałej wypowiedzi do mediów w Warszawie: że w Stalowej nie ma problemu z podwójnymi rocznikami.
Klasy maturalne kończą zajęcia o 17 i 18 w piątek. Trzeba jeszcze dojechać do domu bo nie wszyscy są ze Stalowej. Tu wyszła obłuda, cynizm, politykierstwo i zakłamanie Pana Starosty. Jak za komuny: wszystko gra. Niech pomaluje jeszcze trawę wokół szkół i swojej siedziby na zielono to będzie wypisz wymaluj jak w latach 70. Nawet słomę w butach trzeba umieć upchać !!!!!!

~Grażyna

Za moich czasów zasuwałam na piechotę z pod centrum 4 do szkoły 2 na ul. Mickiewicza na 7:10 i nikt nie beczał wszystkie dzieci były na czas a teraz nastał czas mięczaków bo za wcześnie.

~Kaja

Dlaczego w szkole podstawowej nr 11 dzieciaki z drugich klas chodza np na godzinę 10 lub 11 do szkoły?

~Miasto

Kibic - niestety nie na 7.10, ale na 7.00. I każda przerwa po pięć minut. Szkoda tych dojeżdżających. Biedne dzieciaki. I pewnie nie oczekują limuzyn, ale jakiegokolwiek transportu. Ale radość rządzących bezcenna.

~Kibic

Pan starosta nawet jak to powiedział nie mógł się doczekać tej dereformy!!! Może teraz pan starosta podwiezie młodzież na 7:10 do szkoły jedną ze swoich limuzyn!! Ma pan pierwsze miejsce w ilości wypowiedzianych bzdur na jednym wdechu. Tylko młodzieży szkoda.

~Jaja

Iwona - przecież były publikowane. Jakiś problem z czytaniem? Czy po prostu musisz znowu pluć jadem?

~Iwona

Chciałabym zobaczyć wyniki szkół podstawowych po egzaminie ósmoklasisty i szkół średnich po maturze - wszystkich tych podlegających starostwu i miastu. Dlaczego nie publikujecie?

~Stalowa

Panie starosto - wypowie się pan gdzieś? Czy nie widzi pan problemów? Dzieci, które muszą wstawiać ok. piątej rano nawet nie mają możliwości zjeść kanapki zrobionej w nocy. Może chociaż zwróci pan uwagę na godziny odjazdu jakichkolwiek środków transportu.

~rodzic

Starosta tak bardzo chwalił się w mediach. Podobno nie ma problemu. Może nie wie, że młodzież musi wcześniej zaczynać lekcje na które jest problem z dojazdem. Kończą się dużo później niż w poprzednim roku mimo przerw skróconych do pięciu minut wystarczających tylko do przemieszczenia się z klasy do klasy. Brawo.