Za kilka tygodni powstanie pętla autobusowa

Image

Trwają prace przy budowie węzła komunikacji publicznej w rejonie ulicy Sandomierskiej w Stalowej Woli.

W ramach tego zadania powstanie droga dojazdowa wraz z pętlą dla autobusów z miejscami na postój i przystankiem dla wysiadających i wsiadających. Nowa droga będzie miała całkowitą długość 293,25 m (w tym 98,26 m to długość drugiej jezdni tworzącej pętlę autobusową). Będzie ona wykonana z asfaltu. Jezdnia będzie składała się z 2 pasów po 3 metry. Po sąsiedzku powstanie chodnik dla pieszych o szerokości 2,28m. Nowa droga będzie łączyła się z ulicą Sandomierską. Powstanie 19 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych i 2 dodatkowe dla osób niepełnosprawnych. Zostanie wykonane nowe oświetlenie drogowe. W zakres prac tego zadania wchodzą także roboty związane z odwodnieniem co da możliwość włączenia się do kanalizacji deszczowej przy ulicy Sandomierskiej.

Inwestycja jest realizowana przez konsorcjum firm Kraśnik- Sandomierz. Wartość zadania opiewa na kwotę 1,28 mln zł. Finał wszystkich prac powinien nastąpić w drugiej połowie września.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~rolnik5051

Pieniadze wyrzucone,ale pewien własciciel x nabył te ziemie po PGR Charzewice za grosze,teraz zarobił bo odsprzedał ta ziemie pod pętle.A zeby dostac ziemie po PGR to trzeba było znac dyrektora PGR u,rolnicy nie mogli kupić.

~xyz

wyrzucenie pieniędzy w błoto te charzewice to taki pilchów-bis, bo linia przez leżajsk idzie do zaorania, bo krzaklewski był z kolbuszowej. Zaraz coć napisze nelek o planie transportowym

~oleg

to ile tam pociągów dziennie i pasażerów ze stalowej sie przewiduje? setki a moze tysiące?

hitfromthebong

Umarły to i tak lepsze niż opis powodzi w cholewianej i zdj kałuży spod poczty głównej.... ale fakt faktem poziom zenua wręcz.... nie wiem czy oni nie maja wstydu ?
Błędy interp.
Pogmatwany tekst.
Kopiuj wklej.

umarly

Przecież to te same zdjęcia które wykorzystano w artykule o budowie obwodnicy. Widzę, że pełen profesjonalizm na portalu...

~@Pierr Nick

Biedna mamuśka jako ciężarna musiała sporo drewna zjeść by takiego kolka urodzić!

~myszons

Petla w Charzewicach .Bo prezes pkp nie chce zeby pociagi pospieszne zatrzymywaly sie w Rozwadowie.Tylko w polach po pgerze.Przyczyna to miasto sie wyludnia i ma za malo mieszkancow.

~mariano

A kto w dzisiejszych czasach jeździ autobusem czy pociągiem?

~tosemja

ale wy to ciołki jesteście. pętla zamiast w rozwadowie będzie w charzewicach. autobusy będą podjeżdżać do pociągów rzeszów warszawa. tyle i tylko tyle. lekko wydłużone trasy autobusów. zamiast do rozwadowa, gdzie będzie tylko przystanek pojadą do charzewic.

~bizons33

Rondo nie potrzebne.Ale Nadberezny podpisal bo ma taki uklad.Dopoki bedzie wsxystko podpisywal co dostanie na biurko to bedzie szedl po szczeblach drabiny.Nawet jak decyzje beda zle dla miasta to ma podpisac.Tu wlasnie mamy taki bubel co podpisal.

~kreska

a dokładnie na planie miasta gdzie to będzie?

~Krysia

W mieście ma podobno powstać kilka takich pętli a ta ma zastąpić ta w Rozwadowie bo ma być ograniczony ruch przez nowy rynek na Okulickiego miasto planuje centrum przesiadkowe z tego co słyszałam

~Pierr Nick

A wy Trolle jak zwykle narzekacie !!! Jak nie pasuje wybudować się w lesie a od Stalówki trzymać się z daleka !!!

~Petla

Petla autobusowa w miejsch gdzie nikt nie jezdzi

~Pytanie

A zaplecza żadnego nie będzie ?? żadnej wiaty ani WC .

~reksio

Komu to potrzebne.Znowu kasa wydana bez pottzeby.Mamy dworzec w Rozwadowie ale prezes pkp nas traktuje jako nie miasto tylko wies i dlatego pociagi do Warszawy nas omijaja.

Pelele

Pętla powinna być w mieście a nie na jego peryferiach,Okulickiego,Plac Piłsudskiego to odpowiednie miejsca na petle autobusową

~Login

Wszystko pięknie , tylko pytanie . Co ma usprawnić budowa tej pętli autobusowej ? Co za pomysł budowy tego czegoś na peryferiach miasta ? I w jakim stopniu ułatwi to mieszkańcom miasta korzystanie z komunikacji ? Czyżby to był początek wyrzucenia dworca autobusowego z ulicy Okulickiego ? Może ktoś z osób kompetentnych z Urzędu Miasta wytłumaczy cel , nakłady finansowe , rozeznanie czy ta inwestycja napewno w tym akurat miejscu poprawi korzystanie z komunikacji , i czy po pewnym czasie nie okaże się że trzeba to będzie wynająć prywatnej osobie w zamian za utrzymanie tego czegoś w jakim takim stanie ?