Nowy parking przy MOSiRze w 2020 r.

Image

3,42 mln zł będzie kosztować rozbudowa drogi dojazdowej wraz z parkingami na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli. Powstanie prawie 100 miejsc postojowych.

Parking Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji od wielu lat czekał na modernizację. Kierowcy uskarżali się nie tylko na nierówną nawierzchnie drogi dojazdowej do ośrodka, na której zalegała woda po deszczach i przy okazji roztopów, ale także na zbyt małą liczbę miejsc parkingowych.

Teraz w końcu ma to się zmienić. Stosowny przetarg na to zadanie został ogłoszony w systemie Zaprojektuj i wybuduj. Prace remontowe rozpoczną się dopiero w przyszłym roku. Wykonawca zajmie się całkowitą rozbiórką istniejących nawierzchni drogi manewrowej i placów postojowych, ciągów pieszych z płyt betonowych i kostki. W dalszej kolejności prowadzone będą roboty związane z instalacją kanalizacji deszczowej, sanitarnej i technologicznej z obiektów MOSiR. Zostanie też postawione nowe oświetlenie. Po zakończeniu prac podziemnych wykonawca przystąpi do ułożenia nowej nawierzchni drogi dojazdowej i manewrowej, budowy miejsc postojowych, ciągów pieszo– rowerowych (ścieżka rowerowa zostanie wykonana z nawierzchni asfaltowej). Ostatnie prace związane będą z przeniesieniem istniejącej wypożyczalni rowerów miejskich, postawieniem małej architektury (stojaki rowerowe, kosze na śmieci) oraz urządzeniem terenów zielonych. Finał wszystkich robót planowany jest na koniec 2020 roku.

Do przetargu na tę inwestycję stanęło dwóch chętnych. Po zweryfikowaniu ofert odrzucono tę droższą- firmy z Mielca, która opiewała na około 4,8 mln zł. Wykonawcą tego zadania została firma z miejscowości Czermin, której oferta wynosi 3,42 mln zł.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
e2rds

~inteligent, z ciebie taki inteligent jak z kierdy kramarz. Emerytka ma rację.

~inteligent

Zamiast się cieszyc że będziemy mieli piękny parking przy hali i basenie to się zaczęło głupie ujadanie debili z pseudo opozycji. Do emertki po co takie debilskie wpisy robisz jak wszyscy emeryci wiedzą że emerrytura 13 została na stałe wpisana do programu partii PIS. Wszyscy emeryci dopóki będzie rządzil PIS to 13 emeryture mają zagwarantowaną a jak do koryta by wróciła PLATFORMA OBYWATELSKA to nikt nic od nich nie dostanie macie to mieszkańcy zagwarantowane jak pies bude.

e2rds

To jest kolejna kiełbasa wyborcza PiS-u. Po pierwsze, inwestycja jest niedoszacowana przy takim zakresie robót, po drugie, taki termin zakończenia prac to bzdura. Inwestycja jest tak samo liczona jak stadion i tak ustalane terminy, a jak jest to widać, przedszkole też było obiecane i tak pozostało.

Madea

oj Boże, patrzysz i nie grzmisz,kolejna dewastacja zabytkowej zieleni!,opanujcie sie bo was spaliny zjedzą!

manukun

Paranoja. Wytną las przy basenie, żeby parking zbudować. A komunikacji miejskiej jak nie było tak nie będzie...

~emerytka

WSZYSTKO przed wyborami obiecują. Trzynasta emerytura jest flagowym projektem rządu. Okazuje się jednak, że została usunięta z budżetu na 2020 r. PiS najprawdopodobniej musiał się z niej wycofać, aby zamknąć budżet bez deficytu. Projekt jest jednym z najdroższych, jakie przewidywali rządzący – jego koszt miał wynieść łącznie 10 miliardów zł.

~Kopiu

Nareszcie bo te sosny to tam pasują jak kwiatek do ......

~fix

Mamy 2019 rok dwa miesiące przed wyborami a oni pisza o skończeniu parkingu w 2020 hahah typowy lans przedwyborczy !!!

~edek

~Pepsi co Tobie zawiniły drzewa?że chcesz aby ich nie było?
Myślę,że mieszkasz na wsi i bierzesz udzial. w projektach i zarabiasz na swoich durnych. projektach i to bardzo dużą kasę,chyba że nie masz wykształcenia i poczytaj sobie o funkcjach drzew.

~Tralala

W Warsiawie wybiło Siambo

~zły

@Pepsi: ten pusty łeb sobie wybetonuj, a od drzew wara pisia hizdo.

~boby

Remontu budynku niewiele widać elewacja się sypie a na scianach i sufitach przecieki, może parking nas zaskoczy???

~Bery

Po stu latach wreszcie

~obserwator

Kiedy będzie otwarty kryty basen ?

Pepsi

No trzeba będzie, ale to przecież nie jest rezerwat przyrody.

~Piła

Panie najpierw drzewa trzeba będzie wyciąć.