Nowy parking przy MOSiRze w 2020 r.

Image

3,42 mln zł będzie kosztować rozbudowa drogi dojazdowej wraz z parkingami na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli. Powstanie prawie 100 miejsc postojowych.

Parking Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji od wielu lat czekał na modernizację. Kierowcy uskarżali się nie tylko na nierówną nawierzchnie drogi dojazdowej do ośrodka, na której zalegała woda po deszczach i przy okazji roztopów, ale także na zbyt małą liczbę miejsc parkingowych.

Teraz w końcu ma to się zmienić. Stosowny przetarg na to zadanie został ogłoszony w systemie Zaprojektuj i wybuduj. Prace remontowe rozpoczną się dopiero w przyszłym roku. Wykonawca zajmie się całkowitą rozbiórką istniejących nawierzchni drogi manewrowej i placów postojowych, ciągów pieszych z płyt betonowych i kostki. W dalszej kolejności prowadzone będą roboty związane z instalacją kanalizacji deszczowej, sanitarnej i technologicznej z obiektów MOSiR. Zostanie też postawione nowe oświetlenie. Po zakończeniu prac podziemnych wykonawca przystąpi do ułożenia nowej nawierzchni drogi dojazdowej i manewrowej, budowy miejsc postojowych, ciągów pieszo– rowerowych (ścieżka rowerowa zostanie wykonana z nawierzchni asfaltowej). Ostatnie prace związane będą z przeniesieniem istniejącej wypożyczalni rowerów miejskich, postawieniem małej architektury (stojaki rowerowe, kosze na śmieci) oraz urządzeniem terenów zielonych. Finał wszystkich robót planowany jest na koniec 2020 roku.

Do przetargu na tę inwestycję stanęło dwóch chętnych. Po zweryfikowaniu ofert odrzucono tę droższą- firmy z Mielca, która opiewała na około 4,8 mln zł. Wykonawcą tego zadania została firma z miejscowości Czermin, której oferta wynosi 3,42 mln zł.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.