Upalna końcówka wakacji

Image

Ostrzeżenia wydane przez IMiGW nie pozostawiają złudzeń. Końców wakacji da nam się we znaki. Nasz powiat będzie skąpany w słońcu.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał kolejny już w tym roku komunikat ostrzegający o fali upałów, które do 29 sierpnia 2019 roku mają nawiedzać nasz powiat. I tak:

- Prognozuje się temperatury od 29 do 31 stopni Celsjusza w godzinach dziennych oraz od 15 do 17 stopni Celsjusza w godzinach nocnych. Zaleca się zachowanie ostrożności, w miarę możliwości nie wychodzenie z domu. W/w dotyczy zwłaszcza osób starszych i z problemami kardiologicznymi- informuje o sytuacji naszego województwa i powiatu Iwona Lelątko z IMGW.

Warto też zakładać na głowę czapkę, na oczy okulary słoneczne i idąc przez miasto starać się korzystać z cienia. Organizacje zajmujące się psami i kotami apelują, by w tych dniach przy blokach, na balkonach, trawnikach zostawiać pojemniki z wodą dla zwierząt: psów, kotów i ptaków. Dobrą praktyką jest też stawianie miski z wodą dla czworonogów przy sklepach. Pamiętajmy, by nie zostawiać w samochodach małych dzieci i zwierząt. Wskutek przegrzania zmarło już w tym roku wiele osób.

Komentarze

Dodaj swój komentarz


W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej w jakiejkolwiek formie. Publikacja na forum jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny.
Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.