Kolejny wypadek z udziałem rowerzysty

Image

To już kolejne zdarzenie drogowe w sobotę, w którym udział brała osoba jadąca rowerem i kierujący samochodem osobowym. Tym razem przyczyną wypadku było wtargnięcie na jezdnię.

Wypadek miał miejsce w sobotę 24 sierpnia 2019 roku około godziny 11:20. Mężczyzna jadący rowerem od strony KFC najpierw przejechał Aleje Jana Pawła II i kierując się w stronę osiedla centrum wtargnął na kolejne pasy wymalowane na ulicy Floriańskiej zderzając się z samochodem marki Opel Astra (auto na janowskich numerach rejestracyjnych). Mężczyzna spadł z roweru tak niefortunnie, że złamał sobie rękę.

Na miejsce wezwano policję i zespół ratownictwa medycznego. 61- latek został odtransportowany do stalowowolskiego szpitala.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Mariusz77

Może to Cie zdziwi ale ja jadąc rowewem DDR czy drogą asfaltową zawsze daję znak ręką że skręcam . Napewno nie zdziwi ię to że ja też nie widzialem aby rowerzyści dawali znak ręką że skręcają . Jeszcze kilka lat temu trochę inaczej to wyglądało . Teraz króluje beztroska, lenistwo i bezmyślność na drogach i DDRach .
Też zgadzam się z tym ze policja powinna się ostro zabrać za niektórych rowerzystów . Brak oświetlenia to z miejsca powinno być 200 złote mandatu
Ale widocznie policja problemu nie widzi

~J 23

Proste pytanie. Czy widzieliście rowerzystów sygnalizujących skręt? np. Jedzie prosto drogą dla rowerów i nagle wjazd w lewo na przejazd rowerowy. Lub przed rondem ni cholery nie wiadomo gdzie oni zamierzają jechać - w tym kontekście pisałem, że dzięki kierowcom jest relatywnie bezpiecznie dla rowerzystów. Przy takich cudach jakie wyprawiają na drogach.

~J 23

Nie nie całą, ale nawet media już zwracają uwagę, na znaczną ilość wypadków z rowerzystami. W zachodniej Europie już wskazuje się ilości śmiertelnych wypadków spowodowanych przez rowerzystów. Buduje się szykany dla rowerzystów przed przejazdami dla rowerów itd. A u nas pędzą jak głupki nie patrząc co się dzieje wokół, a są przecież uczestnikami ruchu drogowego i mają nie tylko prawa, ale też obowiązki. Niestety pobłażliwość służb mundurowych w stosunku do pieszych i rowerzystów zbiera żniwo...

Mariusz77

J23....ja nie napisalem że rowerzysci są bez winy ale Ty napisaleś swój post w taki sposób że cała wine zwalasz na rowerzystów .

~J 23

Jak kierowca jedzie 2 razy szybciej niż pozostali to jest piratem. Jeśli rowerzysta po zmierzchu bez świateł jedzie dwa razy szybciej niż pozostali rowerzyści, nie zachowując ostrożności względem samochodów, pieszych i innych rowerzystów to jest ok? Na szczęście sądy mają inne zdanie na ten temat.

~J 23

Do Mariusz77 Rowerzyści nie wymuszają pierwszeństwa? Jestem przekonany, że robią to zdecydowanie częściej niż kierowcy. Wystarczy legginsy na tyłek naciągnąć i już są nieśmiertelni. Na szczęście sądy coraz częściej wskazują na rowerzystów jako na sprawców wypadków, nawet w sytuacjach, w których mieli pierwszeństwo.

Mariusz77

Tak tak, skończ pier#$ić . Widać tą ich ostrozność przy kolejnych artykulach o wymuszeniach pierwszeństwa .
Nie twierdzę że rowerzysci są bez winy bo nie są ale kierowcy u nas to albo ślepcy albo maja prawko za kasę .

~J 23

Czy ktoś zna jakikolwiek przypadek nałożenia mandatu na rowerzystę lub pieszego w Stalowej Woli?

~J 23

Tylko dzięki ostrożności kierowców jest tak niewiele wypadków z rowerzystami. Rowerzyści nie znają przepisów lub znają i nie stosują się do nich, a zupełnie nie są karani mandatami. Efekt: jeżdżą jakby byli niezniszczalni i poza prawem... Czy ktoś zrobi porządek z pajacem w legginsach na du..ie, który notorycznie jeździ poza drogą dla rowerów, przejeżdża na czerwonym świetle między pieszymi itd? Zwężono jezdnie, aby zrobić drogi dla rowerów, a oni nadal jeżdżą jezdnią tamując i utrudniając ruch. Wcześniej można było ich wyprzedzić obecnie nie da się. Można było nie robić tych dróg dla rowerów, byłoby lepiej.

Mariusz77

Zmora to miszcze prostej zie!ono strzalkowcy no ReNIfery

~chlebak

Rowerzyści to największa zmora tego miasta.

~Szwagier

Floriańska? Raczej nie

~Ateista

winetu, nie ćpaj tyle, bo bełkoczesz tępy kibolu.

mark30

dorypać zakaz jazdy na rowerach....i mandat 500 zł

~Senior

JAKI STARY TAKI GŁUPI .

~winetu

taki to fajny portal haha smiech2 demokracja a jak był goscia pogrzeb to komentarze leciały no to jak to jest fraj>>>

~winetu

darku przytułko hehe odaj te kije od norking bo zablokowali komentarze pod twoim artykułem hehe smiech2DDD

Mariusz77

To ze jedzie środkiem ddr to nic, gorzej jak całą ddr zajmuje 2 a nawet 3 rowerzystów i jak jadę z naprzeciwka to udają ze nie widzą a jak jadę za nimi i uzywam dzwonka to też nie słyszą .
Czasami naprawdę wstyd mi ze jestem rowerzystą bo przez takie bydło rowerzysci mają opinję jaką mają

~ewka

czy policja nie widzi idiotów na rowerach jeżdżących pod prąd kierowca auta przeważnie patrzy w prawą stronę a z lewej niespodzianka mają wymalowane znaki na swoich pasach ale to jest za trudne dla idiotów

~rstsr

banda idio... za kierownica dzisiaj jak bym nie wychamowal pod lidlem tez bym byl w takim stanie

~Ateista

Ale w sumie nie będzie, żadnych protestów. Polacy do pizdy, nie potrafią się zbuntować,przeciwko podwyżkom, posłusznie jak baranki przyjmą wszystko, każde zniewolenie.

Mariusz77

Wiele mówi się o tym jakie to mamy bezmyślne młode pokolenie . A wystarczy zobaczyć sobie wiek osób biorących udział w wypadkach jako rowerzyści powodujący wypadki i kierowcy aut powodujacych wypadki .
Kilka dni temu widzialem na własne oczy jak starszy gość przejechał rowerem przez przejscie dla pieszych na c,erwonym swietle nawet nie rozglądał się na boki sprawdzić czy coś jedzie .
Dziadkom od jakiegoś czasu włączył się tryb niesmiertelnosci

~Ateista

Po wyborach, drastycznie wzrosną ceny prądu i nie tylko. Policjanci, wojsko i inne służby dostaną ulgi, i żeby utrzymać ten stan będą zdolni zrobić wszystko. Włącznie z brutalnym tłumieniem ewentualnych, protestów. Jeszcze wspomnicie, to co napisałem.

~lala

@Maciek 22 bronisz przejeżdżających po przejściu tylko dla pieszych bo sam chyba tak robisz.Ja schodzę z roweru i przeprowadzam .Co do strzałki to większość kierowców robi podobnie i jedzie nie zatrzymując się .

~Login

Niestety , ale naprawdę to jest plaga z rowerzystami przejeżdżającymi przez przejścia dla pieszych na których nie wolno tego robić . Kilka dni temu na przejściu dla pieszych koło baru Kaprys grupa młodych ( to chyba będzie najlepsze określenie ) , gówniarzy , jadąc przez przejście rowerami , i to obok siebie , chyba czterech , potrącili starszego mężczyznę , rozrywając mu reklamówkę z zakupami . Cała zawartość wysypała się na jezdnię . Przechodnie pomogli mu to zebrać , a banda gówniarzy pojechała chodnikiem w stronę Hutnika , śmiejąc się , a na uwagi innych osób zareagowali podnosząc środkowy palec w wulgarnym geście ! Zresztą take sytuacje na tym przejściu , gdzie zamiast przeprowadzać rower , przejeżdża się nim są tam normą , a widok kogoś , kto przeprowadza rower jest bardzo rzadkim przypadkiem .

maciek22

@ lala
To może jeszcze tak dla przykładu weźmiemy się za kierowców traktujących warunkowe zielone (tzw. zieloną strzałkę) na skrzyżowaniach jak zwykłe zielone

~KFC

to sobie 61-latek przyśpieszył, nastepny raz będzie zgodnie z kodeksem, rower przeprowadzał przez przejście

~lala

To już plaga jeżdżących przez przejścia dla pieszych bo mają przyzwolenie i nikt ich nie opieprzy porządnie .Mandat nie rozwiąże sprawy tyko roboty na rzecz miasta 3 m-ce minimum ..