Zniknął skwerek, będzie nowy skwerek?

Image

Mały pas zieleni, otoczony sosnami i siatką wpisał się na dobre w krajobraz targu. Skwerek przy cukierni i lodach podczas modernizacji został właśnie zniszczony.

Wokół zielonego placyku mieszczącego się między blaszakiem Społem a Halą Targową ustawiały się od lat kobiety z wiejskimi jajkami, serami, mlekiem, a nawet wyrobami mięsnymi. Wzdłuż chodniczka handlowali grzybiarze i zbierający jagody, jeżyny itp. Stały także stragany z warzywami i owocami. Do ogrodzenia przypinane były często rowery. Mówiło się, że skwerek, wpisany na stałe w koloryt miejsca, pozostanie nienaruszony. Tymczasem zostały po nim tylko piach i kurz.

Czy i ten obszar zostanie wkrótce wybetonowany? Jak mówi prezydent, nie. Tuż obok postawiona została hala owocowo- warzywna, prowadzone były też intensywne roboty ziemne. Teren trzeba było odwodnić. Obecnie placyk nie wygląda dobrze, ale jak się dowiedzieliśmy miasto chce dokonać na nim nasadzeń i uczynić zieloną wyspą. Pojawią się więc zieleńce i krzewy, a także staną kosze na śmieci. Być może będą zamontowane ławki. Przydałyby się do odpoczynku podczas zakupów. Czy będzie ładniej? Okaże się. Na razie jest smutno i brzydko.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~takie tango

tto nie komuna szkurczybyczki czasy sie zmieniaja haha smiech2 brawo prezydencie !!

~Teresa

Wyborco PiS, czy naprawdę chcesz żyć kraju, w którym Twój własny rząd na tyle Tobą gardzi wiedząc, że oddasz swoją wolność i demokrację za te wszystkie plusy, które dziś otrzymujesz, ale nie wiesz jeszcze jak długo?

*Czy nie przeszkadza Ci, że są to Twóje pieniądze, ktore wcześniej zabrano Ci z podatków i podwyżek i w zasadzie nie otrzymujesz nic w skali roku?

*Czy nie przeszkadza Ci, że jesteśmy na kursie do opuszczenia Unii
Europejskiej, bo jest to nieuniknione w świetle zapowiadanych przez rząd zmian w sądownictwie i wolności słowa w niezależnych mediów?

*Czy nie przeszkadza Ci, że publiczne media gardzą Tobą na tyle
mając przekonanie, że uwierzysz w ohydne i bezczelne łgarstwa tam
produkowane.

* Czy nie przeszkadza Ci, że publiczną Telewizją zarządza człowiek, który jest autorem słynnego "Ciemny lud to kupi" bardzoć Tobą na tyle, żeby móić Ci to codziennie?

*Czy nie przeszkadza Ci, że władza za publiczne pieniądze robi sobie prywatną taksówkę z samolotów przeznaczonych do innych celów poza prywatnymi?

* Czy nie przeszkadza Ci, że Ministerstwo Sprawieliwości na czele ze Zbigniewem Ziobro, zrobiło z ministerstwa farmę trolli rujnujących opinię sędziów, którzy nie zaprzedali Ziobrze duszy, łamiąc przy tym prawo i moralne kręgosłuoy mniej odpornym sędziom?

*Czy nie przeszkadza Ci, że buractwo, które do niedawna zasiadało w ławach rządowych, pojechało do Brukseli nie po to, żeby Tobie było dobrze, ale po to, żeby im było jeszcze lepiej.

*Czy nie przeszkadza Ci, że stałeś się trybem w mechanizmie
nienawiści i pogardy dla inności, czy odmiennych poglądów?

*Czy nie przeszkadza Ci, że do tej pory, po ujawnieniu szokujących
materiałów n/t pedofilii w Kościele i hierarchach kościelnych
ukrywających kościelnych pedofilów, prokuratura nie wkroczyła do kurii
biskupich, aby zająć akta i przeprowadzić rzetelne śledztwo, tak jakby
stało się np. w szkole, w której dyrektor kryłby szkolnego pedofila wśród nauczycieli?

*Czy nie przeszkadza Ci, że zamiast demokratycznego rządu, krajem rządzi jeden, szeregowy poseł?

*Czy nie przeszkadza Ci, że prezydent RP jeździ po świecie i robi
Ci wstyd?

*Czy nie przeszkadza Ci, że publicznie można dziś rzucać
bezpodstawne oskarżenia bez ponoszenia żadnych konsekwencji?

*Czy nie przeszkadza Ci, że wkrótce wyroki sądowe będą na
zamówienie władzy? To może również dotyczyć Ciebie.

*Czy nie przeszkadza Ci, że kiedy będziesz uczestniczył w wypadku
samochodowym, w którym sprawcą okaże się lokalny działacz PiS, ale to Ty zostaniesz uznany winnym, a sąd Tobie wymierzy Ci karę?

*Czy nie przeszkadza Ci, że gdy np. na komisariacie policji ktoś
zgwałci Ci córkę, ale nikt nie poniesie za to odpowiedzialności?

Czy nie przeszkadza Ci, że Prezydent Sieradza Paweł Osiewała potrącił 79-letnią kobietę na parkingu przed galerią handlową i odjechał bez udzielania jej pomocy, a dostał za to 300 zł mandatu?

Jeżeli coś Ci jednak przeszkadza, masz moc, żeby do
tego nie dopuścić. Pamiętaj, że wolności pod dyktaturą nie odzyskuje się w po wygranych wyborach, bo wyniki tych zwsze będą w 100% popierać władzę, ale jest ZAWSZE okupione krwią. Już wkrótce możesz ją stracić po jednym, nocnym posiedzeniu Sejmu. Ocknij się.

manukun

@inka
Jak dotąd głupota urzędników Nadbereżnego przewyższa nad dobrymi projektami. No ale ważniejsza jest kariera w partii, niż zarządzanie miastem. Efekty widać i czuć codziennie. Z obietnic pozostaje wspomnienie atmosfery zmian na lepsze, które szybko okazało się jedynie zmianą twarzy radnych. Zasady działania zostały te same: tzn. drogi i place dookoła nieruchomości należących do radnych są najważniejsze. Rozwój miasta i perspektywy na przyszłość mają ładnie wyglądać w folderach wyborczych.

~inka

mariusz77 poruszyłeś istotną sprawę - nie trzeba być w totalnej opozycji aby mieć swoje zdanie i obiektywny stosunek do tego co lucek w mieście wyprawia. są rzeczy ok, ale jest też sporo bardzo nietrafionych decyzji. nie rozumiem ludzi co ślepo chwalą władzę i są wobec niej bezkrytyczni choć ewidentnie widać w pewnych sprawach głupotę urzędasów. dla mnie i wielu pewnie ludzi nie ważne kto jest u władzy ale jak i co robi u tej władzy będąc. ale zaraz cie od hejterów wyzwą i zadnych innych argumentów nie mają.

~Tak

Jaki to byl skwerek pare patykow i popekanego asfaltu

~lolo

jeszcze nie skończyli a już handlują ! co będzie dalej ? pewnie tak jak było tzn. poustawiają stoiska na chodniku jak poprzednio , bo nikt tych " biznesmenów" nie karze mandatami stawiając parę straganów w których sprzedawcy bez żadnych badań w końcu to żywność ! nawet teraz przy hali zastawiają dużo chodnika nie mówiąc o tych co handlują po drugiej stronie hali !! Ci dopiero kierowców , przechodniów narażają na niebezpieczeństwo ! gdzie stróże prawa ? pewnie szukają jakiegoś pijącego i nikomu nie zagrażającego piwo na ławce

Mariusz77

Janusz, jesteś pucybutem kudlatego czy jak ?? Bo ciągle wychwalasz debilne decyzje aborygena .
Pewnie zaraz odpiszesz że jestem zwolennikiem oPOzycji . Otóż nie jestem i bardzo mi daleko do nich !!! Ale przyjmij do wiadomosci że nie trzeba być w tak zwanej opozycji aby widzieć głupotę lucka i jego bezmyślnych zwolenników

~zajac

Mozna w tym miejscu postawic pomnik Lucka drwala.Lucek trzymajacy siekiere i obok wyciete drzewo to bylby pomnik na miare tego co sie aktualnie dzieje.Jestem za.

~Jagoda

To od razu niech postawią, jakaś wiatę, albo chociaż parasole, pod którymi będzie się można schronić w przerwie na zakupy, przed słońcem.

~tak jest

chodniczek, skwerek, placyk... może lizaczka do rączki żeby smutno nie było?

~Iskra

No tak nasadzenia... Suche patyczki (których pewnie nikt nie podleje) zamiast drzew dających cień i więcej tlenu. Super zamiana za wycięte drzewa. Czemu sadzi się krzewy i "mini" drzewa w miejscach gdzie mogłyby rosnąć solidne, duże, rozłożyste drzewa? Klimat się zmienia, ociepla a sadzi się być może piękne krzewy , które jednak nie dadzą wytchnienia od gorącego, palącego słońca...

~Coś nowego

W Parku Miejskim jest ławka dla zakochanych ,a tu zrobić Skwerek dla LGB .

~Coś nowego

W Parku Miejskim jest ławka dla zakochanych ,a tu zrobić Skwerek dla LGB .

~Kamil1

CO z LASEMAMI dookoła Stalowa Wololi ??????

~Piesek

Jebnąć beton i tyle. Co się tam plebsem przejmować.

~kinia

no krzewy zamiast drzew - żenada. będzie się można położyć w cieniu tych krzewów?

~mieszkanka

Jeszcze jest teren budowy a tu pytanie czy będzie zielono? Ludzie jak wam nie pasuje to sie wyprowadźcie. Ten co nic nie robi pisze głupie komentarze. Bo tak jest kiedyś byliśmy "piękni i młodzi - teraz zostało tylko "i". Czy tak powinno być? Opamiętajcie się.

~Marek

Janusz @
Jestes totalnie jeb...niety ,pisowski kundlu

~Hahaha

A kiedy ty łbie widziałeś tam mięso? O ile jeszcze ten świat nie zglupiał na tyle że każdy normalny mięso trzyma w chłodni.

Rowerzysta97

Według mnie własnie z tym starym zardzewiałym płotem było brzydko lepiej żeby posadzili trawę i postawili kilka ławek niż jakiś płot z czasów komuny

~Śśś

Ale super artykuł i ale sensacja,brzydki to jest ten co to pisał

~dosctrucia

Bełkot urzedniczy .Wyciac kilka drzew po to zeby znowu cos zasadzic ,zeby jakas firma zarobiła.Po co zmieniac duze drzewa na patyki?Typowa głupa urzedników .Ja tu widze działania na szkode mieszkańców a Lucek jeszcze broni urzedników i wmawia ze bedzie duzo ładniej.

~Liljana

Wyciąć drzewa tylko po to, by zasadzić młodnik. Dokąd ty zmierzasz, Stalowa Wolo?

~Janusz

Pozatym planowane są tam nasadzenia krzewy oraz dywany kwiatowe ale nie przemówi do zwolenników totalnej opozycji

~Kibic

A umiecie czytać ze nie będzie tam betonu tylko zielony skwer z krzewami ale do was nie przemówi i dobrze że pan prezydent was się nie słucha

Mariusz77

Zalać, zalać wszystko betonem i wdychać opary aluminium !!!
Kudłaty aborygen to jednak idiocieje z każdą wizytą przedstawicieli pisu w naszym mieście .

madras

Ale jaki sweterek?

~Ateista

Tytuł jak zwykle z dupy. smiech2

~klkl

Ma rację Pan Prezydent .Handel jest w miejscu gdzie jest lasek w stronę torów itp. a nie gdzie si`ę komuś podoba.

~jarekzkotem

jestem za betonem.