Wkrótce rusza przebudowa ul. Kochanowskiego i Poprzecznej

Image

Około 3 miesiące będą trwały prace związane z przebudową ul. Kochanowskiego i drugiego etapu ul. Poprzecznej w Stalowej Woli.

Pod koniec czerwca nastąpiło otwarcie ofert w ramach zadania na przebudowę ul. Kochanowskiego i drugiej części ul. Poprzecznej. Na jego realizację miasto planowało przeznaczyć 1 mln zł. Jak się okazało, do przetargu na tę inwestycję stanęły 3 firmy: ze Stalowej Woli, Bojanowa oraz konsorcjum Kraśnik- Sandomierz. Oferty oscylowały między 1,43 mln zł a 1,72 mln zł. Już wtedy było wiadomo, że albo przetarg zostanie powtórzony, albo trzeba będzie dołożyć dodatkowych środków. Prezydent wybrał to drugie rozwiązanie.

Przy wyborze wykonawcy komisja przetargowa kierowała się: ceną, okresem gwarancji i rękojmi oraz jakością oferowanych materiałów. Wybrany został wykonawca ze Stalowej Woli, który złożył najniższą ofertę (około 1,43 mln zł).

W zakres prac dotyczących tej inwestycji wchodzi budowa: drogi z mieszanki mineralno- bitumicznej o długości 947,7 m2, drogi z kostki betonowej (146 m2), chodników i zjazdów z kostki betonowej (642,2 m2) oraz chodników z płyt betonowych (283,13 m2). Zostaną także wykonane prace związane z budową kanalizacji deszczowej, kanalizacji teletechnicznej, przebudową sieci elektroenergetycznej oraz oświetleniem drogowym.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~kreska

do Albert- na Kochanowskiego masz asfalt? chyba Ci się miasta pomyliły a pewnie nie wiesz o czym piszesz a piszesz by sie czepiać " nie bo nie"

~ALbert

Co z macewami ktore sa polozone pod asfaltem na KOCHANOWSKIEGO?

~Zły

Opozycjo protestuj pod sądem! Tego nie wolno robić!

~janczas

Może w końcu wykopia te macewy pod tymi drogami.Bo wczesniej zamiast wyciagnac macewy to połozyli na asfalcie beton i kostki.A w muzeum maja jedynie kawałek takiej macewy,a pod droga i pod piekarnia,stodołami jest ich dużo.To skandal zeby do tej pory nie były macewy wykopane.Gospodarze co maja macewy w fundamentach i scianach nie dali nawet wejsc i zrobic zdjecia tylko od razu kazali wypjer.....i psem szczuli.