Powiat poręczy pożyczkę dla PKS-u

Image

Pieniędzy brakuje na wypłaty i zobowiązania. Pożyczkę ma poręczyć powiat. Radni podejmą decyzję w tej sprawie we wtorek.

W projekcie uchwały, którą 13 sierpnia radni będą przegłosowywać na sesji nadzwyczajnej czytamy, że podjęcie decyzji jest uzasadnione. O co chodzi?

Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Stalowej Woli Spółka Akcyjna złożył wniosek o udzielenie poręczenia stanowiącego zabezpieczenie spłaty kredytu w wysokości 500 tys. zł.

PKS Stalowa Wola SA planuje zaciągnięcie kredytu na finansowanie bieżącej działalności tj. wynagrodzenia pracowników, zobowiązania publiczno– prawne, zobowiązania wobec dostawców. Kredyt, jeśli poręczą go radni, będzie postawiony do dyspozycji spółki niezwłocznie po podpisaniu umowy, czyli jeszcze w tym miesiącu. Termin spłaty kredytu upływałby w sierpniu 2020 roku.

Jak czytamy w projekcie „Umową nieodpłatnego przeniesienia praw z akcji zawartą w dniu 16 czerwca 2010 roku pomiędzy Skarbem Państwa a Powiatem Stalowowolskim, na rzecz Powiatu przeniesiono prawa z akcji Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Stalowej Woli Spółka Akcyjna. Minister Skarbu Państwa zawarł w umowie zapis, że przeniesienie praw z akcji PKS Stalowa Wola SA leży w interesie społeczności lokalnej, a nabywca Powiat Stalowowolski oświadcza, że dołoży wszelkich starań w celu wykorzystania tych praw zgodnie z interesem tej społeczności, realizując zadania, o których mowa w art. 4 ust. 1 pkt 6 ustawy o samorządzie powiatowym.”

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~kilo

Czy przed przystąpieniem do głosowania radnych za 'poręczeniem" był przedstawiony program naprawczy firmy czy to byłoby zbyt trudne dla kierownictwa firmy? Radni winni mieć przed oczyma dokument obrazujący poprawę sytuacji po zaciągnięciu kredytu. To co mówi pan starosta o jakiejś wirtualnej tratwie ratunkowej to są banialuki, to nawet nie wypada słuchać bo to żałosny argument. Jestem za tym, by firma z tak długimi tradycjami na lokalnym rynku przetrwała trudne dla siebie chwile. Czy się jej to uda zależy od wielu czynników i życzliwości otoczenia z przeświadczeniem, to jest 'nasz przewoźnik" i musimy go utrzymać. Więc wszystkie ręce na pokład!

~doradca

Zlikwidować stanowisko wicestarosty i myyyyk będzie lekko 150 tysięcy rocznie oszczędności. W 3 lata akurat te 500 tysięcy. Kredytu nie trzeba będzie brać.

~stalowiak

O " włodarzach" miasta daje świadectwo DWORZEC AUTOBUSOWY pks - jednym słowem WSTYD.

~kruk

Zaraz, zaraz. Przecież Pan Jarosław Kaczyński mówił przed majowymi wyborami, że będzie uzdrawiał, naprawiał i stawiał na nogi PKS-y w Polsce. Mają być wg Jego zapowiedzi przywracane, zlikwidowane wcześniej kursy autobusów PKS tak aby ludzie z małych miejscowości i wiosek mogli zostać się do miast np. do lekarzy, szkól czy sklepów. Czekamy na realizację złożonych obietnic.

~Tadeusz

Wziąć kredyt na przeżarcie? Ta koncepcja, ona słuszna jest i całkowicie mieści się w nurcie psoskiej ekonomii. Dajmy na to taki płezydęt. Od razu poszedł do przodu z przytupem. Były laseły i tołcik na otwarcie ławki z rurą kanalizacyjną która robi za palmę? Było.
Było otwałcie spożywczego po remoncie jako metafora powstających miejsc pracy? Było

A już wisienką na tołcie są festyny. Prymitywny elektorat zwany suwerenem wprost U WIEEE LBIA takie wydarzenia. Z ust im nie schodzi że tyle się w mieście dzieje.
Na pekaesie też by można zrobić taki mini festyn na kredyt. Wreście by się tam zadziało.

zuzia788

Gola ma dużo racji nie że źle tylko widzi to z wizji menadżera

hitfromthebong

„Informacja o rozkładzie jazdy 708-488-200 (koszt połączenia 2,58 zł/min)”
Powiem ci tak ta infolinia to istna kpina wiesz o tym ze za czas oczekiwania tez cię jadą ? Kiedyś gadałem z babka z informacji bo chciałem zapytać o autobus odebrała po 10min rozłączyło mnie zanim mi odpowiedziała na pytanie. Co się okazało ?o***dolilo mi 25.zl z konta (karta prepaid) kiedy byłem w okolicy alutecu myślałem ze padnę w dodatku wiedząc ze połączenie zostało przerwanie pani nie oddzwoniła bo po co ?
J*bac pasażerów motto życiowe każdego kto tam pracuje umiech nic dziwnego ze idą na dno. A toncie sobie pociotków wujowie stryjowie i ch**owie mogę wam dorzucić cegłę za burackie podejście do klienta...

~ciec69

Prezes i zastepcy musza miec po kilkanascie tysiecy na miesiac ma maja kilka zoladkow a jedzenie jest drogie.Auta maja prawie nowe za sto tysiecy minimum,to jak beda zmieniac auto na nowe to musza dolozyc ze 100 tys zeby kupic lepszy model.

~tedy19

A co na to Rada Nadzorcza? Czy prezes dostał absolutorium? Bo jeśli tak, to kredyt powinna poręczyć Rada Nadzorcza.

~hudy

jeśli tylko kredyty zarząd potrafi brać to gratuluje. misiewicze....

~Onej

Jest co rozdrapać to i firma się dusi

~fifi

To będzie piękny wałek. Przecież na tym nie zarobią bo prywatne firmy wykańczają PKS i po remoncie ludzi nie przybędzie.

~MFW

Wskazanym jest aby weksel poręczyli radni łącznie z Zarządem. Będzie to miernik ich lokalnego patriotyzmu.
Dlaczego mieszkańcy powiatu mają współodpowiadać?

~Mieszkaniec

A co z tą galeria handlowa co mieli budować z tego co czytałem o niej artykuł z grudnia tamtego roku to mieli zapłacić ostatnia ratę jeśli dostaną pozwolenia na budowę i co nie dostali ?

~siwy

a to nie ejst tak że firma ma zarabiać na siebie? logika to nie obowiązuje? no tak, państwowe to nie szanuja

~Nik

Pks Biłgoraj chętnie połknie jak w Zamościu

~Witek,Sudoły

O widac tu stary numer Balcerowicza,wziasc kredyt wydac na firme szwagra cos tam szkolaca i zadłuzona firma upada.Zadnych długow,Lucek zadlzył tak ze z 50 lat bedziemy spłacac.

~peti

kto tam żadzaje skoro na wypłaty nie ma wstyd wstyd dla szefostwa może nie ma kto tam rządzić ?

~Kkk

To wszystko jest dziwne.Marcel przejął zlikwidowane kursy do Rzeszowa i im się opłaca.A. autobusy były pełne.

wyborca

Czyli upadek stalowowolskiego PKS-u jest już blisko.

śmierdziel

autobus spala koło 25 litrow ,kierowca wiezie "siedzenia" ?? jak to jeszcze działa?

wytacarz

A prezes pewnie kilkanaście tysięcy przytula co miesiąc .Żadnej odpowiedzialności TAKIE RZECZY TYLKO W POLSCE SĄ MOZLIWE

~boby

To ma być kredyt na nagrody i wtedy upadnie ciekawie tam się dzieje???

~Ateista

Porażka :(. Kredyt na wypłaty. Kto tam pracuje?