Bezpłatny serwis z ogłoszeniami. Czyli lokalna promocja swoich usług.

Image

Firmy usługowe, działające dla małej, lokalnej społeczności, to miejsca, wśród których należy wymienić małe sklepiki, salony fryzjerskie, warsztaty wulkanizacyjne, niewielkie szkoły językowe, kafejki, bistra, bary i inne formy działalności, świadczące usługi. Reklama ich na lokalnym rynku na sto procent będzie bardziej skuteczna, niż gdybyście rozpoczęli działania na skale krajową, bo przykładowo oczywiste, że jakikolwiek mieszkaniec Rzeszowa, nie będzie szukał ofert ekipy budowlanej z Krakowa.

W sytuacji, kiedy chcecie realizować działania reklamowe na wielką skalę, koniecznie musicie mieć świadomość faktu, że konkurencja na rynku będzie wielka. Następną zaletą lokalnej reklamy, którą trzeba wspomnieć są koszty. Lokalnie są one dużo niższe, niż np. spot reklamowy, czy bilbord na Mokotowie. Regionalnie, możesz znaleźć również darmowe formy reklamy. Czy jest wśród Was ktoś kto nie słyszał o darmowych stronach z ogłoszeniami? Prawdopodobnie nie. Chcecie wiedzieć o nich więcej? Jak działają? Jak dodać ogłoszenie? Jakie mają zalety? W takim razie, czytajcie dalej!

Bezpłatne portale ogłoszeniowe, warto czy też nie?

Każdy region, powiat, województwo, miasto to wydzielone przestrzenie, które różnią się od siebie, niekiedy ogromnie. Będą się cechować całkowicie innym położeniem na mapie, pogodą i warunkami klimatycznymi, liczbą mieszkańców, ich zamożnością, czy rzeźbą terenu, która będzie inna w województwie Małopolskim, a inna w Pomorskim. Od tego, czym charakteryzuje się region zależeć powinno, jaką strategię marketingową będziecie wdrażać. Przykładowo, jeśli prowadzicie małą kawiarnię w Mielcu, dużo lepszym rozwiązaniem niż spot telewizyjny będzie zwyczajnie zamieszczenie ogłoszeń na bezpłatnych serwisach ogłoszeniowych.

Darmowe ogłoszenie lokalne, jak się do tego zabrać?

Na początku powinniście określić grupę docelową. Niby jasne, ale nie dla wszystkich. Zaczynając jakiekolwiek działania reklamowe musicie wiedzieć, kto jest ich odbiorcą, czego chce, pragnie, na czym mu zależy. Wówczas, dużo łatwiej będzie Ci mu to dać. Proste, prawda?

Gdzie mogę zamieścić lokalne ogłoszenie za darmo?

Tu sytuacja jest nieskomplikowana, a nawet bardzo łatwa, gdyż wychodzą Ci naprzeciw regionalne portale ogłoszeniowe, podobne do Podkarpackie.online. Każde województwo posiada swoje, więc wybierając odpowiednie już na starcie macie kontakt z ludźmi ze swojej okolicy. Większość portali ogłoszeniowych ma swoje sekcje, np. motoryzacja, nieruchomości, rolnictwo, hobby, sport, dzieci i wiele innych. Tak sprecyzowane i odpowiednio zamieszczone ogłoszenie z pewnością trafi do właściwych osób. I tak przykładowo mieszczący się w Mielcu bar powinien dodać ogłoszenie na stronie z ogłoszeniami Mielec, a każdy szukający pracy w Krośnie, najlepiej niech zerknie na zakładkę ogłoszenia o pracę Krosno.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.