Wypadek na Sandomierskiej

Image

We wtorek 6 sierpnia 2019 roku doszło do wypadku, w którym ranna została jedna osoba.

Prawdopodobną przyczyną zderzenia busu marki Iveco wiozącego pasażerów z samochodem marki Renault Scenic było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu. Wypadek miał miejsce około godziny 8:15 przed Muzeum Regionalnym w Rozwadowie.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń Renault włączając się do ruchu wjechał w Jotkę. Pasażerom busa nic się nie stało. Siedząca obok kierowcy osobówki kobieta skarżyła się na ból w klatce piersiowej i głowy.

Na miejsce przyjechała straż pożarna, policja i Zespół Ratownictwa Medycznego. Ranną odtransportowano do stalowowolskiego szpitala. Zarówno 42- letni kierowca busa, jak i 72- letni kierujący samochodem osobowym byli trzeźwi.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Olo

Rozbawiają mnie te komentarze o tym że starsi kierowcy powodują więcej wypadków. Firmy ubezpieczeniowe analizują na bieżąco statystyki i te analizy są podstawą wymiaru składek ubezpieczeniowych. Najwyższe są dla młodych kierowców, którzy powodują najwięcej wypadków i ich skutki są najgroźniejsze.

~Czesio

A jak to różnica zginąć przez młodego gniewnego, ślepego dziadka czy pijaka? Wszystkie zagrożenia należy eliminować. Tak jak wspomniałem wcześniej kto się nadaje, niech jeździ . Tylko ktoś powinien nad tym panować, bo nie każdy w starszym wieku wie kiedy należy odłożyć kluczyki.

~Marek

Przetrzyjcie sobie statystyki wypadków drogowych, w tym ze skutkiem śmiertelnym. Czy wśród ofiar śmiertelnych i sprawców jest więcej osób młodych czy starszych.

~Czesio

To szkoda panie kiero że nie zauważyłeś aspektu wiekowego w drugą stronę. Wolny i nieprzewidywalny oraz słabo reagujący na bodzce to taka sama mieszanka wybuchowa jak wariat na drodze. Co ci szkodzi sprawdzić czy się jeszcze nadajesz? Obawiasz się że coś by odkryli?

~Do do DJ

Kiedy zmienicie oznakowanie na tym skrzyżowaniu znak stop jest nie tym miejscu co wy na to

~mark

Dlaczego tylko jeden wóz strażacki? Ostatnio normą są dwa. Czyżby drugi popsuł się?

~Pan Kiero

zauwazylem ze faktycznie wiek idzie w parze z jazda.
dlatego jestem zdania ze do 40 roku zycia, powinno sie zadawac testy dwa razy do roku

~Czesio

Halo halo, nikt tu nie zabrania jazdy starszym osobom. Powinna być jednak okresowa kontrola zdrowia i techniki jazdy. Prawo jazdy nie powinno być przyznawane dożywotnio, bo niektórzy z wiekiem stwarzają większe zagrożenie niż niejeden wariat czy podpity.

~Marek

Mark30 Proś Noga abyś dożył takiego wieku. Ty nie zestarzejesz się. Ciągle będziesz młody, piękny i sprawny fizycznie.

~Pan Kiero

mark30 - kim jestes zeby to oceniac?

~aaa

czemu kradniecie zdjęcia z grupy na facebooku i podpisujecie swoim logiem?

mark30

72 lata to zdecydowanie za dużo na jazdę autem