Uschnięte drzewa stanowią zagrożenie

Image

Wzdłuż ulicy Tysiąclecia stoją dwie uschnięte topole. Drzewa te od dawna nie mają liści. Czy ze względów bezpieczeństwa zostaną w końcu usunięte?

Na ulicę Tysiąclecia straż pożarna zajeżdżała nie raz i nie dwa. Przy podmuchach wiatru łamią się gałęzie i spadają na ziemię. Któregoś dnia konar może spaść na człowieka powodując poważne obrażenia ciała lub nawet śmierć. Sprawę „martwych” drzew mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali do stalowowolskiego magistratu. Ze względu na to, że nic z tym tematem nie zrobiono, mieszkanka miasta zwróciła się do Dariusza Przytuły o nagłośnienie tematu na sesji. Radny więc zaapelował o wycinkę uschniętych drzew.

- Jeśli chodzi o topole przy dworze Olimp, to one są zgłaszane od dłuższego czasu. Są one problematyczne. Stoją na działce prywatnej, która znajduje się zaraz za przejazdem kolejowym, w miejscu gdzie wjeżdżamy na Piaski, po lewej stronie. Jest więc tu pewien problem kompetencyjny– mówi Lucjusz Nadbereżny.

W sytuacji zagrożenia życia miasto powinno jednak podjąć pilną interwencję i na taką liczą mieszkańcy Rozwadowa. Na razie nie wiadomo, kiedy nastąpi koniec tej sprawy.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.