Uschnięte drzewa stanowią zagrożenie

Image

Wzdłuż ulicy Tysiąclecia stoją dwie uschnięte topole. Drzewa te od dawna nie mają liści. Czy ze względów bezpieczeństwa zostaną w końcu usunięte?

Na ulicę Tysiąclecia straż pożarna zajeżdżała nie raz i nie dwa. Przy podmuchach wiatru łamią się gałęzie i spadają na ziemię. Któregoś dnia konar może spaść na człowieka powodując poważne obrażenia ciała lub nawet śmierć. Sprawę „martwych” drzew mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali do stalowowolskiego magistratu. Ze względu na to, że nic z tym tematem nie zrobiono, mieszkanka miasta zwróciła się do Dariusza Przytuły o nagłośnienie tematu na sesji. Radny więc zaapelował o wycinkę uschniętych drzew.

- Jeśli chodzi o topole przy dworze Olimp, to one są zgłaszane od dłuższego czasu. Są one problematyczne. Stoją na działce prywatnej, która znajduje się zaraz za przejazdem kolejowym, w miejscu gdzie wjeżdżamy na Piaski, po lewej stronie. Jest więc tu pewien problem kompetencyjny– mówi Lucjusz Nadbereżny.

W sytuacji zagrożenia życia miasto powinno jednak podjąć pilną interwencję i na taką liczą mieszkańcy Rozwadowa. Na razie nie wiadomo, kiedy nastąpi koniec tej sprawy.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~kris35

Drzewa które stanowią zagrożenie można wycinać bez pozwolenia . Tak mówi prawo. A ci nasi prawi i sprawiedliwi mają daleko gdzieś ; prawo , mieszkańców.

~lolek&&

Tutaj chodzi o darmowe drzewo ktore mozna zabrac.W lesie za drzewo placi sie a na miescie nie placi sie.Wystarczy papier od skorumpowanego urzednika i mozna ciac rdrzewa pod blokami.A galezie i przycinanie sa nie oplacalne .Bo kto kupi cienki galezie na opal.Kazdy woli grube kawalki kupic.Gdzie trafia drzewo wyciete pod pseudo obwodnice i kto na tym zarabia????

~cycek

Ogólnie nie rozumiem dlaczego drzewa w miescie nadmiernie rozłorzyste nie zostaja przycięte ? Głownie między blokami nad parkingami itp.

~eko

Zdrowe drzewa,zdrowe liście zielone wyciągają a gdy spadnie sucha gałąż to zwala się winę na mieszkańców,że jakoby przegonili firmę.Totalna bzdura chyba nikt o zdrowych zmysłach nie uwierzył w te bzdury.Nie ma się co dziwić jak osoby które zarządzają zielenią miejską nie mają w tym kierunku wykształcenia np.Pan były radny emeryt i inni.

~Zuza

A po co usuwać? Lepiej wyciąć zdrowe

~andrte

te topole są wszystkie do wycięcia, część uschła reszta choruje

~filomena

Problem na os.Polesie..las za domkami w stronę cmentarza- łamią się sosny , problem zgłaszany - cisza.

~fix

Problemu nie było przy wyburzeniu tzw straszydła na bazarze tez stall na prywatnej działce i wyburzyli a teraz luckowi problem jest z 2 uschniętymi drzewami zenada !!

~`123

zdrowe drzewa wycinaka w parku a stare Topole po co niech rosną to są takie rządy teraz w stalowej woli

~fafik

Tu chodzi nie o bezpieczenstwo tylko o darmowe dzewo na opal.To dlaczego nie wycinaja uschnietych drzew na wysokosci 2 metrow.Mozna zaplacic rzezbiazowi i zrobi z takiego pnia figurke swietego.Ale nie chca bo drzewo potrzebne na opal.

~Topola

Na ul. Ofiar Katynia tuż przy res. Lasowianka wielka martwa sosna.

~rusek60

Ta topola powinna przewrocic sie na auto radnego ,bo juz tyle zdrowych drzew wycieli i jeszcze im malo.Podejrzewam ze sprawca lal pod topole sól albo inne chemikalia.

art2deco

Drogę chce poszerzyć.

~Kijek

Wiem głąbie stadionowy że ciężko ci to ogarnąć, ale każdy myślący jest za wycinka uschniętych drzew. Te zdrowe mają rosnąć, kumasz już?

~mieszkaniec

Radny Przytuła zaapelował o wycinkę!!
NOSZ KUR*A NIEBYWAŁE! smiech2

~cdn.

Mam pomysł !!!!!!!!!!
Trzeba pod tymi drzewami przywiązać tych pseudo ekologów !!!!!!!
Niech bronią drzew do ostatniej kropli krwi
A na obiad korniki umiech