Akademia Piłkarska Stali w Rzeczycy Długiej

Image

W Rzeczycy Długiej (gmina Radomyśl nad Sanem) powstał oddział Akademii Piłkarskiej Stali Stalowa Wola.

Od 2012 roku w Stalowej Woli działa Akademia Piłkarska Stali Stalowa Wola. Jej wychowankowie mają na swoim koncie liczne sukcesy m.in. zdobycie II miejsca podczas VI edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" o tytuł Mistrza Polski U 10. Regularny trening od najmłodszych lat pod okiem wyszkolonych trenerów pozwala zawodnikowi na optymalny rozwój. Z myślą o tym aby szkolić kolejnych młodych sportowców został właśnie otwarty nowy oddział Akademii Piłkarskiej Stali Stalowa Wola w Rzeczycy Długiej. Można do niego zgłaszać dzieci od 4 do 12 roku życia.

- Ruszyliśmy z tym pomysłem w trakcie wakacji. Chcieliśmy przygotować całe środowisko w Rzeczycy i jej okolicy do powstania tam nowego oddziału akademii. W każdej chwili będzie można do nas dołączyć. Skupiamy się na grupach najmłodszych, od 4 roku życia żeby zachęcić jak najwięcej osób- podkreśla Michał Czubat, trener w Akademii Piłkarskiej Stalowa Wola.

Młodzi zawodnicy będą szkoleni pod okiem wykwalifikowanych trenerów: Damiana Tracza i Kamila Kokoszki. Jeśli będzie taka potrzeba i chęć uczestnictwa w treningach zgłosi duża grupa osób, to kadra trenerska zostanie powiększona. Treningi w Rzeczycy Długiej będą odbywały się 2 razy w tygodniu, we wtorki i czwartki od godz. 17:00. Do tego będą dochodziły gry sparingowe, mecze kontrolne, a także udział w turniejach.

W treningach mogą brać udział nie tylko chłopcy, ale również dziewczynki. Będą one tworzyć grupy razem z chłopcami. Zajęcia treningowe będą odbywały się w Rzeczycy Długiej na orliku ze sztuczną nawierzchnią oraz na naturalnym boisku trawiastym. W sezonie zimowy zajęcia mają być prowadzone „pod dachem”.

Warte podkreślenia jest to, że zawodnicy otrzymają od akademii za darmo strój sportowy. Na początek będzie to koszulka treningowa, spodenki i getry, później także dresy. W niektórych klubach sportowych za stroje młodych zawodników rodzice muszą dodatkowo płacić.

Dla nowego oddziału akademii w Rzeczycy Długiej Wójt Gminy Radomyśl nad Sanem Jan Pyrkosz zaoferował wsparcie. Prawdopodobnie będzie to pomoc w formie sprzętu dla zawodników.

Akademia Piłkarska Stali Stalowa Wola zachęca do zapisów rodziców dzieci z Rzeczycy Długiej, Gminy Radomyśl nad Sanem telefonicznie lub w miejscu zajęć.

Kontakt telefoniczny: [b]Damian Tracz 781 152 637 lub Kamil Kokoszka 609 013 355.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.