Po Trzeźwym Poranku

Image

Podkarpaccy policjanci zatrzymali 52 kierowców, którzy zdecydowali się kierować samochodem mimo wypitego wcześniej alkoholu. To wynik wzmożonych kontroli w ramach działań "Trzeźwy poranek". Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość ponad 16 tys. kierujących pojazdami.

Wczoraj funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców. Policjanci skontrolowali w tym czasie 16870 kierowców.

Podczas prowadzonej akcji policjanci ujawnili 52 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U 30 kierowców pojazdami mechanicznymi badanie wykazało ponad 0,5 promila - poniosą oni odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostałych 32, odpowie za wykroczenie. W czasie działań policjanci zatrzymali 40 uprawnień do kierowania.

KWP

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~kierowca

Bo lepiej zrobić pseudo łapanke i karać tych co za krótko spali pijąć przed snem dzien wcześniej i nabic sobie awansik niz o zgrozo ich gdzie po osiedlu bo jeszcze kto milicje opluje bo taka kochana

~Asdc

A byłeś kiedyś na wsi?

~Obserwator

Nie kwestionuję, że nie powinno jeździć się po spożyciu alkoholu, jednak w mediach panuje narracja jakoby Polacy co rusz prowadzili pod wpływem.

~Pytanie

JaroDonald, kogo to obchodzi?

~Stalówek

do Obserwator:Każdy z Nich mógłby spowodować wypadek z powodu kiepskiego samopoczucia jeśli wiesz co mam na myśli.Na kacu nie kontrolujesz wszystkiego normalnie,spokojnie.Niektórych telepie,maja lęki i taki gość ma prowadzić samochód.

kabi

Obserwator i o tyle za dużo

~Obserwator

Czyli zaledwie 0,18% kierujących miało w wydychanym więcej niż 0,5 promila.