Czy trybuna stadionu lekkoatletycznego zostanie zadaszona?

Image

Jest szansa na to, że w tym roku zostanie przygotowana dokumentacja projektowa w zakresie zadaszenia stadionu lekkoatletycznego w Stalowej Woli.

Minęło już kilka lat od kiedy stadion lekkoatletyczny w Stalowej Woli przeszedł kapitalny remont. Choć budzi on zachwyt u sportowców z innych miast, to ma swoje wady. Jedną z nich jest brak zadaszenia nad trybuną. W naszym mieście odbywało się wiele zawodów i mistrzostw rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Można było zobaczyć „w akcji” wielu znanych w całym kraju i za jego granicami lekkoatletów. Jak jednak w pełnym słońcu wytrzymać na trybunie? Od 2012 roku wiele osób zadaje sobie takie właśnie pytanie.

Coś w końcu drgnęło w temacie. Miasto postanowiło znaleźć wykonawcę, który zaprojektuje zadaszenie trybuny. Pierwsza próba nie powiodła się. Teraz podjęto kolejną. Firma ma opracować dwie koncepcje, które będą uwzględniały budowę pomieszczenia sędziowskiego z aparaturą do pomiaru czasu. Pomieszczenie sędziowskie ma w przyszłości znajdować się w istniejącej trybunie na linii mety bieżni biegów na 100 m. Ma ono zapewniać nieograniczoną widoczność na płytę stadionu. Projekt koncepcji ma być uzgadniany z dyrektorem MOSiR w Stalowej Woli i prezesem KSS „Victoria”.

Miasto z przygotowanych dwóch koncepcji wybierze jedną, na bazie której po ewentualnych korektach zostanie przygotowana dokumentacja projektowa. Ma być ona gotowa do 29 listopada 2019 roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~fakt

Te bloki to co najwyżej grajdol ciemniaków a nie
Manhatan.Muzea miasto to miasto .Pełne gwaru szumu.języków i hałasu.Tak było.jest i będzie.Pragnący ciszy wyprowadzają się za miasto wybierając domy zdała od gwaru życia codziennego.Super stadion i oby był tam jak największy gwar.język i życie

~bez_łeba

A ja chciałem przypomnieć że za nim wybudowano bloki "manhatan" to stadion już był. Więc pretensje to kierować do tych co wydawali decyzję o budowie bloków. Mieszkańcom bloków w ramach projektu budowy zadaszenia wykona się z plastiku takie podobne ściany dzwiękochłonne taka aby całkowicie zabudować ich balkony ścianami z plastiku szczególnie w bloku B2 bo tam same kompozytory i fachowce z hsw mieszkają.

~nikt

Zgadzam się z rst. Na tym stadionie ktoś zupełnie zapomniał , że obok jest duże osiedle mieszkaniowe. A mieszkają tu i starsi ludzie i małe dzieci. A zabiegi porządkowe to już totalna porażka !!!!!

~rst

czy ktos pomyslal o mieszkancach Manhatanu jak glosno sie wydzieraja przez mikrofo my chcielibysmy troche spokoju anie wrzaski calymi dniami!!!!!!!!!!!!!

~Dwa

Dziękuję PO za troskę o lekkoatletyką. Dkurwiliście ten sport

~gratulacje

kolejny bubel byłych władz brawo LN za zaangazowanie w sprawę i poromocję sportu w Miescie zarówno pilki noznej jak i lekkiej ateletyki