Czy trybuna stadionu lekkoatletycznego zostanie zadaszona?

Image

Jest szansa na to, że w tym roku zostanie przygotowana dokumentacja projektowa w zakresie zadaszenia stadionu lekkoatletycznego w Stalowej Woli.

Minęło już kilka lat od kiedy stadion lekkoatletyczny w Stalowej Woli przeszedł kapitalny remont. Choć budzi on zachwyt u sportowców z innych miast, to ma swoje wady. Jedną z nich jest brak zadaszenia nad trybuną. W naszym mieście odbywało się wiele zawodów i mistrzostw rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Można było zobaczyć „w akcji” wielu znanych w całym kraju i za jego granicami lekkoatletów. Jak jednak w pełnym słońcu wytrzymać na trybunie? Od 2012 roku wiele osób zadaje sobie takie właśnie pytanie.

Coś w końcu drgnęło w temacie. Miasto postanowiło znaleźć wykonawcę, który zaprojektuje zadaszenie trybuny. Pierwsza próba nie powiodła się. Teraz podjęto kolejną. Firma ma opracować dwie koncepcje, które będą uwzględniały budowę pomieszczenia sędziowskiego z aparaturą do pomiaru czasu. Pomieszczenie sędziowskie ma w przyszłości znajdować się w istniejącej trybunie na linii mety bieżni biegów na 100 m. Ma ono zapewniać nieograniczoną widoczność na płytę stadionu. Projekt koncepcji ma być uzgadniany z dyrektorem MOSiR w Stalowej Woli i prezesem KSS „Victoria”.

Miasto z przygotowanych dwóch koncepcji wybierze jedną, na bazie której po ewentualnych korektach zostanie przygotowana dokumentacja projektowa. Ma być ona gotowa do 29 listopada 2019 roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz


W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej w jakiejkolwiek formie. Publikacja na forum jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny.
Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.