Czy pamiętamy o ogrodach i balkonach?

Image

W miasto wyruszyli pracownicy Spółdzielczego Domu Kultury w poszukiwaniu pięknych, ukwieconych balkonów i ogródków przyblokowych.

Wzorem minionych lat Spółdzielczy Dom Kultury w Stalowej Woli, przy współpracy z Administracją Osiedlową, zorganizował konkurs „Pamiętajcie o ogrodach i balkonach...”. Mieszkańcy miasta mogli do 22 lipca br. zgłosić swój udział. Od 22 do 26 lipca można jeszcze dokonać zgłoszenia podczas pracy Komisji Konkursowej, która wykonuje dokumentację fotograficzną.

W poniedziałek członkowie komisji konkursowej, w skład której wchodzą: artysta plastyk oceniający kompozycję, fotograf dokumentujący wybrane obiekty, przedstawiciel Rady Osiedla, „fachowiec od zieleni” wyruszyli w miasto. Jak się dowiedzieliśmy w ramach konkursu napłynęło około 50 zgłoszeń m.in. z ulic: Poniatowskiego, Wojska Polskiego, Żeromskiego, PCK, Orzeszkowej, Żwirki i Wigury, Alei Jana Pawła II.

- Starsze osoby, które niekoniecznie korzystają z Internetu czy innych współczesnych środków przekazu często nie wiedzą o konkursie, dlatego w tym tygodniu będziemy zachęcać takie osoby do udziału w nim– wyjaśnia Urszula Wieczorek, członek komisji konkursowej.

Po zweryfikowaniu wszystkich zgłoszeń członkowie komisji będą wybierać balkony i ogródki, które zasługują na uwagę. Będą kierować się następującymi kryteriami: różnorodność gatunków, zdrowotność roślin, kompozycja, gama barw, oryginalność, wrażenie estetyczne.

Rozstrzygnięcie konkursu jest planowane na przełomie września i października br. Najpiękniejsze ogródki i balkony jak co roku rywalizują o statuetkę Złotej, Srebrnej i Brązowej Pelargonii. Na uczestników konkursu będą czekały także inne nagrody.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Gemini

Pamiętamy o skarpie. To jest kunszt inwestycji botaniczny krajobrazowej. Niech tam pójdą to pierwsze miejsce pewne...

~Gemini

Pamiętamy o skarpie. To jest kunszt inwestycji botaniczny krajobrazowej. Niech tam pójdą to pierwsze miejsce pewne...

~Wyborca

Oj, a co robi w tej sprawie lewacka opozycja, ekoterroryści i lewacy z "nasze miasto stalowa Wola".
Posadzą choć 1 drzewko?

Krakowiak

Najpiękniejszy ogródek na Wojska Polskiego 44