Chodnik czy ścieżka rowerowa?

Image

Ciąg pieszy wzdłuż ulicy Okulickiego, wysłużony i wydeptany przez kilka pokoleń doczekał się wymiany nawierzchni.

Od co najmniej kilku lat mieszkańcy nie mogli się doprosić naprawy ciągu pieszego wzdłuż ZBR-u. Jakiś czas temu powymieniano jedynie te najbardziej zniszczone płyty. Wciąż tam jednak było trudno przejść np. z wózkiem dla dzieci bez narażenia malucha na atrakcje w postaci mocnego telepania.

I stało się. Chodnik wreszcie i nareszcie wymieniono. Wprawdzie nie jest on tak elegancki i piękny jak ten, z którym się łączy (zrobiony z kostki chodnikowej, podzielony na dwa pasy- dla pieszych i rowerzystów), bo wylano w tamtym miejscu jedynie asfalt, ale jest. Teraz czytelnicy zastanawiają się, czy jest to chodnik, czy ścieżka rowerowa, a może ciąg pieszo- rowerowy? W miejscu o którym mowa nie ma oznaczeń, tak więc trudno to określić. Na pewno korzystają z niego rowerzyści, bo teraz rozpędzając się można śmigać „bez trzymanki” przez ładny kawałek miasta, korzystają też piesi. A jak wam się podoba takie rozwiązanie?
Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~@Stw

Z tymże na starym chodniku (tym z kostki betonowej) mimo dwóch kolorowych pasów (szary i różowy) nie ma znaku C-13, zatem po tej stronie Okulickiego drogi dla rowerów nie ma.

~pyrkosz

Nawierzchnia ok, mogła być równiejsza - po deszczu jednak małe kałuże, większa na początku od strony Rozwadowa.
Pytanie do wykonawców lub projektanta - w którym miejscu jest dojście do przystanku autobusowego w kierunku hali targowej, odległość od chodnika około 2m (teraz po zniszczonym trawniku a po deszczu czytaj po błocie).
Teren po obu stronach wykonanego chodnika w opłakanym stanie, niewyrównany, pozostałości gruzu i asfaltu, pozostałości rozsypanej mieszanki cementowej na trawniku, ogólnie SYF. Mam nadzieję że nie było jeszcze odbioru technicznego.

~~123

Szlęzaka już nie ma ponad 4 lata a jeszcze go wspominają bo był dobrym gospodarzem a na nieudaczników PIS działa jak P. TUSK na Kaczyńskiego .Jak przysłowiowa ,,płachta na byka ,, Za Szlęzaka St. wola była czysta a teraz chodnikami to obrzydzenie chodzić chyba że nowe zrobione. PIĘKNE MASZYN Y NA WIZYTÓWCE MZK TO CHYBA NA PAPIERZE BO ULIC NIE SPRZĄTAJĄ. JAKI GOSPODARZ TAKIE PODWÓRKO!!!

~Stw

Jednak Polak to musi mieć cały czas bat nad sobą żeby wiedział w która stronę iść.
Dzięki lucek za ciągle inwestycje. Ile lat będziemy spłacać twoje długi?
A ciemnogrod się cieszy..

Co do artykułu
SA tam jakieś znaki? Nie ma.
Nie na też znaku odwolujacego ścieżka rowerowa.
A koniecznie musi być? Jest tam na tyle szeroko że zmieści się pieszy idący tam raz na godzinę i rowerzysta.

~Czarek

Tak obiecanek za poprzednika to było sporo. Co to nie miało być, aż w końcu nic ni było i nigdy by nie powstało. Mistrz manipulacji. Do tej pory wyznawcy go bronią, chociaż nic im nie dał. Ciekawe że tak można ludzi zmanipulować.

~ wyborca

do Kijów a własciwie Andrzeju boli pana że ktoś potrafi robić w 4 lata wiecej niż pan przez 12 to dobrze bo wybor pana przezemnie był kiedyś wielką pomyłką

~mieszkaniec

Panie Prezydencie dlaczego przy okazji nie został wymieniony zjazd z Okulickiego na osiedle Magnolia? Była okazja,był sprzęt...

~Piesek

Wybierali ludzie mniejsze zło i czekali na odpowiedniego kandydata.

~wiechu

Asfalt to bardzo dobre rozwiązanie,ewentualnie kostka bezkrawędziowa.Oczywiście oznaczenia są ważne,by nie było konfliktów pieszy-rowerzysta.Wiele narzekań na poprzedniego prezydenta(nic nie zrobił),a na trzy kadencje Andrzeja Szlęzaka krasnoludki zapewne wybierały.

~wiechu

Asfalt to bardzo dobre rozwiązanie,ewentualnie kostka bezkrawędziowa.Oczywiście oznaczenia są ważne,by nie było konfliktów pieszy-rowerzysta.Wiele narzekań na poprzedniego prezydenta(nic nie zrobił),a na trzy kadencje Andrzeja Szlęzaka krasnoludki zapewne wybierały.

~Co za Ludzie

Nie dogodzi tym Ludziom wyboisty chodnik narzekania ,nowy chodnik narzekania bo asfaltowy a nie z pięknej kostki .

maruda

Nie wylano tylko położono i nie asfalt tylko nawierzchnię bitumiczną.

~he hee

za PiSu tylko da sie....bedziemy pamietac przy urnach na jesieni!!!!!!!

~Mieszkaniec

7 lat byłem u Szlęzkaka z tym: nie da się

~taka prawda

wiele osob prosilo Szlezaka aby cos z tym chodnikiem zeobil. Nic nie pomagaly prosby. Przeciez ten czlowiek o co by sie go nie poprosilo robil wszystko aby nie rozwiazac problemu. Szlezak byl zawsze najmadrzejszy a reszta byla banda idiotow. Nareszczcie ktos sie zdecydowal na remont tego chodnika. Pozno troche. Ale lepiej pozno niz wcale. To byl wstyd zeby w centrum miasta byly takie chodniki.

~Tosiek

Panie redaktorze, wystarczy poszukać odpowiedzi w "Prawie o ruchu drogowym". Przedstawiono tam następującą definicję drogi dla rowerów (nie ma czegoś takiego jak ścieżka rowerowa, to nazwa potoczna):
"Art. 2. Użyte w ustawie określenia oznaczają:
(...) droga dla rowerów – drogę lub jej część przeznaczoną do ruchu rowerów,
oznaczoną odpowiednimi znakami drogowymi; droga dla rowerów jest
oddzielona od innych dróg lub jezdni tej samej drogi konstrukcyjnie lub za
pomocą urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego".
Nie ma znaków, nie ma drogi dla rowerów.

~Zuza

Mógł być cały taki, nareszcie coś dla obcasów a nie wyrwifleczki kostkowe ale jeśli już robili ciąg dalszy to mógł być taki sam jak poprzednio... kostki brakło w promocji?

~Piesek

Za poprzednika od ajotu do aldika zrobili pół chodnika. Tak .. poł. ... druga połowa została ze starych płyt. Żart z ludzi.

~toż to szok

@Ando - czytaj ze zrozumieniem. Jaka sensacja? Brak oznakowania jest niezgodny z prawem. Więc albo nożyczkowy czeka z przecięciem wstęgi i będzie jakaś szopka przed wyborami, albo po prostu ktoś zaniedbał swoje obowiązki.

~aaaaa

idealnie miejsce do smigania hulajnogą

~Ando

Teraz sie ma nie podobac bo tylko asfalt ? Redakcja na siłe szuka sensacji ?

~Qwerty

Na rolki idealnie. Wszędzie powinny być takie chodniki z podziałem dla pieszych i rowerzystów.

~wdzieczny

brawa dla LN mieszkańcy dziekują bo poprzednika nie mozna było do remontu przekonać