"Speed" - policyjna grupa już wyruszyła na podkarpackie drogi

Image

Ujawnianie agresywnie i niebezpiecznie jeżdżących kierowców, także tych, którzy nadmiernie przekraczają prędkość oraz organizują nielegalne wyścigi samochodowe to cel grupy "SPEED".

Zespół tworzą policjanci ruchu drogowego oraz pionu kryminalnego. Funkcjonariusze mają do dyspozycji najnowocześniejszy sprzęt, jakim dysponuje Policja, w tym najszybsze radiowozy BMW wyposażone w wideorejestratory.

Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie powołał nieetatowy zespół "SPEED", którego celem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze. W skład zespołu wchodzą policjanci ruchu drogowego z komendy wojewódzkiej, komend miejskich i powiatowych, ale też funkcjonariusze z wydziału kryminalnego, do walki z cyberprzestępczością oraz wywiadu kryminalnego KWP w Rzeszowie.

Policjanci będą kierowani w miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. To drogi wszystkich kategorii, od autostrady po drogi lokalne. Znamy te miejsca, bo tam najczęściej dochodzi do wypadków. Wskazują nam je też sami mieszkańcy, za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa- mówią policjanci.

Policjanci będą reagować na agresywne zachowania na drodze, zbyt szybką jazdę, niewłaściwe wyprzedzanie i inne niebezpieczne manewry, także wobec pieszych.

Bardzo ważnym zadaniem policjantów, zwłaszcza pionu kryminalnego, będzie monitorowanie i analiza nagrań umieszczonych w Internecie, prezentujących wyczyny "piratów drogowych". Funkcjonariusze będą też zbierać informacje o nielegalnych wyścigach, zwłaszcza tych organizowanych na drogach publicznych.

W skład zespołu "Speed" wchodzą doświadczeni funkcjonariusze, mający specjalistyczne przeszkolenie. Bedą wykorzystywać najnowocześniejszy sprzęt, jakim dysponuje Policja, to m.in. mierniki prędkości z wizualizacją, pojazdy wyposażone w wideorejestratory, m.in. 250-konne nieoznakowane BMW 330i xdrive czy najnowsze radiowozy oznakowane BMW 320i xdrive, których atutem jest podwyższona moc.

KWP


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Kasiek

Policjanci będą pilnować dróg publicznych to huligani zwiększą MOC na gminnych Kogo obchodzą wioski, gdzie pseudokierowcy testuja moce silników.

~jan

.... ładne to BMW, a jeszcze ładniejszy ten znaczek firmowy na kierownicy.

~ormo

Trzeba zlikwidowac cała policje,bo to pasozyty ,spia na słuzbach,robia łapanki jak za okupacji na pijanych.Na to miejsce powołac milicje obywatelska.Oczywiscie radiowozy beda polskiej produkcji a nie zagraniczne.

~wolus

W to, że to jest specgrupa uwierzę, jak:
- pojadą do Kotowej Woli
- wystawią mandat któremuś ze S...ów
- mandat zostanie zapłacony
- nikt z patrolu nie powiesi się z rozpaczy

~Pep

Naprawdę trzeba do normalnych obowiązków policji powoływać specjalną grupę? Drugi temat - jak zamierzają ścigać za wyścigi poza drogami publicznymi?

~trer

Niech się przyglądną motocyklom ze szkoły jazdy na numerach rni. Wyprzedzanie na trzeciego, jazda po podwójnej, po zakreskowanej, przekraczanie prędkości. Tak jeździ kursant a za nim instruktor. Myślę że WORD również zajmnie się takimi bo co się dziwić że rozbijają się motorami jak instruktor tak uczy.

~xsx

Starsi ludzie jak i reszta zresztą pląta się po ścieżkach rowerowych jak karaluchy nie da się przejechać a jak im zwrócisz uwagę to się głupio uśmiechają

~Stalowa

Policja nie widzi, albo woli nie widzieć rowerzystów. Boją się. Przecież jasne, że nie potrafią sobie poradzić z dzieciakami jeżdżącymi po chodnikach w kilku razem. Starsi ludzie schodzą z chodnika.

~Broszka

Czy kierowcy limuzyn urzędniczych będą jeździć zgodnie z przepisami? Sprawa z Oświęcimia ciągnie się dalej, teraz prokuratura dostarczyła dowody, które się uszkodziły, to świadków nie mogli odnaleźć, to biegli nie mogli odczytać danych z rządowego audi ci nie jest nazbyt trude oczywiście jeśli się chce to zrobić, a cała sprawa miała być transparentna i prowadzona przed kameram. I co i kuku. Kłamstwo goni kłamstwo.

kabi

mad_dog, jakoś jeżdżę dziesiąt lat i miałem z nimi styczność wiele razy a mandaty płaciłem zawsze z mojej winy i nigdy do niczego się nie przyjebali ale jak jeździsz po swojemu i na bakier z prawem to się nie dziw

kabi

emerytWicinsi, ciebie pierwszego powinni udupić żebyś pamiętał na lata

~emerytWicinsi

Trabili o tym w radiu i od razu kazdy prawie wie ze pasozyty z psiarni beda wozic sie drogim autem.Gdzie te czasy ze milicjanci jezdzili nyskami lub polonezami.Majac dobry zachodni samochod mozna bylo zostawic ich w tyle.Widzimy ich codziennie jak jezdza ulicami w ta i z powrotem ,a kupic im skutery i niech jezdza .Ludzie normalni zapieprzaja codziennie do pracy a ci beda sobie jezdzic i polowac na młodych szybkich.Urzadzajcie sobie poscigi za młodymi gdzies w malo uczeszczanuch drogach bo w miescie ktos moze zginac przez taki poscig.

~Kicior

Czy Wy jesteście ślepi i głósi, oni daleko w du.. e. mają Wasze bezpieczenstwo, kasa się tylko liczy. Zobaczycie jak mandaty pójdą w górę. To że suszarki błędnie podają odczyt zawyżają, kogo to obchodzi. Tylko kasa się liczy a z kogo można ściągnąć z Was a potem kupić za te pieniądze głosy wyborców. Zobaczycie jak Wam kopary opadna w przyszłym rok, jak będziecie pluć na PiSowskich nieudaczników.

Lena32

I prawidłowo, powinni się wziąć za debili wyprzedzających na 3, na pasach, a w szczególności na Bojanowskiej i Przyszowskiej gdzie wg umysłów kierowców nie ma ograniczenia prędkości - tyle ile dała fabryka.

~Żal

Dlaczego policja nie wyjedzie w teren na rowerach? Mają takie piękne, nowe, sfotografowane. Nie ma dnia bez wypadku rowerzystów. Niedługo sami siebie wybiją. A policja patrzy jak ukarać kierowców samochodów. Podpowiem Wam drodzy policjanci - wystarczy stanąć na jakimkolwiek chodniku, przy jakichkolwiek pasach w mieście. Dzisiaj obok szpitala grupa pięciu rowerzystów małolatów jechała w stronę Żwirki całym chodnikiem z dużą prędkością. Dwóch z nich jechało na jednym kole. Ludzie schodzili na ulicę przed gówniarzami. Dokąd zmierzasz stalowowolska policjo? quo vadis?

~zenek

I bardzo dobrze, bo debile w starych ,, bejcach,, czy ,,hondach,, wyprzedzają bez skrupułów na ciągłej na trzeciego ! Prawidłowo jadących spędzają debile na pobocze. chcesz sprawdzić? Jedż w kierunku Tbg. czy Lipy. Na Nisko nie bo tam jeżdżą spowalniacze MKSy.

~Do @kosa

Nie podszywaj się pod czyjś nick.

~kosa

I znowu ~JaroDonald propagandę sieje w stylu TVPPiS. Musi się widać "wykazywać".

mad_dog

widzę policję wcale nie czuje się bezpiecznej tylko myślę sobie o co tu się mogą przyjebać !

~Wiechu

Jest jeszcze trzecia opcja Mariusz, radiowozy nie jeżdżą na pouczenia jak mawiają kierownicy sekcji. Poza tym programy socjalne kosztują państwo ogromne pieniądze, więc "plany sprzedażowe" jak w każdej innej branży.

MariuszeF

Też tak macie jak ja:
Widzę policję i myślę sobie: o! Policja! Czuje się bezpiecznie!
... A może tak:
Widzicie Policję i budzi się w was niepokój, że oto za chwilę któryś się do was przyczepi o jakąś bzdurę?

~Magda

A Naturhouse, skutecznie odchudza, ale portfele swoich klientów. smiech2

wopin

Tylko ich nie porozbijacie , tak jak tych ostatnich