Podsumowanie akcji SMOG

Image

Podkarpaccy policjanci podsumowali działania pod nazwą "SMOG". Celem tej ogólnopolskiej akcji była kontrola samochodów pod względem prawidłowego stanu technicznego, w szczególności emitowania nadmiernej emisji spalin do atmosfery. W wyniku działań skontrolowano ponad 1300 pojazdów.

Policyjne działania ukierunkowane były na wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, a w szczególności tych, które charakteryzują się nadmierną emisją spalin do atmosfery. Funkcjonariusze za pomocą dymomierza sprawdzali, czy kontrolowane pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Reagowali również na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów.

Kontrole drogowe z wykorzystaniem dymomierzy spalin są przeprowadzane cyklicznie przez policjantów ruchu drogowego. Działania te pozwalają wskazać samochody, które nie powinny być dopuszczone do jazdy ze względu na przekroczenie norm emisji spalin.

Ogólnopolskie działania "SMOG" odbyły się w środę. Na terenie województwa podkarpackiego policjanci ruchu drogowego skontrolowali 1325 pojazdów. W związku z ujawnionymi nieprawidłowościami zatrzymano 10 dowodów rejestracyjnych.

KPP

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~pzdr

Haha
I to się nazywa podsumowanie walki naszej policji ze smogiem. Najłatwiej kierowców łupić.
A tak na poważnie - to widzisz mamy więcej takich trucicieli - ten dymek z komina na Sopockiej sobie puszcza. Zresztą sprawa dotyczy kilku osób z tej ulicy (jak nie kable to plastiki, pomalowane stare meble w piecu palą i jakieś inne odpady). Żyć, nie umierać w takie lato, bo już w zimie to po całości lecą.

~malce

To gościu koło stacji BP pali plastiki, stare opony i śmieci.Zgłaszałem już cztery razy na policję .Policja zwraca mu uwagę że tak niemożna,ale on nic sobie z tego nie robi pali dalej.

~pzdr

Niedzielny poranek, duszno w domu, to sobie okna otworzę. Ale nie gdzie tam, jak jakiś ćwok kable opala na Malcach w Nisku.
Podpowie ktoś gdzie zgłaszać takie coś?

Mariusz77

Ale żenada . Niech piesy najpierw sprawdzą tych którzy naprawdę truja ludzi w tym mieście .

~HEN

A JA MYSLE ZE SMOG JEST Z TEGO CO JEMY , POLICJANCI JUZ NIEDLUGO BEDZIECIE PRZYKŁADAC LUDZIOM DO DU..

~Taurusl

najwięcej złomów jeździ w firmie chamot

~justa

ja mysle ze smog to trzeba skontrolowac czym ludzie pala w piecach bo mieszka sie na wsi gdzie powinno byc swieze powietrze a jest gorzej niz w miescie smrod i czarna sadza z kominow

Niemiec

Autobusy i ciężarówki to najbardziej uciążliwi zadymiarze, jeśli przebiegi mają znaczne