Czy do Stalowej Woli trafią czujniki smogu? Nie wykręcaj się od kręcenia.

Image

Do 30 września trwa rywalizacja o tytuł Najbardziej Rowerowego Miasta w Polsce. 50 miast z najlepszym „wykręconym„ wynikiem otrzyma czujniki smogu od Fundacji Allegro All For Planet.

W maju wystartowała już 8 edycja kampanii społecznej Kręć Kilometry. W tym roku rywalizację o miano Najbardziej Rowerowego Miasta w Polsce walczy 624 miast. Obecnie w rankingu Kampanii Kręć Kilometry prym wiedzie Gdańsk, który ma przejechanych aż 285017 km (na godz. 10:00, 18 lipca br.). Warte podkreślenia jest to, że ubiegłoroczną rywalizację wygrało właśnie to miasto. Druga na liście jest Warszawa, mająca na swoim koncie 232188 km. Pierwszą trójkę zamyka Poznań (231147 km). Stalowa Wola plasuje się na 44 miejscu z 19845 przejechanymi kilometrami. Ale to na pewno, znając nasze zamiłowanie do jednośladów i długich, rowerowych wycieczek, wkrótce się zmieni.

Osoby, które chcą włączyć się w tę pozytywną rywalizację muszą ściągnąć na swój telefon aplikację „Kręć Kilometry”, dzięki czemu będą mogły rejestrować przejechane kilometry dla Stalowej Woli.

Przypomnijmy, że mieszkańcy Stalowej Woli w 2016 roku, w ramach akcji "Kręć kilometry", wykręcili bardzo dobry wynik, bo wspólnie przemierzyli 187207 km za co w nagrodę w 3 miejscach na terenie miasta zostały zainstalowane stojaki rowerowe od Fundacji Allegro All For Planet. W tym roku miasto ma szansę na zdobycie czujników (wraz z montażem). Czujniki, które trafią do zwycięzców, będą działać w ramach open data, a więc ich pomiary dostępne będą online dla mieszkańców w popularnych aplikacjach.

W ciągu 7 edycji kampanii rowerzyści przejechali wspólnie przeszło 145 milionów kilometrów, a tym samym ograniczyli ślad węglowy o 48 tysięcy ton CO2.

Pochwalcie się w komentarzach, ile wy już „nabiliście” na konto Stalowej Woli?

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Pedałujcie

Składowisko śmieci, wielka hodowla świń albo spalarnia opon za płotem? PiS właśnie przepchnął przez Sejm ustawę, która na to pozwala.

Mariusz77

Mateo tam już pracują tylko ci co albo nie umieja już nic innego robić albo przybysze zza granicy . Co raz mniej mamy dobrego z tych fabryk a coraz więcej nas trują . Jak ktos tego nie widzi to już chyba mu te opary oczy wypaliły

~czytajcie

nauczcie sie czytać kochani "W tym rankingu nagradzamy miasta do 50 tysięcy mieszkańców. Dane o liczbie mieszkańców pochodzą ze statystyk GUS z czerwca 2018 roku." Więc nie mamy szans na czujnik smogu umiech

~Adam

Jesteś pomylony Mateo. Nerkę za kasę też byś oddał? Co to za chory pomysł zestawianie zdrowia ludzi z tym że kilkuset roboli ma czterobrygadowke za nieco ponad najniższa. Nie wspomnę że większość z nich dojeżdża z okolicznych wiosek.

~Neutralny

Gwoli ścisłości, to elprsidente lansował się przed wyborami, na walce z zanieczyszczeniem powietrza. A wyszło jak zwykle, czyli NIC z tym nie zrobił. Wnioski wyciągnijcie sami.

manukun

@mateo
Mogą dawać pracę i truć mniej. Ale skoro prezydent miasta woli budować place zabaw niż zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza, mamy co mamy

~Roar

Opozycja proponuje zlikwidować fabryki I wysłać na BEZROBOCIE ludzi.
Będzie tak zajebiście, ekologicznie.

~Mateo

Jesteście pieprzony i hejterami. Te wszystkie fabryki dają wam pracę a to daje wam pieniądze. Nawet pies wie że nie gryzie się ręki która was karmi!!! Coś za coś

~~Patriota~~

Jeszcze potrzebne w Stalowce,czujniki aluminium.W innych miastach juz sie robia pomiary i pseudo biznesmeni maja duzo problemow,z eksploatowaniem swoich fabryk.

~boot

Tak! A bo samochody winne. A nie ludzie palący śmiecie plastikowe w piecach (bo żal oddać śmieciarzom za darmo, choć się za to płaci) + trujący przemysł.

~Rrrr

Manukun ile już kilometrów nakreciles ? Przyznaj się i nie unikaj komentarzy. Jesteś przecież numer jeden w walce ze smogiem.

~stalowiak

Kiedy wreszcie zostanie zainstalowany całodobowy monitoring jakości powietrza ze strefy aluminium. Czasami smród nie do zniesienia i te szkodliwe opary aluminium. Truje się szczególnie mieszkańców Os. Energetyków i Hutników.

balon1

Po co to akcja ? Wystarczy pojeżdzić rowerem po Pysznicy i wrocić do Stalowej . Smród zaczyna się od torów ..... . Nikt nie widzi problemu , a mieszkańcy chyba przyzwyczaili się do tego specyficznego smrodu .