W Żłobku Integracyjnym będzie więcej miejsc

Image

W czasie wakacji w Miejskim Żłobku Integracyjnym będą wykonywane prace modernizacyjne, po których będzie mogło uczęszczać do niego o 30 maluchów więcej.

Miasto szuka firmy, która zajmie się wykonaniem niezbędnych prac w budynku żłobka. Bryła nie zmieni się. Nowy oddział żłobkowy zostanie utworzony ma bazie dużej sali, która dotychczas była wykorzystywała jako sala rehabilitacyjna. Odbywały się w niej zajęcia z rytmiki, różne okazjonalne uroczystości. Miejsce to służyło także do integracji dzieci z wszystkich grup. Modernizacja ma zostać tak przeprowadzona, by można było wciąż tam organizować przestawienia (rozsuwana ściana). Szacunkowy koszt wszystkim robótwyniesie około 100 tys. zł. Wszystkie pracy przy tym zadaniu mają zakończyć się do 26 sierpnia br.

Uruchomienie dodatkowego oddziału będzie oznaczało zwiększenie comiesięcznych kosztów utrzymania co związane jest m.in. z zatrudnieniem opiekunów dzieci. Obecnie roczny koszt utrzymaniu 2 żłobków miejskich to 3 mln zł. Wciąż jednak będzie brakowało miejsc dla naszych maluszków.

Prezydent miasta planuje utworzenie nowego oddziału żłobkowego w drugiej miejskiej placówce żłobkowej. Prace w tym zakresie będą wykonywane w 2020 roku. Nowe miejsca pojawią się również po oddaniu do użytku długo wyczekiwanego żłobko- przedszkola z basenem. Ma ono powstać na terenie dawnego Przedszkola nr 18.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~stw

Jakiego działania? Mamy zadłużenie do 2034 roku, to teraz będziemy robić do 2050 roku???

manukun

@qwerty
Mamy porównywać się do gorzej zarządzanych miast i pocieszać, czy do lepszych i mobilizować do działania?

~Mrugała

Podobno koszt utrzymania jednego podopiecznego w tym żłobku wynosi ok. 4000zł miesięcznie. Z tego wynika, że lepiej by było przelać te pieniądze na konto prywatnych złobków albo po prostu dawać te pieniądze rodzicom, mamy nie musiałaby pracować. O kosztach budowy nie wspomnę.

~oiom

Nadberezny nie slucha madrych ludzi, bo jest zakochany w swoich durnowatych pomyslach. On madrzejszych eliminuje. Sprawa z Maciurzynska to w ogole porazka zeby to komentowac. Siedziala i zapisywala ludzi w jego kancelarii ale to bylo zbyt uwlaczajace wiec dostala stolek dyrektora. Najpierw jako p.o. a pozniej na stale. Konkurs na jej stolek to byla sciema. Takich numerow w urzedzie jest wiecej.

~manukunka

manukun Ty skoncz mowic LN co ma robic, bo on jedyne co umie, to czytac komentarze na fb i necie i pomysly ludu zagpiać ;) sek w tym, ze nikt madry mu nic nie podpowie, no i jest jak jest umiech

~Kaska

Żenujące rozwiązanie . Ma rację @manukun przypominając obietnicę z "książeczki wyborczej" Nadbereżnego. Obiecywał żłobko-przedszkole z basenem. Wybudowano jedynie maleńki żłobek za 3,5 miliona, którym wybrana bez konkursu, jego podobno ciocia, zarządza chyba nadal.
Koszty kredytów zaciągniętych przez Nadbereżnego generują około 5 milionów odsetek rocznie.
To znaczy, że przez horrendalne zadłużenie miasta dajemy bankom co roku prawie dwa takie żłobki.

~asz

Ciekawe kto był tak bardzo mądry i zdecydował o wybudowaniu parterowego żłobka. Żłobek jest miejski, sfinansowany i utrzymywany przez miasto więc pewnie w urzędzie ta mądra osoba nadal pracuje za publiczne pieniądze i co gorsza może mieć w zanadrzu jeszcze inne ciekawe pomysły.

~Qwerty

Mankun nie jestem ze StW, ale Ty chyba nie wiesz co piszesz 2 czy 3 lata temu nowy żłobek postawiony od zera... Chciałbym żeby mój włodarz robił tyle dla dzieci co LN. Niektórzy to tylko krytykę mają w głowie jak widać

~Roar

Grupa będzie miała nazwę "gąsienice" I trafi tam cała kartonowa opozycja...

manukun

Obiecanki o nowym żłobku słyszymy od kilku lat. Pieniędzy nie ma, ale za to miasto hojnie sponsoruje atrakcje dla całej okolicy. Prezydent w końcu ujawnił wydatki na koncerty Lata z Radiem, czy wciąż unika odpowiedzi?

~Jola

@ ~Renata
Szczególnie świetna ta że brakuje miejsc w żłobkach i przedszkolach. Rewelacja.

~Renata

Świetna wiadomość!