Prokuratura odkryła nieprawidłowości w BS w Grębowie

Image

Wciąż gorąco jest w sprawie zamknięcia Banku Spółdzielczego w Grębowie. Jak podaje prokurator została wyrządzona szkoda majątkowa w wysokości co najmniej 17 mln zł.

O Banku Spółdzielczym w Grębowie pisaliśmy już na łamach portalu. Sprawą zajęły się organy ścigania. 11 lipca 2019 roku Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu przejęła z Prokuratury Rejonowej w Tarnobrzegu śledztwo prowadzone w sprawie działania na szkodę Banku spółdzielczego w Grębowie, a polegające na udzielaniu kredytów z naruszeniem obowiązujących procedur bankowych, bez sprawdzenia zdolności kredytowych oraz bez właściwego zabezpieczenia.

- W wyniku podejmowanych przez Zarząd Banku decyzji kredytowych, została wyrządzona szkoda majątkowa w wysokości, co najmniej 17 mln zł. Śledztwo w przedmiotowej sprawie zostało wszczęte 5 lipca 2019 roku wskutek zawiadomienia złożonego przez Związek Rewizyjny Banków Spółdzielczych w Warszawie. Postępowanie znajduje się na wstępnym etapie, prowadzone jest w sprawie, co oznacza, że żadnej osobie nie zostały postawione zarzuty. Z uwagi na wartość szkody przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności od roku do lat 10- informuje Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu Andrzej Dubiel.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Rafał

SKOK Małopolska. Zamykany oddział, za oddziałem. I nikt nie reaguje? PIS chroni następny wałek? Ludzie zarządzający bez szkoły... samo to, już jest niedopuszczalne wg. prawa!

hitfromthebong

Bankier z ciebie taki jak z koziej dooopy trąbka skoro nie stać cie na reklamę umiech

~Ligo

Bankier słaba ta reklama... Nowe twory tak jak szybko się pojawiają tak szybko znikają...

~Colt

Bankier wykup sobie reklamę, cięciu. Co nie stać cię?

~Bankier

Zapraszamy do Nest Bank SA PP w Stalowej Woli przy ul. Okulickiego 98 (na przeciw hali targowej / księgarni Stańczyk).
Lokaty do 4 %, konta osobiste i firmowe za bezwarunkowe, niezmienne 0 zł. oraz kredyty z pomocą PLD de minimis, COSME oraz na rozwój, z marżą nawet 0%. Dla klientów indywidualnych gotówka w 24 h. Konsolidujemy też zobowiązania z zewnętrznych bankow (-1pp).

~seba

Wystarczy że będziesz członkiem tego rządu i brać będziesz jak z bankomatu! Proste zasady nie koniecznie uczciwe!

~ciocia jadzia

Tak się dzieje kiedy rady nadzorcze tylko kasę biorą i nic więcej. A w radzie są partyjni nie mający zielonego pojęcia o bankowości, może jedynie jak działa bankomat do pobierania grubej kasy.

~tola

Gdyby tak było jak tytule publikacji to nie doszłoby do takiej bryndzy. Prokuraturze na tacy przyniesiono danie pt. "Przekręt w BS w Grębowie"! Może z tego być tyle samo co ze SKOK-u w Wołominie! Nie ma się co podniecać bo skala nie taka sama, tam były miliardy a tu są miliony!

~Kredytobiorca

Kto się tam kredytował cała wieś?

~hart

A mowia ze pani prezes na gieldzie przejebala szmal?

~prezes

nie to tylko plotki zaraz dzwonie na policje

~TW POlek

Chłopy to POwinny w POlu pracować a nie PO bankach chodzić i robić zamieszanie. Skąd rolnicy mają oszczędności? przecież oni nie kradną.