Nietrzeźwi użytkownicy dróg

Image

Kontrole drogowe przeprowadzone przez stalowowolskich policjantów pozwoliły udaremnić jazdę dwóm nietrzeźwym kierującym. 49-letni kierowca bmw miał ponad promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli także kierowcę renaulta, który jechał mimo cofniętych uprawnień.

W poniedziałek na ul. KEN w Stalowej Woli policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 49-letniego kierowcę bmw. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie.

We wtorek natomiast w miejscowości Zaleszany na ul. Sandomierskiej funkcjonariusze drogówki zatrzymali do kontroli pojazd marki Mitsubishi. Policjanci od 49-letniego mieszkańca powiatu sandomierskiego wyczuli alkohol. Po przeprowadzeniu badania okazało się, że kierowca miał około 0,7 promila.

Obaj kierujący za swoje czyny odpowiedzą przed sądem, natomiast policjanci zatrzymali im prawa jazdy.

Również we wtorek na ul. Kwiatkowskiego stalowowolscy policjanci zatrzymali do kontroli 56-letniego kierującego renaultem, który decyzją starosty miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Jest to przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. O jego losie także zdecyduje sąd.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek. Wsiadajmy do pojazdów wypoczęci, a przede wszystkim trzeźwi. Bezpieczeństwo ruchu drogowego zależy przede wszystkim od nas.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~kiero

intełyligenty zza stodoly.

a co jesli pozyczam trzezwemu, a ten pozniej sie napije ?

jusek

Tylu pijanych na drogach,ze na trzeźwo boje się jechać.

Mariusz77

Albo być politykiem, policjantem lub "gwiazdą" TV . Oni też są bezkarni

~roman30

Jak chcecie sobie pojezdzic autem po alkoholu i nie zostac ukarani to musicie nie miec prawa jazdy i wiek ponizej 18 lat.Mozna jezdzic na podwojnym gazie,bo co moga zrobic takiemu młodemu,co najwyzej zatrzymaja karte rowerowa i zakaz jazdy rowerami.

Mariusz77

I co z tego ze jakiš skut#@&yn jedzie pijany nie swoim autem ??? Chyba ktoś kto mu to auto udoatępnil widział ze kanalia jest nawalona .

~Longin

do ~Login - a co w przypadku gdy uzytkownik nie jest właścicielm pojazdu? Pomyślaleś o tym? A co zrobic z pieszym czy rowerzytą który nie zna przepisów i powoduje wypadek? Bedzie licytacja tego co należy do niego? Dom, ziemia, kamienica i żywy inwentarz czy rodzinna firma np?

Mariusz77

Login....zgadzam się całkowicie z tym co napisaleś . Niestety zapewne nie doczekamy takich czasów gdy wladza zmieni przepisy i zacznie tak karać . A dlaczego ?? Bo sami na siebie bata nie ukręcą . ile to jużrazy bylo w mediach o zachlanych politykach czy policjantach za kierownicą .

~Vswj

I znowu błąd na błedzie w tekście. :(

~Prokurator 54

Ja tam na codzień jeździe autem pijany i nic do tej pory tirem woze żywność do biedronki a nawet prawka nie mam i tak już 9lat leci czasem lykne sobie pół litra jak wracam z Kielc z towarem i tak już 9 lat a jak milicja mnie łapie to 500i jadę dalej pozdrawiam i wypija za wasze zdrowie

~Login

Najprawdopodobniej nic lepszego by nie mogło być, niż konfiskata samochodu pijanego kierowcy . Jedziesz pijany ? Tracisz samochód a pieniądze z jego aukcji trafiają na konto leczenia ofiar pijanych kierowców . Że ewentualnie samochód firmowy ? Właściciel jego utratę dochodzi od tego , który prowadził po pijanemu !

mark30

oby więcej takich kontroli a po zatrzymaniu mandat z 20 000 zł i wpier….l policyjną pałą