Duże zainteresowanie poszerzoną formą programu „Rodzina 500+”

Image

16 lipca do stalowowolskiego parku trafił mobilny punkt informacyjny programu „Rodzina 500+”. Można było zasięgnąć informacji na temat nowej formuły programu i uzyskać pomoc w wypełnieniu wniosku.

- Prawo do świadczenia wychowawczego przysługuje wszystkim dzieciom, niezależnie od dochodu, który jest w rodzinie. Na dzień 15 lipca mieliśmy na terenie naszego województwa 85 tys. wniosków złożonych drogą internetową. Czekamy na 1 sierpnia. Wówczas będzie można złożyć wniosek w sposób tradycyjny, w wersji papierowej. Tutaj, na Podkarpaciu, ta tradycyjna forma podania do urzędu jest bardziej preferowana. Zatem na pewno ilość wniosków w znaczący sposób się zwiększy. My zabezpieczamy środki finansowe w kwocie 8,5 mln zł w miesiącu lipcu– mówiładziś w Parku Miejskim Ewa Leniart, Wojewoda Podkarpacka.

Program „Rodzina 500+” jest finansowym fundamentem wsparcia rodzin. Program wszedł w życie 1 kwietnia 2016 roku i przyczynił się do znacznej poprawy sytuacji materialnej rodzin. Zgodnie ze zmianami wprowadzonymi w programie „Rodzina 500+”, od 1 lipca 2019 roku świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18. roku życia, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę.

Złożenie wniosku w okresie lipiec-sierpień gwarantuje wypłatę świadczenia z wyrównaniem od lipca, najpóźniej do 31 października. Złożenie takiego wniosku od razu, czyli od 1 lipca, daje szansę na otrzymanie pieniędzy jeszcze w tym samym miesiącu.

- Do urzędu wpłynęły wnioski na blisko 7,1 tys. dzieci. Większość z nich jest już rozpatrzonych. Pod koniec tego tygodnia do stalowowolskich rodzin wpłynie kwota ponad 3,5 mln zł. Ponad 4,5 tys. dzieci pochodzi z rodzin, które były już objęte dotychczasowym programem, natomiast 2,6 tys. dzieci to są pierwsze dzieci w rodzinie, czyli te, które nie były objęte wsparciem programu „Rodzina 500+”– mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny.

W ubiegłym roku do stalowowolskich rodzin w ramach programu popłynęło 29 mln zł. Prezydent szacuje, że w dzięki nowym założeniom tym razem na ten cel zostanie przekazanych około 60 mln zł.

Wniosek o przyrznie świadczenie można złożyć przez Internet za pomocą systemu Emp@tia, profilu zaufanego ePUAP, portalu usług elektronicznych ZUS lub bankowości internetowej. Od 1 sierpnia dokumenty można również dostarczyć listem poleconym lub przynosić osobiście doUrzędu Miasta. Wnioski będą przyjmowane przez pracowników Wydziału Świadczeń Rodzinnych i Społecznych Urzędu Miasta przy ul. Wolności 7, pokój nr 8, w poniedziałek od godz. 7.30 do godz. 17.00, natomiast od wtorku do piątku w godzinach 7.30– 15.30.W przypadku pytań lub wątpliwości można zasięgnąć porady telefonicznej pod numerem 15 643 34 85.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Behe

Duże zainteresowanie? Hahaha ze trzy osoby może się tam na chwilę zatrzymały i o coś zapytały. smiech2

~@mieszaniec

Moja teściowa mieszka na Porębach w każdą niedzielę tam jestem. I ani ona ani ja nie widzimy tych upiększonych Poręb jak pier...lisz synek.

~@art2deco

Pomyśl 4 lata rządzą i jakoś nikt nie siedzi! Walnij się w łeb mocy nie żałuj

art2deco

Zabrali VAT-owcom i czyścicielom kamienic, nigdy im tego nie wybaczą.

~@mieszaniec

A rozrzutnik do gnoju też już tam macie od prezydenta?

~Krowa+

Miało być 500+ za krowę i 100+ za świnię dla gospodarzy na wsi. Tak kaczor chciał przekupić ludzi na wsiach licząc na unijne pieniądze. Ale rządzący nawet nie wystąpili o te śodki

~mieszkaniec

Do 123, hejterze osiedle PRĘBY to było bardzo brudne przez 12 lat nierządu poprzednika obecnego prezydenta ale ty cieciu wtedy o tm nic nie pisałeś. Pytaie jest dlaczego o tym milczałeś a teraz nasze osiedle jest wyjątkowo zadbane aż jestem dumny że tu mieszkam.

~mieszkaniec

Do 123, hejterze osiedle PRĘBY to było bardzo brudne przez 12 lat nierządu poprzednika obecnego prezydenta ale ty cieciu wtedy o tm nic nie pisałeś. Pytaie jest dlaczego o tym milczałeś a teraz nasze osiedle jest wyjątkowo zadbane aż jestem dumny że tu mieszkam.

~mieszkaniec

Do 123, hejterze osiedle PRĘBY to było bardzo brudne przez 12 lat nierządu poprzednika obecnego prezydenta ale ty cieciu wtedy o tm nic nie pisałeś. Pytaie jest dlaczego o tym milczałeś a teraz nasze osiedle jest wyjątkowo zadbane aż jestem dumny że tu mieszkam.

~SYGNALISTA

No to mamy "sukces" wielki w Unii Europejskiej. Przegraną Beatki nazywają klęską samej Unii. To aż wstyd, kiedy premier cieszy się jak dziecko w zasadzie z tego, że został wystrychnięty na dudka i że dzięki jego „wysiłkom” rząd PiS będzie miał bardziej pod górkę. Ja rozumiem, że propaganda ponad wszystko, ale chyba są granice niekompetencji.

~TOCI

Hecą można nazwać to, że wizycie przedstawicielki rządu towarzyszyło duże zainteresowanie. Jest to typowy przyklad jak z igły można zrobić rozrzutnik do obornika(odchody zwierzęce!) Sześcioro dorosłych ludzi i tyleż samo dzieci i to ma być to 'duże"? To było lekceważące potraktowanie pani wojewody i naszego lansera, który na tą okoliczność nawet garnitur w kolorze chabru przywdział. Nic to nie pomogło, ludzie powiedzieli dość okłamywania nas i mamienia naszymi pieniędzmi. Powoli ale wraca wiedza na temat manipulacji politycznej. Cukierki to chociaż były czekoladowe czy jakieś krówki? Wysiliła się pani Leniart, oj wysiliła...!

~`123

Nasz prezydent tylko lansik a ulice jak były brudne na Porębach dalej brudne od 4 lat nie sprzątane myślałam ze po zmianie prezesa MZK to zrobią ,zamieniły tylko z kobiety na mężczyznę syna SAGANOWSKIEJ i dalej ten sam dud!!!!!!

~wobo

Panie Nadbereżny trzeba było lepiej wybrać piaskownicę tam byłoby więcej dzieciaków no i cukierki od pani Leniart poszłyby wszystkie od ręki! Myśl pan na przyszłość, uruchom myślenie to chyba nic nie kosztuje!

~@Donek

Donek jesteśmy silni.
Opozycja jest tak słaba ,że prezydent miasta nie musiał nawet za księdza ze szkoly sportowej przepraszacPedofil w szkole lepszy od homoseksualistów mających odwagę przyznać się do swojej odmienności.Masz zupełną rację.

~Donek

Drodzy Rodacy są wdzięczni za czyszczenie kamienic z Polaków, dobry zysk z inwestycji Polaków w AmberGold, podniesienie wieku emerytalnego Polakom i szczodrosc przy zwracaniu VAT z kasy Polaków. I dozgonnie za Nocną Zmianę.

Jestem z Wami Rodacy w PE. Pamiętajcie o zbliżającej się gratyfikacji wyborczej dla organizatorów pięknego, miłego naszego życia nadzwyczajnej kasty. I nie bądźcie tak małostkowi bo też bierzecie 500.

#WaszSzwab

~sasasa

Dej mi pinset. A tym bykom co nie mogą dzieci mieć to podatek. Niech bulo.

~Marek

Mój Drogi Rodaku, któremu podobają się rządy obecnej władzy. Rozumiem Twoją radość, z otrzymywanych gratyfikacji pieniężnych, tak chętnie Ci przekazywanych przez obecną władzę. Gdybym się kwalifikował, pewnie sam bym skorzystał, bo fajnie jest dostawać kasę za darmo nie zastanawiąc się skąd sie ona bierze. Pomijam już fakt, że za wszystko i tak już zapłaciłeś, lub zapłącisz wkróce w sklepie i z wszystkimi nowymi podatkami. Istnieje jednak pomiędzy nami różnica, bo ja zdaję sobie sprawę z tego, że ten program wkrótce się skończy. Powiem Wam nawet kiedy się skończy. Otóż skończy się wtedy, kiedy obecny rząd utrwali swoją władzę całkowicie podporządkowując sobie sądy i media. Włądza nie będzie się już bała nikogo, nawet Ciebie. Nadchodzące wybory mogą się okazać ostatnimi, w kórych Twój głos będzie coś znaczył. Kiedy zorientujesz się, że mówiłem prawdę będzie już za późno, bo nie będziesz mógł zmienić zdania podczas kolejnych wyborów, bo władza mając pod kontrolą Komisję Wyborczą i SN, każde kolejne wybory uzna za ważne i oczywście przy 100% frekwencji. Rozpoczniesz wtedy nowy etap w swoim życiu - okres niezadowolenia, który potrwa na pewno kilka lat, potem kiedy sytaucja i jakość Twojego życia znacznie się pogorszy, a Twoja świadomość osiągnie stan świadomości, który ja obecnie posiadam. Rozpoczniesz kolejny etap - buntu. Zrozumiesz jak otumaniła Cię władza gardząc Tobą na tyle, żeby mieć przekonanie, że dasz się przkupić, ale sam nie będziesz mógł zrobić nic. Będziesz musiał organizować podziemie, żeby coś zmienić. To potrwa koelejnych kilkanaście lat, przerywanych być może aresztowaniami Ciebie, albo Twoich konspiracyjnych kolegów. Kiedy taka świadomość przejdzie na masy, wtedy jedynym sposobem na przywrócenie wolności będzie ulica. BYć może krwawa konfrontacja z władzą, jak już wile razy bywało. Ostatnio do tego etapu musiało minąć 44 lata. Nie zrób tego swoim dzieciom, czy wnukom. Życzę Ci, abyś poświęcił kilka chwil na refleksję, póki jest jeszcze na to czas, choć zostało go bardzo mało.

~kicia

"jasiek" ja nie zwróciła uwagi ale po przeczytaniu twojego wpisu zgoda.

~ola

Kiedy patrzę hen przed siebie na te lata co minęły, co zyskałam a co diabli wzięli... To dochodzę do wniosku, że elity to były w II RP a teraz mamy pożal się boże elyty. Poziom światowy to jest wówczas gdy położysz się "wielki" w centrum miasta a nogi masz w kartoflach! Zrób sobie lewatywę to powinno ci pomóc przed snem wieczornym. Przeczyści cię łagodnie nie przerywając snu!

~wielki

Kiedy patrze na te piękne zdjęcia to idze elite z naszego miasta na najwyższym poziomie światowym. Ale lemingi piszcie dalej swoj wypocny bo bardzo smutno bez waszej glupoty.

~~do jasiek

Nie jestem w pracy bo ja już nie muszę pracować.

~~do jasiek

Nie jestemw pracy bo ja już nie muszę pracować.

~do jasiek

Głupiś jaśku jak but. Nic tego nie zmieni, nawet twój komentarz.
Jesteś w pracy to pracuj, bo już niedługo możesz ją stracić za tak głupie komentarze. PÓźniej będziesz płakała i narzekała na cały świat. Jak się nie ma w głowie, to trzeba szukać dziury w całym.

~jasiek

Dlaczego usunięto mój komentarz? Przecież napisałem prawdę, że nasz dzieciuch się cieszy z postawionego namiociku czemu dał mocny wyraz na pierwszym zdjęciu a pani vice powinna zasłaniać nogi bo raczej nie ma co pokazywać takich wałków i nawet najładniejsze buty tego nie zmienią. Prawda boli to ma boleć.

jusek

Kim jest ten facet w niebieskim,przyciasnym garniturku? Wygląda"trochę" śmiesznie...Moda jest ważna,ale trochę zadbania o swój wygląd,nie zaszkodzi.

~lipton

krasnale z poko i tak was zjemy przy urnie wyborczej haha smiech2

~Tata Zuzi

Dwa Kundelki opozycji tylko szczekają i nicki zmieniają. Tylko na to stać stalowowolskich totalnych? Hejt w internecie? Mieszkańcy pięknie dziękują!

~Prawda

Prawie wszystkie kilkadziesiąt wpisów wieczornych od "obywatel" do "zorro" WPISAŁ TEN SAM OPOZYCYJNY HEJTER!
To jest "siła" stalowowolskiej opozycji, a pod sądem 8 osób!

~Sratata

Tylu tu mądrych A wygrać wyborów nie potrafią !!

~Zorro

Ja się nie martwię opozycją, opozycja się martwi tylko o głosy pedałów to już wystarczy zmartwień :-) Innych obietnic wyborczych nie wypełniają to co mi po nich.