IX Biesiada Folkloru "Konie Naszą Pasją"

Image

Po raz kolejny w miejscowości Obojna spotkali się miłośnicy koni. I tym razem nie obeszło się bez konkursów i zmagań. Bo najpiękniejsza jest rywalizacja.

Pogoda dopisała, nie było upału, co pozwoliło na przyjemne spędzenie czasu w niedzielne popołudnie z całą rodziną na pikniku zorganizowanym w Obojnej. Oczywiście najważniejsze były dziś konie i ich jeźdźcy. Wspaniałe zmagania wywoływały sporo emocji, a i jak zwykle, również salwy śmiechu.

Imprezę otwarto uroczystym korowodem. Później miał miejsce konkurs zręczności powożenie, pokaz skoków przez przeszkody stałe. Pokazy jazdy konnej jak zwykle podobały się najbardziej. Tutaj liczył się nie tylko kunszt, spryt, ale i doświadczenie i talent, a także miłość do zwierząt, bo jak mawiano, koń od razu wyczuje, że coś jest nie tak. Musztra kawaleryjska i zawody kawaleryjskie, władanie szablą i lancą to coś co powoduje wzrost adrenaliny. Są tacy, którzy biesiady w Obojnej nie opuścili jeszcze ani razu.

Dziś mistrzami powożenia byli Adam Mudy i Andrzej Madej, którzy trasę pokonali z czasem 1,16 min. II miejsce zajęli Adam i Tomasz Czarneccy (1.19). III miejsce zajęli Łukasz Kowal i Wojtek Wuczko (1,21).

Materiał video


Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
siwysiw

Adam Mudy i Andrzej Madej! Nie Madejowie!

~roman

biedne konie

~warte uwagi!

Polaku, tak Cię okrada PiS: Cena benzyny z sierpnia 2011: na stacjach: 5,26 zł, na rynkach światowych: 108 dolarów za baryłkę. Ceny benzyny z czerwca 2019: na stacjach: 5,28 zł, na rynkach światowych: 63 dolary za baryłkę.

~nnn

Adam Mudy i Andrzej Madej kochana redakcjo!

~jan

A jak gość nap......a tego czarnego ogra od 10 min. na filmiku , to nikt nie widzi ? Konie naszą pasją , jak widać nie dla wszystkich , ciekawe co na to Animalsi..?

~Olo

Do 123 a twoja fotka na przedostatnim zdjęciu masz lep jak ten balon tylko szkoda ze pusty w srodku !! hahah