Potrącenie rowerzystki na KEN

Image

To kojenie w naszym mieście potrącenie rowerzysty. Kobietę kierującą jednośladem odwieziono do stalowowolskiego szpitala.

Do tego zdarzenia drogowego doszło na DW 871 (ulica Komisji Edukacji Narodowej) 11 lipca 2019 roku około godz. 8:30, na przejściu dla pieszych znajdującym się przy zjeździe z wiaduktu. Kobieta kierująca rowerem wjechała na jezdnię w miejscu niedozwolonym dla jednośladów próbując po pasach przejechać ulicę na drugą stronę. Wtargnęła wprost pod koła samochodu marki Opel Astra (auto na stalowowolskich numerach rejestracyjnych). Doszło do zderzenia.

Na miejsce wezwano policję, straż pożarną i zespół ratownictwa medycznego. Jako, że kobieta doznała między innymi urazu głowy, odwieziono ją do stalowowolskiego szpitala na badania. Jeden pas ruchu (w stronę Tarnobrzega) został na jakiś czas zablokowany.

To już kolejne zdarzenie tego typu z udziałem rowerzystów. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach i baczniejsze zwracanie uwagi podczas przejazdu przez ulicę na to, co dzieje się na drodze. Nawet, jeśli pierwszeństwo ma rowerzysta, w starciu z rozpędzonym samochodem ma małe szanse na to, by wyjść z tego typu kolizji bez szwanku. Prawdziwą plagą są rowerzyści, którzy bezmyślnie wjeżdżają na pasy w miejscach, gdzie nie wyznaczono dla nich toru jazdy. Takich przypadków są tysiące, chociażby na Okulickiego, Poniatowskiego czy KEN, gdzie samochody poruszają się nierzadko bardzo szybko.Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~kierowca

A ilu rowerzystów idiotów jeździ po zmroku bez świateł, prosząc się o śmierć tego nie zliczę..

~J 23

Do ~time to tome . Kolejny kierowca, który nie zna przepisów ruchu drogowego. To jednak jest dramat... Zweryfikuj to co napisałeś: "Zjeżdżam z ronda, mam pierwszeństwo bo jestem na rondzie..." . Gdzie Ty człowieku masz rozum? Może znasz jeszcze jakieś ciekawe przepisy? Kompromitujesz kierowców przed rowerzystami.

jusek

Do "time to time"
Podzielam Twoje poglądy.
Zastanawiam się, co za kretyni dali uprawnienia"pedałocypedom" do wyprzedzania z prawej strony,pomiędzy dwoma kolumnami samochodów.Jazda pod prąd na jednokierunkowej to debilizm.
Większość rowerzystów to kretyni,imbecyle intelektualne albo lub pozbawieni rozsądku ćwoki.Mający pojęcie o zasadach ruchu drogowego to mniejszość.Na granicy błędu statystycznego.
No i kwestia ubezpieczenia i posiadanych uprawnień. 18 lat nie oznacza iż ktoś jest na tyle inteligentny, aby kierować rowerem.Czym to się różni od prowadzenia samochodu?W końcu" rowerowiec" jest takim samym uczestnikiem ruchu drogowego jak ja.
OC powinni płacić obowiązkowo.

~time to time

Kierujący Oplem powinien założyć sprawę cywilną o odszkodowanie. Poza tym kto zapłaci za ewentualne uszkodzenie auta? Dlaczego rowerzyście nie ubezpieczają się? OC dla cyklistów istnieje. I to ubezpieczenie przypisane jest do osoby a nie do pojazdu, jak w przypadku samochodów.
Dziwię się Policji. Wystarczy stanąć przy kilku przejściach dla pieszych i macie w kilka dni tyle kasy z mandatów, że HOHO! I jeszcze jedno. Przejazdy dla rowerów przy rondach. Zjeżdżam z ronda, mam pierwszeństwo bo jestem na rondzie, ale rowerzysta chamsko wjeżdża mi wprost pod zderzak. Czasami mam ochotą dodać jeszcze gazu, a nie hamować. Słuchawki na uszach. Gadanie przez komórkę, ba! pisanie smsów, to normalne u rowerzystów. I jeszcze jazda po chodnikach. Powinno się tego zabronić. Szybkość. Czasami ścieżka rowerowa, to jakby tor kolarski. Tak szybko się poruszają, gdzie ludzie chodzą z dziećmi. Dojdzie kiedyś do ogromnej tragedii w tym mieście. Bardzo łatwo potracić śmiertelnie dziecko. Nie raz widziałem sytuacje "o mały włos". Kultura jazdy jest potrzebna gdy się naciska gaz w aucie, i pedałuje. Pozdrawiam

~Ona

Oj się Ania poturbowala. Takie skutki nie używania mózgu.

~adas

K... to moj rower co mi w tamtym roku za.....li

~RaV

Do tego typu wypadków dochodzi przez obecność przy niektórych przejściach dla pieszych przejazdów rowerowych. Takie przejazdy w miejscach nieposiadających sygnalizacji świetlnej powinny być surowo wzbronione! To tylko uczy rowerzystów, że są jak święte krowy i wszystko im się należy. A jak ktoś mi znowu powie, żeby przy wszystkich przejściach były przejazdy, bo rowerzyści i tak przezeń przejeżdżają to ja odpowiem, że równie dobrze można zlikwidować ograniczenia prędkości dla aut, bo kierowcy i tak często łamią te przepisy.

~do luu

jesteś debilem jakich mało poco w dzień jak to światło przy rowerze jest nie widoczne w dzień chyba że zastosujesz reflektor jak w samochodzie kretynie

~jps351

A może panowie policjanci powinni stanąć w kilku miwjscach koło pasów (tych bez przejazdu dla rowerów) i przez jakiś czas pouczać, a po kilku dniach egzekwować przepisy od cyklistów?

~zmijka49

nie bede broniła rowerzystki bo zgodnie z przepisami w tym miejscu powinna rower prowadzic ..ale zastanawia mnie fakt piratow drogowych ( kierowcow samochodow) ktorzy po Stalowej Woli jezdzą tragicznie ..bo jak wyjasnic fakt ze auto potrącając rowerzystke tuz po opuszczeniu skrzyzowania z sygnalizacją swietlną zatrzymalo sie daleko poza przejsciem dla pieszych..kiedy wreszcie panowie policjanci rusza dupska ze stolkow i zaczną patrolowac miasto w ktorym przepisy ruchu drogowego sa łamane nagimnnie..

luu

Rowery powinny jeździć w dzień na światłach ...

~chlebak

Rowerzyści to największa zmora tego miasta

~-jelko

Kolejna tępa dzida wymusza pierszeństwo -może policja powinna zacząć w końcu wystawiać mandaty dla rowerzystów

~niskoupadła

rowerzyści i cykliści weźcie się chwilkę zastanówcie, czy warto zderzyć się z jezdnią po uderzeniu samochodu, na którym wcześniej wymusiło się pierwszeństwo

~jan

... warto mieć ubezpieczenie mieszkania od zalania, bo to nic innego jak OC w życiu prywatnym i tu mieści sie rekreacyjne uprawianie sportu ( jak jazda rowerem zdrowotnie ), tak przynajmniej jest w PZU, wtedy to ubezpieczyciel pokryje koszty naprawy samochodu, oczywiście do wysokości sumy ubezpieczenia.

~JOJO

JEŚLI PRZY PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH JEST ŚCIEŻKA DLA ROWERZYSTÓW TO SĄ WG. PRZEPISÓW NA TAKIM SAMYM PRAWIE CO PIESI !!!! i MAJĄ TZW. PIERWSZEŃSTWO........TAKIE SĄ PRZEPISY CO NIE ZNACZY ŻE SĄ ZWOLNIENI Z TRZEŹWEGO MYŚLENIA I PCHAJĄ SIĘ POD AUTA !

~żabba

fakt, ścieżki rowerowe są a po paru metrach znikają. i co? jechać? prowadzić? znów jechać?

go123

Ja też poruszam się na rowerze, ale dotychczas nikt nie zdołał mnie upolować.

~Odi

Skoro kierowcy aut jeżdżą nieprawidłowo to dlaczego między autami nie dochodzi do tyłu zdarzen co z udzialem rowerzystów? Ponadto uważam że to przejście u podnóża wzniesienia to jest pomyłka, kilka metrów dalej są światła. Co tez nie zmienia faktu że co poniektorym wiadukt pomylił w się z torem wyścigowym i prują na łeb na szyję.

e2rds

rowerzysta, już wytłumaczyłeś swoimi mądrościami którymi ulicami będzie jechał wyścig, wyszedłeś na debila, więc lepiej ogranicz swoje następne mądrości w wypowiadaniu się.

~Qwerty

To wina kierowcow oni jak widzą rowerzystę na pasach to specjalnie jakby wyrok mieli wykonać.

~J 23

Do ~abc Masz rację. Po części wynika to z tego, że zgodnie z prawem wystarczy mieć 18 lat i można jeździć rowerem po drogach publicznych. A czy Ci rowerzyści, którzy nie mają prawa jazdy na samochód znają przepisy? Śmiem przypuszczać że zdecydowana większość nie zna. Po komentarzach można zorientować się, że duża część kierowców nie zna przepisów - to jest dramat. Ale przepisy przepisami, a zdrowie i zdrowy rozsądek oraz dbanie o własne zdrowie i życie to jeszcze inna para kaloszy. Część z uczestników ruchu zachowuje się jakby prawa fizyki ich nie dotyczyły i jakby byli nieśmiertelni. Tak ciężko zadbać o swoje zdrowie i życie? Po co wjeżdżać gdzieś zza krzaków na przejazd rowerowy z dużą prędkością wprost pod koła auta?

kabi

rowerzysta, czy ty kiedykolwiek prowadziłeś samochód? Czy wiesz że tonę żelastwa nie da się zatrzymać natychmiast? Niektórzy rowerzyści w ogóle nie rozumieją zasad ruchu, myśli że jest wąski i się zmieści a kierowca go widzi i w razie czego zahamuje.

~Jerro

Jeśli rowerzystka to znaczy że jechała na rowerze a ze znaku wynika że powinna przeprowadzać . Lepiej nich rowerzystka szykuje kaskę na naprawę pojazdu który uszkodziła

~abc

Jestem kierowcą i wiem jak jeżdżą rowerzyści. Nie patrzy czy może bezpiecznie przejechać i wali prosto pod samochód.Sama miałam kilka takich przypadków.Bezmyślność i głupota przeważnie jest po stronie rowerzystów.

~~J 23

do ~rowerzysta. Oj widzisz jak Ty nic nie rozumiesz. Żebyś zrozumiał to co czytasz to, ktoś musiałby Cię tego nauczyć. Jak dotąd w tekście pisanym widzisz tezy, których nie ma, dopowiadasz sobie coś i nie rozumiesz prostego tekstu. Nie zamierzam Ci tłumaczyć tego bo szkoda czasu. Generalnie polecam zacząć od zadań z matematyki powiedzmy od podstawówki plus jakiekolwiek zadania z logiki - to powinno pomóc. W matematyce liczy się jasno i precyzyjnie napisany tekst i nie ma pola dla "nadinterpretacji" czytaj zmyślonych bajek. Te teksty, które piszesz zupełnie mnie nie dotyczą. Wymyślasz coś czego w nich nie ma.

~rowerzysta

Kierownicy są idealni to tylko Ci źli rowerzyści i piesi .....

~rowerzysta

A kim Ty J23 niby jesteś, żeby uczyć ludzi czytać... ????

~kraki

Skoro jest tyle zdarzeń to oznacza, że infrastruktura w mieście jest źle zaprojektowana, bo po pierwsze: pozwala jeździć z nadmierną prędkością kierowcom, po drugie: przejazdy rowerowe nie są wymalowane tam gdzie są potrzebne więc ludzie masowo wjeżdzają na przejścia rowerami, po trzecie: nie ma znaków skierowanych do rowerzystów dot. np: pierwszeństwa przejazdu, a same drogi rowerowe często są kiepsko zaprojektowane.