Coraz bliżej budowy hospicjum dla dzieci

Image

Od kilku lat mówi się o budowie Hospicjum dla dzieci w gminie Zaleszany. Sam kosztorys inwestorski opiewa na ponad 5 mln zł. Pieniądze pochodzić będą ze zbiórek społecznych.

Inwestycją zajmuje się Fundacja „Z serca dla serca”. Został już stworzony projekt, jest 1,5 hektarowa działka, którą przekazała Gmina Zaleszany. Trwa zbiórka na to dzieło. Wszystko jednak po kolei. Teraz zbierane są pieniądze na fundamenty, później przyjdzie czas na resztę, bo to od hojności ludzi zależy prędkość działania.

Obecnie dzieci z rodzicami muszą udawać się po pomoc aż do Rzeszowa czy Lublina. Jak bardzo jest to uciążliwe, w sytuacji osób skierowanych do hospicjum, nie trzeba nikomu tłumaczyć. Ośrodek w gminie Zaleszany, niedaleko Stalowej Woli to szansa na godne spędzenie czasu rodziców z dziećmi w tych trudnych chwilach. Obecność najbliższych wiele znaczy, zwłaszcza dla maluchów, które nie dość, że cierpią, to jeszcze w pełni nie rozumieją co i dlaczego się dzieje. Dzięki hospicjum w gminie Zaleszany wiele może się zmienić dla ciężko chorych dzieciaków i ich rodzin. Przede wszystkim najmłodsi pacjenci będą mogli mieć przy sobie non stop rodziców.

Jak czytamy na stronie fundacji „Choć choroba nowotworowa u dzieci występuje rzadziej niż u dorosłego człowieka problemem jest jej wykrycie we wczesnym stadium. Problemem jest także szybkość namnażania komórek rakowych. U dorosłego człowieka liczba podwaja się w ciągu trzech miesięcy, u dziecka to tylko 3 tygodnie. Najczęstsze choroby nowotworowe u dzieci to: białaczka (85% wszystkich przypadków zachorowań. Atakuje zwykle najmłodszych między 2 a 5 rokiem życia), guz mózgu (10% wszystkich przypadków zachorowań. Atakuje zwykle dzieci miedzy 3 a 10 rokiem życia), chłoniak (5% wszystkich przypadków zachorowań. Atakuje zwykle dzieci miedzy 5 a 6 rokiem życia).

Co roku na Podkarpaciu na raka umiera 4,5 tys. osób. 8,9 tys. dowiaduje się, że zachorowało.[/p]

Klknij: Zbiórka na Hospicjum dla Dzieci w gminie Zaleszany

Zdjęcia: Fundacja „Z serca dla serca”.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój będzie pierwszy.