Najpierw budynek, teraz dotacja dla Stowarzyszenia Kibiców

Image

Radna Joanna Grobel- Proszowska czuje się zbulwersowana faktem, że jedno ze stowarzyszeń otrzymało od miasta „podwójną” pomoc.

- Bardzo mnie zbulwersowało, że nie dość, że Stowarzyszenie Kibiców otrzymało super lokal przy ulicy Popiełuszki, obok baru Ravioli, tam, gdzie kiedyś był sklep obuwniczy, a potem kominki, to jeszcze dostało w tej chwili dotację z budżetu miasta w wysokości 60 tys. zł- mówi radna Joanna Grobel- Proszowska.

Stowarzyszenie Kibiców Stali Stalowa Wola (SKSSW) powstało we wrześniu 2008 roku z inicjatywy najbardziej zagorzałych kibiców Stalówki. To grupa miłośników i pasjonatów lokalnej piłki nożnej. Chcą dla sportu działać i pracować realizując różne inicjatywy. Mają na swoim koncie już kilka z nich jak np. Piłkarskie Turnieje Kibiców, Znicz Dla Zmarłych Sportowców, wyjazdy na mecze koszykówki i mecze piłkarskiej reprezentacji Polski. By uatrakcyjnić widowiska sportowe, a tym samym zintegrować środowisko kibiców, zakupili nawet kompresor do malowania flag i sprzęt nagłaśniający.

Ich działalność nie zamyka się jedynie w kręgu piłki. Od lat angażują się w życie społeczne, są widoczni wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ciekawego. Wraz z Miejskim Domem Kultury realizowali projekty: „Warsztaty Muzyczne", „Warsztaty Plastyczne Dla Dzieci i Młodzieży", na których powstał projekt maskotki naszego Klubu- Demona. Uczestniczą także w akcji „Przyjazny- Bezpieczny Stadion", którego celem jest uczenie kulturalnego dopingu młodego pokolenia kibiców. Są to odpowiedzialni ludzie, którzy promując dobre zachowania stadionowe wyrabiają w kolejnych pokoleniach prawdziwą miłości do piłki i swojego klubu, bez przemocy i agresji. SKSSW prowadziło również akcję „Ratujmy Stalówkę".

Stowarzyszenie otrzymało do miasta pomieszczenie przy ul. Ks. J. Popiełuszki, a podczas ostatniej sesji Rady Miasta dodatkowo jeszcze dotację w wysokości 60 tys. zł na zadanie „Upowszechnianie kultury fizycznej poprzez wspieranie szkolenia sportowego i imprez sportowych dla Stowarzyszenia Kibiców Stali Stalowa Wola na prowadzenie na terenie Stalowej Woli otwartego ośrodka Kibice Razem 2019”. Joanna Grobel- Proszowska zwróciła uwagę, że wcześniej stowarzyszenie dostało lokal w dobrej lokalizacji, o jakim inne stowarzyszenia mogłyby tylko pomarzyć, a teraz jeszcze daje się mu pieniądze.

- Wtedy była też mowa, że jest to stowarzyszenie dysponujące pieniędzmi i raptem to stowarzyszenie, po otrzymaniu takiego prezentu, dostaje kolejny prezent na prowadzenie ośrodka „Kibice Razem”. Co to w ogóle jest za zadanie i co to znaczy „Kibice Razem”?- dopytywała radna.

Jak wyjaśnił prezydent Lucjusz Nadbereżny jest to projekt prowadzony przez PZPN przy wsparciu środków rządowych, a dotyczący kształtowania świadomości środowisk kibicowskich, tworzenia odpowiedzialnych zachowań na stadionach i kreowania dobrego wizerunku swojego klubu.

- To jest z punktu widzenia Miasta Stalowej Woli bardzo istotny projekt i dlatego mieści się on na osiedlu Fabrycznym, i dlatego jest on skierowany na to osiedle, bo ja go rozumiem również jako ważną część procesu rewitalizacji tego obszaru miasta, bo w różnych obszarach miasta są różne grupy kibiców. Mamy Poręby, mamy Czarnieckiego, Śródmieście, Siedlankę, ale jest tutaj kwestia osiedla Fabrycznego, tego miejsca, które ma być integratorem środowisk. Ten projekt ma przede wszystkim za zadanie współpracę z organizacjami o charakterze społecznym, organizacjami o charakterze bezpieczeństwa, wypracowywaniu pewnych metod współdziałania, eliminacji zachowań niebezpiecznych, wspólnego prowadzenia spraw promocji sportu, rozumienia ruchu kibicowskiego w dobrym sensie. Inne miasta bardzo mocno korzystają z tych środków, jeszcze mocniej dotują organizacje kibiców, bo wiedzą, że wzajemne współdziałanie ma później dobre rezultaty we współpracy. Proszę tego nie odczytywać jako prezent dla nich, bo kibice nie są wcale inna grupą społeczną niż pozostałe grupy, które z racji działań środowiskowych ubiegają się o granty, czy dotację na terenie Miasta Stalowej Woli. Kwota dotacji będzie podwojona z punktu widzenia zadań, które są zrealizowane. W ramach udzielonej dotacji, czy to z miasta, czy ministerialnej stowarzyszenie będzie opłacać koszty utrzymania lokalu- wyjaśnił Lucjusz Nadbereżny.

- Panie prezydencie, ale te pieniądze nie są najwyraźniej na zadanie, tylko na utrzymanie lokalu- mówiła radna Joanna Grobel- Proszowska.

Jak wyjaśnił prezydent są to środki pozyskiwane przez PZPN z różnego rodzaju źródeł, a następnie przekierowane w formie dotacji. Zasada jest taka, że jest to minimum 50%. Włodarz Stalowej Woli powiedział, że środowisko kibicowskie posiada bardzo silną autonomię. Samorząd nie ma zamiaru jej łamać. Działalność stowarzyszenia przyczyni się do rozwoju piłki nożnej i ustalenia prawidłowego obrazu propagując dobre zachowania. Stowarzyszenie jako pełnoprawna organizacja ma prawo, tak samo jak i inne stowarzyszenia, ubiegać się o dotacje z miasta.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Ha ha ha

@Szef nikt tak jak.taki dureń jak ty nie ośmieszył NadbereznegoWygral dzięki kibolom,ale czad
Zaczynam rozumieć powiedzenie pożyteczny idiota.

~Szef

Do poniżej pan prezydent jest naszym kolega i nic tego nie zmieni my pomogliśmy mu wygrac oraz w dniu wyborów moblizowalismy się aby oddać głos na niego więc zamilcz na otwarciu stadionu będzie prowadził doping zamiast mlynowego

~klaki

Kibice nic nie powinni brac od partii Nadbereznego .Tak samo jak madry pies nie je kości od sąsiada.Lucek to manipulant ,bedzie mowił ze popieraja go kibice,a to nie prawda.

~marlow

Jak tak żal d..ę ściska to niech sobie radna Grobel Proszowska przypomni komu Szlęzak umarzał podatki. A Stowarzyszenie Kibiców w tym przypadku robi dobrą robotę - tak trzymać !

~kibic

Będzie gdzie omawiać ustawki i jaki budynek wymalować !Postawcie więcej przystankow mks bo chcemy zobaczyć czy szyby wytrzymają strzala z buta!!A i nowe hamskie piosenki będziemy mieli gdzie wymyslac i cwiczyc !!

~Ha ha ha

Nadberżny rusz głową.,Z powodu twoje j pilki ludzie tu ani nie zostaną ani ich nie przybędzie

~Porażka

Obstawienie się żulami to ruch prezydenta.Bedziemy teraz zastraszani?Czy jak?
Nadberżny widzi w internecie jak się zachowują.Normalny kibic idzie na mecz cieszy się nz wygranej ubolewa nad nprzegrana i to wszystko.Moze obstawi zakłady b
Czy to będzie.sekta donoszące prezydentowi kto nie będzie na niego głosować
Dość trwonienia pieniędzy!!!!

~siwy

kiedy wreście otwarcie trybuny? miało być w czerwcu i cisza

~Kibice

Ta radę pan prezydent ma dobry kontakt z nami

~Ha ha ha

Panie Prezydencie to jak będzie panwychowywał tam kibiców Te pieniądze to na zakup konfesjonalów które pan tam postawi? Bluzgają jak cię mogę na forach internetowych

~ekspert

czas na karnety i pobicie Wiodzewa w tym zakresie

~Ej ...

Za te pieniądze logopeda pomóglby napewno panu prezesowi

~znawca

akurat popieram takie coś lepsze to niz park dla psów

~ekspert

przestancie pierniczyć niektórzy z tamtego srodowiska to naprawdę spoko ludzie wiem bo z paroma pracuję na jednym wydziale nie wrzucajcie wszystkich do jednego worka obecnie przygotowywane są oprawy na otwarcie stadionu

~milicjant

Czyli propagowanie kibolskiego bandyctwa przez władze !Wszyscy wiedza ze takie stowarzyszenia lacza się w jednym sprzedarza narkotykow i ogolnie rzecz biorac bandyctwem!Przyklady w Krakowie np. a jest ich mnóstwo!!Jeszcze im spreye kupcie żeby nowe elewacje ZDK pomalowali na dzień dobry !!

~kibic

to my przyczynilismy się do wygrania wyborów przez LN i jes t naszym kolegą po szalu za młodu i teraz zresztą też dziekujemy panie prezydencie jest pan the best pozatym stwoarzyszenie jest organizacją ukształtowaną na mocy prawa i nie można nam zabronic takej pomocy

~ekspert

Kibice też są ludzmi nowy stadion nowe wyzwania czas przyciagnać tłumy na H15

~Figo

Rence opadajom

~kosa

Ciekawe, co na to mieszkańcy bloku, gdzie znajduje się ten lokal. Byli informowani o tym "sąsiedztwie" przez pana prezydenta w ramach jego objazdu miasta na hulajnodze ?