Najpierw budynek, teraz dotacja dla Stowarzyszenia Kibiców

Image

Radna Joanna Grobel- Proszowska czuje się zbulwersowana faktem, że jedno ze stowarzyszeń otrzymało od miasta „podwójną” pomoc.

- Bardzo mnie zbulwersowało, że nie dość, że Stowarzyszenie Kibiców otrzymało super lokal przy ulicy Popiełuszki, obok baru Ravioli, tam, gdzie kiedyś był sklep obuwniczy, a potem kominki, to jeszcze dostało w tej chwili dotację z budżetu miasta w wysokości 60 tys. zł- mówi radna Joanna Grobel- Proszowska.

Stowarzyszenie Kibiców Stali Stalowa Wola (SKSSW) powstało we wrześniu 2008 roku z inicjatywy najbardziej zagorzałych kibiców Stalówki. To grupa miłośników i pasjonatów lokalnej piłki nożnej. Chcą dla sportu działać i pracować realizując różne inicjatywy. Mają na swoim koncie już kilka z nich jak np. Piłkarskie Turnieje Kibiców, Znicz Dla Zmarłych Sportowców, wyjazdy na mecze koszykówki i mecze piłkarskiej reprezentacji Polski. By uatrakcyjnić widowiska sportowe, a tym samym zintegrować środowisko kibiców, zakupili nawet kompresor do malowania flag i sprzęt nagłaśniający.

Ich działalność nie zamyka się jedynie w kręgu piłki. Od lat angażują się w życie społeczne, są widoczni wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ciekawego. Wraz z Miejskim Domem Kultury realizowali projekty: „Warsztaty Muzyczne", „Warsztaty Plastyczne Dla Dzieci i Młodzieży", na których powstał projekt maskotki naszego Klubu- Demona. Uczestniczą także w akcji „Przyjazny- Bezpieczny Stadion", którego celem jest uczenie kulturalnego dopingu młodego pokolenia kibiców. Są to odpowiedzialni ludzie, którzy promując dobre zachowania stadionowe wyrabiają w kolejnych pokoleniach prawdziwą miłości do piłki i swojego klubu, bez przemocy i agresji. SKSSW prowadziło również akcję „Ratujmy Stalówkę".

Stowarzyszenie otrzymało do miasta pomieszczenie przy ul. Ks. J. Popiełuszki, a podczas ostatniej sesji Rady Miasta dodatkowo jeszcze dotację w wysokości 60 tys. zł na zadanie „Upowszechnianie kultury fizycznej poprzez wspieranie szkolenia sportowego i imprez sportowych dla Stowarzyszenia Kibiców Stali Stalowa Wola na prowadzenie na terenie Stalowej Woli otwartego ośrodka Kibice Razem 2019”. Joanna Grobel- Proszowska zwróciła uwagę, że wcześniej stowarzyszenie dostało lokal w dobrej lokalizacji, o jakim inne stowarzyszenia mogłyby tylko pomarzyć, a teraz jeszcze daje się mu pieniądze.

- Wtedy była też mowa, że jest to stowarzyszenie dysponujące pieniędzmi i raptem to stowarzyszenie, po otrzymaniu takiego prezentu, dostaje kolejny prezent na prowadzenie ośrodka „Kibice Razem”. Co to w ogóle jest za zadanie i co to znaczy „Kibice Razem”?- dopytywała radna.

Jak wyjaśnił prezydent Lucjusz Nadbereżny jest to projekt prowadzony przez PZPN przy wsparciu środków rządowych, a dotyczący kształtowania świadomości środowisk kibicowskich, tworzenia odpowiedzialnych zachowań na stadionach i kreowania dobrego wizerunku swojego klubu.

- To jest z punktu widzenia Miasta Stalowej Woli bardzo istotny projekt i dlatego mieści się on na osiedlu Fabrycznym, i dlatego jest on skierowany na to osiedle, bo ja go rozumiem również jako ważną część procesu rewitalizacji tego obszaru miasta, bo w różnych obszarach miasta są różne grupy kibiców. Mamy Poręby, mamy Czarnieckiego, Śródmieście, Siedlankę, ale jest tutaj kwestia osiedla Fabrycznego, tego miejsca, które ma być integratorem środowisk. Ten projekt ma przede wszystkim za zadanie współpracę z organizacjami o charakterze społecznym, organizacjami o charakterze bezpieczeństwa, wypracowywaniu pewnych metod współdziałania, eliminacji zachowań niebezpiecznych, wspólnego prowadzenia spraw promocji sportu, rozumienia ruchu kibicowskiego w dobrym sensie. Inne miasta bardzo mocno korzystają z tych środków, jeszcze mocniej dotują organizacje kibiców, bo wiedzą, że wzajemne współdziałanie ma później dobre rezultaty we współpracy. Proszę tego nie odczytywać jako prezent dla nich, bo kibice nie są wcale inna grupą społeczną niż pozostałe grupy, które z racji działań środowiskowych ubiegają się o granty, czy dotację na terenie Miasta Stalowej Woli. Kwota dotacji będzie podwojona z punktu widzenia zadań, które są zrealizowane. W ramach udzielonej dotacji, czy to z miasta, czy ministerialnej stowarzyszenie będzie opłacać koszty utrzymania lokalu- wyjaśnił Lucjusz Nadbereżny.

- Panie prezydencie, ale te pieniądze nie są najwyraźniej na zadanie, tylko na utrzymanie lokalu- mówiła radna Joanna Grobel- Proszowska.

Jak wyjaśnił prezydent są to środki pozyskiwane przez PZPN z różnego rodzaju źródeł, a następnie przekierowane w formie dotacji. Zasada jest taka, że jest to minimum 50%. Włodarz Stalowej Woli powiedział, że środowisko kibicowskie posiada bardzo silną autonomię. Samorząd nie ma zamiaru jej łamać. Działalność stowarzyszenia przyczyni się do rozwoju piłki nożnej i ustalenia prawidłowego obrazu propagując dobre zachowania. Stowarzyszenie jako pełnoprawna organizacja ma prawo, tak samo jak i inne stowarzyszenia, ubiegać się o dotacje z miasta.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Jeje

Proszowska pewnie to czytasz bo ciebie dotyczy post. Szalik

~ekspert

dokładnie pełna mobilizacja na zblizający se historyczny sezon naszego klubu

~kibice

Co się dzieje w tym mieście że ta pseudo opozycja prowadzi taką wojne z kibicami STALÓWKI i kiedy to się skończy. Redaktor któr pisał tan artykuł zapomniał o najważniejszej rzeczy napisac a mianowicie to kibice aszej kochanej STALÓWKI co roku organizują piękne prezenty dla dzieci ze sierocinca na ulicy PODLEŚNEJ, a to najważniejsza rzecz. Dlaczego hejterzy tak obrażacie kibiców , jest nas w tym mieście 15 tysięcy i to mybędziemy zawsze w czasie wyborów prezydenckich rozdawac karty i decydowac kto będzie rządził naszym miastem. Co do tej pani to muszę pani przypomiec że ten lokal stał przynajmniej 4 lata pusty i ile pieniędzy zostało zmarnowanych bo za najem nic nie wpływało. Teraz my kibice co miesiąc będziemy bulic za korzystanie z tego lokalu także to dzięki nam inni skorzystają. Dzięki temu że mamy taki lokal to możemy zorganizowac całe piłkarskie środowisko po to aby sprzedac jak najwięcej karnetów na cały sezon i to co roku. To dzięki nam STALÓWKA będzie miała w przyszłości wielkiego sponsora bo gdy sprzedamy 4 tysiące karnetów na 17 meczów u siebie a karnet średnio kosztuje ponad 100 złotych [jesień i wiosna] to daje klubowi STALÓWCE ponad 800 tysięcy złotych a to są już konkretne pieniądze . Czy pani nie jest zła na kibiców bo doprowadzili do upadku WALENIZMU w naszym mieście?Każdy kibic gdy jest szanowany to wszystko potrafi zrobic ale gdy go kłamią to nawet największe mury potrafi rozwalic.

~pracownik

Do budowniczy po co się na maksa kompromituijesz nie mając za grosz pojęcia o czym gęgasz . Kiedy w MIELCU robiliśmy podgrzewaną murawe zaczynaliśmy od zera, musieliśmy najpierw zerwac starą murawe , potem wyrównac całe to boisko, następnie pogłębic na rury podgrzewające wode zasypac te rury podłączyc do systemu doprowadzenia wody, dlatego to tak długo w MIELCU trwało pracowałem przy boisku w MIELCU i wiem co tam się działo. Natomiast u nas wszystko było gotowe pod zakopanie tych rur które zakopaliśmy w ciągu 2 dni , a w następny zasypaliśmy te rury podgrzewjące wode, zostało już tylko podłączenie tych rur do systemu podgrzeającgo wode i rozciągnięcie ziemi, na której położymy dywany murawy holenderskiej najlepszej obcnie na świecie. Zostało nam może tylko 3 tygodnie roboty i to CENTRUM SPORTOWE będzie skończone inna sprawa że odbiór tego pięknego obiektu obecnie potrwa oże jeszcze miesiąc, ta czy siakna początku września możemy już grac mecze o mistrzopstwo 2 ligi i awansowac do 1 ligi.

~Klops

Szanowny prezydencie proszek o lokal dla miłośników rurek, obcislych koszulek itp.Nie mają biedaki co robić to siedzą i piszą głupoty na portalach, a tak to może się czymś zajmą.

TylkoZKS

Boli Stalówka totalną opozycję, PO chciałaby, żeby ZKS-u nie było, tylko marsze równości i islamscy imigranci. POŁUDNIEM WŁADA ZIELONO CZARNA BRYGADA!

~Stalówka

Stal zks południa pnem jest Lucjusz Nadberezny dziekujemy !!!!!!!! i nie zawiedziemy pana

~1938BZC

STAREJ BABIE DAJCIE GRABIE !!!!!!!!!!!!................STALÓWKA ZAWSZE PANY !!!!!!

~Łoś

Każdy kto tu żyje wie za może 20 lat temu chodziło o kibicowanie. Teraz kibice zajmują się wiadomo czym. Pieniądze nie pochodzą tylko ze stania na bramkach w klubach nocnych a i to im nie wychodzi za dobrze

~Łada 1000

Lokal + 60 tys na start. Komu ty się za publiczne pieniądze podlizujesz? Tego elementu będzie max 1,5 autokaru. Wierzysz w bajki że ktoś rozumny podczas wyborów kierował by się tym co naciapie na prześcieradle jakiś przygłupi sebuś?
Zamiast kasy i lokali rozdać łopaty i niech pokazują w czynie społecznym jacy to lokalni patrioci.

~tiramistu

pamietaj stara komunistyczna wiewiórko kto tu rządzi miastem nie wasz szrek i nie poko hehe :smiech2

~Łoś

Przeczytałem nagłówek i pomyślałem że.to żart. Nie wierzę Urząd miasta przekazał budynek i 60 tyś dotacji dla kibiców. To jest tragedia umiech

~~budowniczy

Nie żaden montaż tylko zaczeli dopiero nawozić piasek.Sama budowa instalacji podgrzewanej murawy w Mielcu trwała 7 tygodni.A tu wszystko trzeba robić od 0.Więc gówno się znasz panie budowniczy na robocie.Gdyby ten termin o którym tu piszą te pisowskie oszołomy był realny to na tym portalu już z 5 artykułów by było na ten temat.A Nadbereżny z posłem z Tarnobrzega dostawali by tu orgazmów i spazm.

~!!!

Do przechowania flag, czy jakiś innych gadżetów wystarczy jakikolwiek składzik nie trzeba nie wiadomo ile metrów. A dopisywanie takich ideologi jedynie do kibicowania takiej drużyny jest co najmniej zabawne.

~wazne

drużyna była marna 2 lata temu teraz sa mocni 7 miejsce w silnie obsadzonej lidze z Widzewem Olimpia Grudziadz Górnikiem Leczna Ruchem Chorzów pozatym klub nastawia się na walke o awans do 1 ligi rozmowy ze sponsorami trwają na razie nie moge zdradzać szczegolów

~wiechu

Pączuś - Że niektórzy zamiast mózgu mają siano,to od dawna wiadomo.Tylko w jakim celu się z tym obnosić? Mam nadzieję że Stowarzyszenie Kibiców,to są fani piłki nożnej z krwi i kości nie mający nic wspólnego z burdami,czy bazgrołami na budynkach.

~wiechu

Pączuś - Że niektórzy zamiast mózgu mają siano,to od dawna wiadomo.Tylko w jakim celu się z tym obnosić? Mam nadzieję że Stowarzyszenie Kibiców,to są fani piłki nożnej z krwi i kości nie mający nic wspólnego z burdami,czy bazgrołami na budynkach.

~kibic

gdzie na stadionie jak pomiesczenia szatnie sala konferencujna silownia sala do masażu sa zajete

~!!!

Od kiedy to kibicom oddaje się lokale i to tak marnej drużyny bez jakichkolwiek większych osiągnięć, do tego stadion za tyle kasy, który jest studnią bez dna. Kibicem jest się na stadionie później idzie do domu i żyje innymi sprawami. Jak już coś takiego chcą powinni dostać małe pomieszczenie na stadionie, aby trzymać pierdoły a nie tak ogromne i jeszcze tyle kasy. Chcesz kibicować rób to za swoje bo to jest jedynie zabawa a nie spawa życia czy śmierci. Jak jest za dużo kasy dać dzieciakom, które w tym mieście regularnie uprawiają sport, biorą udział w turniejach, zawodach, mają chęci co w dobie internetu , laptopów, smartfonów powinno być premiowane na kolonie, obozy, wycieczki po skończonym sezonie w nagrodę.

~budowniczy

wrzesien srodek koniec to jest optymalny termin i powinni się wyrobić a co do płyty głownej to tak zaczyna się montaż murawy ekipa czekała na materiały z zagranicy dlatego czekali ogrodzenie kostka też jest kładziona obrotowe kasowniki na obydwu bramach na bocznych z tylu też zaczeli z płytami robotę

~angol

Dla bydla kibolskiego jest tylko jedno miejsce pobytu -cela wiezienna to powinno być ich stale lokum!!

~też expert

Od 2 dni wreszcie zaczeli coś na płycie głównej robić.Może do końca roku to skończą.W zimie odbiory i na wiosnę by już można grać u siebie.

~kibic

Pozatym r ówniez Stowarzyszenie prowadzi ciekawe akcje w szkołach w naszym miescie

~Jeden z nich

Akurat nasi zostali napadnieci na A1 przez gornik tak samo przez horde pod Radomiem to co mieli stać i dsać się zatłuc ? kibice sa fajni i teraz muszą się wykazywać duża aktywnoscią aby przyciagnac dzieci i młodzież na stadion

~ekspert

jakub przejdz sie i zobacz kasowniki juz powstały na jesien gramy u siebie i nic tego nie zmieni

~zniesmaczony

Chyba w żadnym innym mieście stadionowi chuligani nie mają takiej sielanki. To co się odstawia w naszym mieście woła o pomstę do nieba. " Kibice Wraz z Miejskim Domem Kultury realizowali projekty: „Warsztaty Muzyczne", „Warsztaty Plastyczne Dla Dzieci i Młodzieży", na których powstał projekt maskotki naszego Klubu- Demona. " Zaraz po tych wszystkich wspaniałych akcjach pojechali tłuc się po lasach. Jak czytam niektóre komentarze jacy to z nich świetni ludzie i pomagają wszystkim dookoła to mnie śmiech ogarnia. Ludzie otwórzcie oczy.

~jakub

Jestem kibicem Stalowki,ale nie popieram tego pomysłu,ani pisiorow z Nadberznym ministrantem.Nie wiem kto to tworzy ,ale wiadomo ze takie zwiazki z politykami zle sie koncza.Lucek to nieudacznik ,wiec nie popierajmy go.Stadion chyba nigdy nie zostanie otwarty,bo dzieki przedłuzaniu terminow firmy zarabiaja.Najlepiej dla firm zeby remont stadionu trwał wiecznie.

~Hutnicza

Centrum kibiców się przyda tworzone tam bedą oprawy omawiane wspolne akcje ale opozycje to boli bo boją się nas jak ognia przypominam że to SKSSW powołane zostało to obrony przed A Szlezakiem i go w koncu obaliło a teraz obecny prezydent bardzo nam pomaga i rozumie nasze potrzeby bo sam jest wiernym kibicem naszej kochanej Stali

~Pączuś

Totalni kwiczą, bo by woleli tam tęczowy hostel LGBT zrobić

~Ej ...

Ludzi ubywa i ubywa,a ten chłopiec piłkę kopie