Najpierw budynek, teraz dotacja dla Stowarzyszenia Kibiców

Image

Radna Joanna Grobel- Proszowska czuje się zbulwersowana faktem, że jedno ze stowarzyszeń otrzymało od miasta „podwójną” pomoc.

- Bardzo mnie zbulwersowało, że nie dość, że Stowarzyszenie Kibiców otrzymało super lokal przy ulicy Popiełuszki, obok baru Ravioli, tam, gdzie kiedyś był sklep obuwniczy, a potem kominki, to jeszcze dostało w tej chwili dotację z budżetu miasta w wysokości 60 tys. zł- mówi radna Joanna Grobel- Proszowska.

Stowarzyszenie Kibiców Stali Stalowa Wola (SKSSW) powstało we wrześniu 2008 roku z inicjatywy najbardziej zagorzałych kibiców Stalówki. To grupa miłośników i pasjonatów lokalnej piłki nożnej. Chcą dla sportu działać i pracować realizując różne inicjatywy. Mają na swoim koncie już kilka z nich jak np. Piłkarskie Turnieje Kibiców, Znicz Dla Zmarłych Sportowców, wyjazdy na mecze koszykówki i mecze piłkarskiej reprezentacji Polski. By uatrakcyjnić widowiska sportowe, a tym samym zintegrować środowisko kibiców, zakupili nawet kompresor do malowania flag i sprzęt nagłaśniający.

Ich działalność nie zamyka się jedynie w kręgu piłki. Od lat angażują się w życie społeczne, są widoczni wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ciekawego. Wraz z Miejskim Domem Kultury realizowali projekty: „Warsztaty Muzyczne", „Warsztaty Plastyczne Dla Dzieci i Młodzieży", na których powstał projekt maskotki naszego Klubu- Demona. Uczestniczą także w akcji „Przyjazny- Bezpieczny Stadion", którego celem jest uczenie kulturalnego dopingu młodego pokolenia kibiców. Są to odpowiedzialni ludzie, którzy promując dobre zachowania stadionowe wyrabiają w kolejnych pokoleniach prawdziwą miłości do piłki i swojego klubu, bez przemocy i agresji. SKSSW prowadziło również akcję „Ratujmy Stalówkę".

Stowarzyszenie otrzymało do miasta pomieszczenie przy ul. Ks. J. Popiełuszki, a podczas ostatniej sesji Rady Miasta dodatkowo jeszcze dotację w wysokości 60 tys. zł na zadanie „Upowszechnianie kultury fizycznej poprzez wspieranie szkolenia sportowego i imprez sportowych dla Stowarzyszenia Kibiców Stali Stalowa Wola na prowadzenie na terenie Stalowej Woli otwartego ośrodka Kibice Razem 2019”. Joanna Grobel- Proszowska zwróciła uwagę, że wcześniej stowarzyszenie dostało lokal w dobrej lokalizacji, o jakim inne stowarzyszenia mogłyby tylko pomarzyć, a teraz jeszcze daje się mu pieniądze.

- Wtedy była też mowa, że jest to stowarzyszenie dysponujące pieniędzmi i raptem to stowarzyszenie, po otrzymaniu takiego prezentu, dostaje kolejny prezent na prowadzenie ośrodka „Kibice Razem”. Co to w ogóle jest za zadanie i co to znaczy „Kibice Razem”?- dopytywała radna.

Jak wyjaśnił prezydent Lucjusz Nadbereżny jest to projekt prowadzony przez PZPN przy wsparciu środków rządowych, a dotyczący kształtowania świadomości środowisk kibicowskich, tworzenia odpowiedzialnych zachowań na stadionach i kreowania dobrego wizerunku swojego klubu.

- To jest z punktu widzenia Miasta Stalowej Woli bardzo istotny projekt i dlatego mieści się on na osiedlu Fabrycznym, i dlatego jest on skierowany na to osiedle, bo ja go rozumiem również jako ważną część procesu rewitalizacji tego obszaru miasta, bo w różnych obszarach miasta są różne grupy kibiców. Mamy Poręby, mamy Czarnieckiego, Śródmieście, Siedlankę, ale jest tutaj kwestia osiedla Fabrycznego, tego miejsca, które ma być integratorem środowisk. Ten projekt ma przede wszystkim za zadanie współpracę z organizacjami o charakterze społecznym, organizacjami o charakterze bezpieczeństwa, wypracowywaniu pewnych metod współdziałania, eliminacji zachowań niebezpiecznych, wspólnego prowadzenia spraw promocji sportu, rozumienia ruchu kibicowskiego w dobrym sensie. Inne miasta bardzo mocno korzystają z tych środków, jeszcze mocniej dotują organizacje kibiców, bo wiedzą, że wzajemne współdziałanie ma później dobre rezultaty we współpracy. Proszę tego nie odczytywać jako prezent dla nich, bo kibice nie są wcale inna grupą społeczną niż pozostałe grupy, które z racji działań środowiskowych ubiegają się o granty, czy dotację na terenie Miasta Stalowej Woli. Kwota dotacji będzie podwojona z punktu widzenia zadań, które są zrealizowane. W ramach udzielonej dotacji, czy to z miasta, czy ministerialnej stowarzyszenie będzie opłacać koszty utrzymania lokalu- wyjaśnił Lucjusz Nadbereżny.

- Panie prezydencie, ale te pieniądze nie są najwyraźniej na zadanie, tylko na utrzymanie lokalu- mówiła radna Joanna Grobel- Proszowska.

Jak wyjaśnił prezydent są to środki pozyskiwane przez PZPN z różnego rodzaju źródeł, a następnie przekierowane w formie dotacji. Zasada jest taka, że jest to minimum 50%. Włodarz Stalowej Woli powiedział, że środowisko kibicowskie posiada bardzo silną autonomię. Samorząd nie ma zamiaru jej łamać. Działalność stowarzyszenia przyczyni się do rozwoju piłki nożnej i ustalenia prawidłowego obrazu propagując dobre zachowania. Stowarzyszenie jako pełnoprawna organizacja ma prawo, tak samo jak i inne stowarzyszenia, ubiegać się o dotacje z miasta.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 1 =
~Straszne

Im więcej komentarzy tym lepiej
Jak na dłoni widać chamstwo, prymitywizm ,ogromne ograniczenie intelektualne.
Jednym słowem elektorat pana prezydenta.
Jest kim manipulować .
To wszystko jeszcze poświęcone wodą święconą.
Trudno uwierzyć,że tu w małych miasteczkach mimo,że mamy 2019 dzieją się jeszcze takie rzeczy.

jazda

Proszowska nie zadzieraj z, kibicami, bo skończysz jak szerk.

~~szymek28

Masz całkowitą rację.Sam widzisz jak łatwo ciemnotą manipulować i za jak niewiele można ją kupić.A tym inwestorem ma być podobno Vanna Ly.

~Hutnicza

Koniec wojny fajnie że miasto bardzo pomaga klubowi a dzień 15 września będzie najpiękniejszym dniem w historii naszej Stalówki

~Kibic

Do Szymek i prezydent Nadberezny te pieniądze gwarantuje obecnie trwają rozmowy z 2 potężnych sponsorów i inwestorem z Azji

~Kibic

Będziemy sprzedawać karnety na mecze naszej kochanej Stalówki będzie przychodziło regularnie po 4 tys kibiców

~~kibic

Panowie nie ma się co kłócić.Koryta starczy dla wszystkich.

~szymek28

Jacys urzednicy probuja nam wmowic ze dzieki stadionowi stalowka bedzie w ekstraklasie.Dla mnie to kłamstwo jest,tylko dzieki kasie mozna tam awansowac,a stadion mozna sobie wynajac.Nie uznaje zadnych politykow za przyjaciol kibicow,szczegolnie nieudacznika Lucka.Zadnych układow kibicow z politykami ,bo nas zrobia na szaro.Termin oddania stadionu minał i co na to Nadberezny

~kibic

Do jojo, nie róbie tego bo to będzie koniec tej pseudo opozycji w naszym mieście.

~robotnik

Do naczelnego leminga gdybyś skończył przynajmniej szkołe podstawową to nie miał byś problemu z czytaniem ze zrozumieniem. Co prada w oczy kole a na scisk du..py są czopki w aptece.

~Straszne

Panie Prezydencie.
Na Pana miejscu spaliabym się ze wstydu Czy ci tutaj piszący toPana elektorat?

~~pracownik

Nie można czytać tego twojego bełkotu.Popracuj też nad ortografią.Faktycznie tylko do łopaty się nadajesz.

~JOJO

Gdzieś usłyszałem iż powstał wśród Kibiców Stalówki pomysł aby wykonać specjalne sektorowe płótno na którym uwiecznić "MORDY WSZYSTKICH TYCH którzy rzucają kłody pod nogi czy to KLUBOWI czy jego KIBICOM.
Świetny pomysł i inicjatywa. Dokładam się do inicjatywy ! Pokażmy wszystkim że z nami niw ma żartów !!!!

~kibice

Do wykrzyknik, oszołomie miałeś okazje cichutko siediec i nikt by nie wiedział że nie masz pojęcia o sporcie ale rozwiałeś wszelkie obawy. Stadion musimy miec piękny na najwyższym poziomie po to aby miec sznase w przyszłości grac w EKSTRAKLASIE. Czy ja komentowałem ze lokal jest nam potrzebny aby sprzedawac bilety o czym ty wypociłeś?, bilety będą sprzedawane w kasach przy stadionie ja mówiłem o karnetach na cały sezon. Przeczytaj jeszcze raz cały artykul bo czytanie ze zrozumieniem to nie łatwa rzecz bo pieniądze dostaniemy z puli PZPN i miasto nie ma tu nic do gadania.

~KIBICE

DO sOME1 WYGRA I W NASTEPNYCH JUZ O TO ZADBAMY NA PRZEKÓR OPOZYCJI NASZ PREZYDENT Lucjusz Nadberezny przyjaciel naszej kochanej Stalowki i za to nalezy mu się najwiekszy honor

~Jiokn

Gdyby nie Stowarzyszenie kibiców w domach dziecka nie było by co jeść. Wspaniali ludzie, którzy prócz napierdalaniem po ryjach zajmują się akcjami kokosowymi dla wszystkich dookoła

~Some1

To nic innego jak kupowanie głosów z publicznych pieniędzy (trzeba się odwdzięczyć po wyborach).

~SPD

Szanowni Państwo. W związku z zaistniałą sytuacją Stowarzyszenie Propagowania Debilizmu w skrócie SPD w dniu dzisiejszym na Nadzwyczajnym Zebraniu Członków postanowiło uchwałą podziękować radnej Proszowskiej za wspaniałe propagowanie naszej sprawy. Jesteśmy przekonani iż nadanie radnej Proszowskiej tytułu Honorowego Członka naszego Stowarzyszenia będzie podzięką za dotychczasową naszą współpracę. Radna Proszowska to osoba która z największą starannością dba o propagowanie zachowań które również stanowią nasze ideały. Te wspaniałe spotkania w plenerze z dziennikarzami niekończące się debaty o wszystkim i o niczym te płomienne wystąpienia ciągłe narzekania na władzę i niczym wspaniały wychowawca niekończące się wytykanie błędów stanowią dla nas wszystkich Wzór do naśladowania. Dziękujemy za walkę o nasze ideały bo to nasze Stowarzyszenie Propagowania Debilizmu starało się o ten lokal oraz dotację. Kibole byli szybsi. Chcielibyśmy zaprosić radną Proszowską na następne Walne Zebranie Członków i wspaniałe uhonorowanie tak cudownej wspaniałej i oddanej naszej sprawie Radnej. "Niech żyje pszczółka Maja i Gucio........ truteń jeden"

~ekspert

ale was boli rzucaliscie kłody ale przetrwalismy popatrzmy na Mielec ile ludzi chodzi na mecze po awansie do 1 ligi u nas bedzie podobnie a nawet lepiej

~nnnn

Cieszcie się że macie komentarze to powylewacie swoje smutki oszolomy

~kibic

klub ma docelowo grac w ekstraklasie i lepiej miec stadion już teraz niż nie zagrać w EX wogole na swoim obiekcie przykład Raków Czestochowa klub bedzie się rozwijał i bedziemy za parę lat walczyć o mistrza kraju stadion jest czescia paroletniego planu powrotu do Ekstraklasy opracowanego przez eksperta byłego dyrektora Legii

~rst

a my swoje TYLKO STAL TYLKO ZKS umiech

~ciekawski

ciekaw jestem jak reszta tych pionków z bandy bedzie patrzyc jak szefostwo zgarnia gruba kase a oni sa zołnierzami za darmo..

~wwwwwwwww

ale sprawa nie tyczy się klubu a stowarzyszenia to całkiem dwa różne twory..

~!!!

~kibice Nie rozśmieszaj ludzi. Miasto nie składa się tylko z miłośników jednej czy drugiej partii ale też z ludzi którzy płacą słone podatki i interesuje ich to na co idą. Dla drużyny na takim poziomie nie są potrzebne nie wiadomo jakie stadiony, otoczka. Do sprzedaży biletów nie jest potrzebny specjalny lokal. Po kolejne jeżeli dostajesz lokal i pieniądze żeby za niego płacić to jest podwójna strata a nie zysk dla miasta.

~ekspert

pana Szymanskiego i Zajaca nie ma od prawie roku w klubie

~wwwwwwwww

pytanie za 100 punktów..
czy będzie rozliczanie wydatków stowarzyszenia do wglądu ?
bardzo mnie interesuje jak te pieniądze będą rozdysponowane? darmowe wyjazdy? dla dzieci? rodzin z dziećmi?
czy p. szymanski z z zającem sfinansuja sobie wakacje czy inne dobra?

~Jeje

Proszowska szalik stalówki już posiadasz?.

~Kasia

A ty jeden z drugim ile zrobiles dla innych? Pomogles kiedys dzieciom w domu dziecka? Zorganizowales jakaś akcje społeczną? Nie? Bo jesteś nieudacznikiem i masz zasrane życie. Jedynie pozostaje ci net i komentarze bo szlag cie trafia ze jestes ofermą i nic nie potrafisz i tylko zazdroscisz innym że coś robią. Pamietaj ze twoj jad to paliwo dla tych ludzi aby dzialac dalej bo widzą ze taka miernote to cholernie boli, bo widzą robią coś dobrze.

~Jeje

Proszowska pewnie to czytasz bo ciebie dotyczy post. Szalik